var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: fanpage natsu

ESPORT: „Ambros” akademickim mistrzem Polski. „Natsu” zwycięża we Włocławku

Autor: Krystian Juźwiak
2018-12-13 22:31:19

Przedstawiamy Wam kolejną porcję informacji ze świata esportu. Reprezentant Jagiellonii Białystok, Mikołaj „Ambros” Ambroziak został akademickim mistrzem Polski. Podczas PWSZ Gaming Festival Damian „natsu” Gajewski odprawił z kolei z kwitkiem resztę stawki.

Na początku grudnia odbyły się akademickie mistrzostwa Polski. W gronie studentów znalazło się również sporo profesjonalnych esportowców.

W finałach pady skrzyżowali szybko wracający do zdrowia Bartosz „SeVen” Majewski, Dominik „BoGyyS” Boguś, Mikołaj „Ambros” Ambroziak oraz Gabriel „gbrl” Nowak. Trzech pierwszych reprezentowało sekcje esportowe kolejno Piasta Gliwice, Zagłębia Sosnowiec i Jagiellonii Białystok. Jedynie Nowak był niezrzeszonym graczem.

W pierwszym starciu „Ambros” pokonał 2:1 Bogusia. Wynik nie odzwierciedlał przewagi Ambroziaka, który od początku spotkania dyktował warunki. Rewanż zakończył się takim samym wynikiem, dzięki czemu w finale zameldował się reprezentant Jagiellonii.

Pierwszy mecz Gabriela Nowaka z Bartoszem Majewskim można opisać jednym słowem – szaleństwo. Obaj zawodnicy nie bawili się w taktyczne konwenanse, tylko strzelali aż miło. Efekt końcowy: 4:4. W drugim meczu emocji również nie brakowało, ale bramki strzelał tylko „gbrl”, który zwyciężył  3:0.

Finał akademickich mistrzostw Polski to kolejne szalone starcie. Obrona? A na co to komu potrzebne – pomyśleli obaj esportowcy. Skuteczniejszy o jedną bramkę był Ambroziak. Student Warszawskiej Szkoły Filmowej pokonał 5:4 Gabriela Nowaka.

Oprócz rozgrywek w FIFA 19 grano też w Counter-Strike i League of Legends.

***

Początek grudnia to także bardzo mocno obsadzone PWSZ Gaming Festival w Włocławku. Organizatorzy zaprosili topowych graczy. W stawce znaleźli się m.in. Damian „natsu” Gajewski, Bartosz „bejott” Jakubowski czy Cezary „KartekPL” Gontarek.

Zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy. Najlepsza dwójka przechodziła do fazy finałowej. Byli to:

GRUPA A
Damian „natsu” Gajewski (Follow Crew)
Cezary „KartekPL” Gontarek (Wisła Płock)

GRUPA B
Bartosz „bejott” Jakubowski (ALSEN-Team)
Tomasz „Owca” Owczarzak (Arka Gdynia)

GRUPA C
Jakub „Mrowinho97” Mrowicki (Piast Gliwice)
Krzysztof „RainbowWarrior” Fabiszak (Follow Crew)

GRUPA D
Szymon „Tomala9300” Tomala (SCO-Gaming)
Marcin Biernas

Dobre mecze zaliczyli obaj reprezentanci Follow Crew. Fabiszak pokonał Tomalę, a Gajewski wygrał z Owczarzakiem. Stawkę dopełnił „bejott” i anonimowy Marcin Biernas, który wyeliminował profesjonalnego espotowca – Jakuba Mrowickiego.

W finale pady skrzyżowali Damian Gajewski i Bartosz Jakubowski. Bardziej doświadczony zawodnik ALSEN Teamu tym razem przegrał. „Natsu” był w fantastycznej formie podczas PWSZ Gaming Festival, a końcowe zwycięstwo tylko podkreśliło progres, jaki zaliczył w ostatnich tygodniach. Na najniższym stopniu podium stanął „RainbowWarrior”, który pokonał Biernasa.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się