var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

Ranking TOP 55 - polscy zawodnicy. Napastnicy (8)

Autor: Mateusz Kasowski
2019-01-02 22:00:27

Kończymy nasz wybór TOP 55 najlepszych polskich piłkarzy oczywiście napastnikami. Podobnie jak w przypadku bramkarzy, z wytypowaniem najlepszej piątki nie mieliśmy żadnego problemu. Mimo eksplozji formy Krzysztofa Piątka, zwycięzca mógł być tylko jeden. Robert Lewandowski znajduje się bowiem na poziomie nieosiągalnym dla reszty naszych snajperów.

5. Mariusz Stępiński

W marcu tego roku w końcu wywalczył sobie miejsce w składzie Chievo Verona, gdzie strzelał bramki Interowi czy Napoli, a także Milanowi, przeciwko któremu zaliczył też asystę. Mimo że nie gra tak regularnie jakby chciał, zapracował sobie na transfer definitywny do klubu z Werony. W tym sezonie ma już miejsce w podstawowym składzie, jednak jego zespół spisuje się dramatycznie, a on sam strzelił cztery bramki, w tym jedną Juventusowi. Na powołanie do reprezentacji to jednak zbyt mało.

***

4. Kamil Wilczek

Powoli zapisuje się w historii Broendby Kopenhaga, brakuje mu raptem kilku goli, by zostać najlepszym strzelcem w historii. W tym sezonie jest wiceliderem w klasyfikacji najczęściej trafiających do siatki. Z pewnością znajduje się w kręgu zainteresowań Jerzego Brzęczka. Na jego nieszczęście jednak w bardzo dobrej formie jest trójka naszych czołowych napastników.

***

3. Arkadiusz Milik

W klubie nie ma przesadnie mocnej pozycji, ale  strzela ze świetną skutecznością. W zeszłym sezonie znów długo leczył kontuzję kolana, a po powrocie strzelił cztery gole w 12 meczach. W tym sezonie załadował już dziesięć bramek w 16 meczach, a wobec częstego wchodzenia z ławki strzela średnio co około 100 minut, co jest najlepszym wynikiem w Serie A. W reprezentacji prezentuje się jednak zgoła inaczej. Gra sporo, jednak jest niesamowicie nieskuteczny.

***

2. Krzysztof Piątek

Największy polski wygrany zeszłego roku. Świetnie skończył poprzedni sezon  jeszcze w barwach Cracovii, gdy w 13 ostatnich meczach ligowych strzelił dla "Pasów" 12 bramek. Latem trafił do Genoi, gdzie od razu kupił kibiców, trafiając do siatki w pierwszych ośmiu kolejkach. Łącznie w Serie A 13 razy pokonywał bramkarzy, do tego aż sześciokrotnie w dwóch meczach Pucharu Włoch. Znalazł się też w reprezentacji, a przeciwko Portugalii zanotował swojego premierowego gola.

***

1. Robert Lewandowski

Bezkonkurencyjnie najlepszy. Kapitan naszej reprezentacji ciągle jest człowiekiem z innej planety, nieosiągalnym dla pozostałych naszych zawodników. Przez cały rok był superstrzelcem w barwach Bayernu Monachium, jednak kompletnie zawiódł na mistrzostwach świata. To jednak nie może zmieniać jego całościowej oceny - jest po prostu najlepszym polskim piłkarzem.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się