var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: Mateusz Czarnecki

Błaszczykowski nie zagra już w Wolfsburgu. Rozwiązał kontrakt i czeka na nowy klub

Autor: Marcin Łopienski
2019-01-03 21:19:52

W czwartek doszło w końcu do tego, o czym mówiło się już od kilku tygodni. Jakub Błaszczykowski rozwiązał umowę z VfL Wolfsburg za porozumieniem stron i jak napisał niemiecki klub w oświadczeniu, czeka w Polsce na dołączenie do nowej ekipy.

Jakub Błaszczykowski występował w VfL Wolfsburg od lata 2016 roku, kiedy trafił do klubu po udanych mistrzostwach Europy we Francji. Były zawodnik m.in. krakowskiej Wisły i Borussii Dortmund był jednym z najlepszych piłkarzy reprezentacji Polski na tym turnieju i tym samym zapracował na transfer do drużyny, w której kiedyś występował m.in. Andrzej Juskowiak. 

Kosztował 5 mln euro, a w ciągu tych trzech sezonów rozegrał łącznie 45 meczów i strzelił jednego gola. Najwięcej spotkań zagrał od razu po dołączeniu do klubu, w batalii 2017/18 było to już tylko 13 występów, a w obecnych rozgrywkach zaledwie dwa (w tym tylko 19 minut w Bundeslidze). Błaszczykowskiemu w karierze mocno przeszkodziły kontuzje, bo tylko w poprzednim sezonie były kapitan kadry stracił aż 28 meczów.

"Rozwiązaliśmy umowę za obopólną zgodą. Błaszczykowski już jest w swojej ojczyźnie, gdzie dołączy do nowego klubu. Życzymy Ci wszystkiego najlepszego w przyszłości, Kuba" – tymi słowami pożegnał VfL Wolfsburg swojego byłego skrzydłowego.

 

 

 

W komunikacie niemieckiego klubu jest zawarta również informacja o przyszłości Błaszczykowskiego. Polak przebywa w Polsce i czeka na dołączenie do nowego klubu. Jeszcze w minionym roku sporo pisało się o dołączeniu do Wisły Kraków, ale na dziś, kiedy istnienie „Białej Gwiazdy” zawisło na włosku, bardziej realna jest opcja rezerwowa. Jej istnienie potwierdził na Twitterze Maciej Iwański z TVP Sport. Niewykluczone, że chodzi o klub z ligi MLS.

Błaszczykowski nie ukrywa, że chce znaleźć klub, w którym przede wszystkim będzie regularnie grał. Finanse schodzą na dalszy plan. Bez wątpienia cotygodniowe występy są mu niezbędne, dlatego gotów był grać w Wiśle nawet za darmo. Nie chce nawet słyszeć o występach w jakimkolwiek innym polskim klubie.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Kuba w formie przyda się również w kadrze. W reprezentacji nieraz udowadniał, że potrafi grać na wysokim poziomie niezależnie od swojego klubowego statusu. Ostatnio jednak prezentował się bardzo przeciętnie i trzeba powiedzieć jasno, że na występy w kadrze będzie zasługiwał tylko wtedy, gdy będzie regularnie występował w lidze.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się