var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: Eint

Transfery w Niemczech: Bayern zaklepuje mistrza świata, Borussia sprzedaje Pulisica i szuka obrońcy

Autor: Maciej Zaremba
2019-01-10 19:00:57

Za nami pierwsze dni okienka transferowego. Dzisiaj podsumujemy to, co w tym czasie wydarzyło się w Niemczech, gdzie obecnie trwa jeszcze przerwa zimowa. Zawodnicy Bundesligi na boiska wrócą dopiero 18. stycznia i to do tego czasu dyrektorzy sportowi za naszą zachodnią granicą mają najwięcej pracy. Poniżej najważniejsze dotychczas wydarzenia na niemieckim rynku.

Christian Pulisic w Chelsea FC, BVB o krok od nowego obrońcy

Niemieckie media przez kilka dni żyły głównie transferem Christiana Pulisica do Chelsea FC. Wielu, w tym m.in. dyrektorzy sportowi innych klubów, zachwycali się transakcją Borussii, której sprzedaż Amerykanina ochrzczono mianem „złotego interesu”. Co innego powiedzieć o sprzedaż rezerwowego z rocznym kontraktem za 64 miliony euro i zapewnieniu sobie jego usług jeszcze do końca sezonu na zasadzie wypożyczenia? Zwłaszcza jeśli na horyzoncie pojawia się nazwisko Thorgana Hazarda, który rozgrywa kapitalny sezon i ma zastąpić Pulisica już latem.

 

 

 

Borussia jest zmuszona do reakcji na kontuzje Manuela Akanjiego i transfer środkowego obrońcy. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w styczniu do BVB trafi utalentowany obrońca Boca Juniors Leonardo Balerdi. 19-latek ma kosztować około 10 milionów euro.

Aktywność Bayernu Monachium

W ostatnią środę pierwszy transfer potwierdził Bayern Monachium. Najbliższego lata do stolicy Bawarii trafi Benjamin Pavard z VfB Stuttgart. Mistrz świata radzi sobie z powodzeniem na pozycji prawego i środkowego obrońcy i ma być świetnym uzupełnieniem kadry i z racji młodego wieku (22 lata) zawodnikiem z dużym potencjałem. Pavard łączony był z FCB już od zeszłego lata, dlatego jego transfer za 35 milionów euro nie jest dla nikogo wielkim zaskoczeniem.

 

 

 

Po nieudanej jesieni Bawarczycy i zapowiedziach dużych zmian kadrowych Bayern planuje już jednak kolejne transfery. Już w styczniu Hasan Salihamidzić chce ściągnąć do Monachium 18-letniego Calluma Hudsona-Odoia. Wychowanek Chelsea FC ma kosztować ponad 30 milionów euro, jednak jego Anglicy robią wszystko, aby przekonać swojego piłkarza do pozostania w klubie. Wydaje się jednak, że skrzydłowy podjął już decyzję i jeszcze w tym miesiącu przeniesie się do Niemiec.

Wzmocnienia RB Lipsk

Prawy obrońca Tyler Adams z RB New York i środkowy pomocnik Amadou Haidara z RB Salzburg to dwa wzmocnienia RB Lipsk. Bardzo wartościowym transferem wydaje się zwłaszcza Haidara, który był jedną z największych gwiazd w Salzburgu. Malijczyk walczy obecnie z kontuzją, ale do gry powinien wrócić już w połowie lutego. Wszyscy w Lipsku wierzą, że Haidara będzie następcą Naby’ego Keity. Malijczyk miał trafić do Lipska już latem, ale transfer zablokował RB Salzburg. Ostatecznie transakcja na linii siostrzanych klubów doszła do skutku w styczniu.

 

 

 

W związku z problemami zdrowotnymi Emila Forsberga RB pracuje też nad trzecim transferem. Możliwe, że do Lipska trafi Hakan Calhanoglu, bardzo dobrze znany kibicom w Bundeslidze. Transakcja ta uzależniona jest jednak od rokowań w sprawie szwedzkiego pomocnika. Możliwe, że temat Calhanoglu będzie znowu gorący pod koniec miesiąca.

Powrót Rodego

Po kilku nieudanych latach w Bayernie Monachium i Borussii Dortmund Sebastian Rode postanowił powrócić do swojego byłego klubu i wzmocnił w styczniu Eintracht Frankfurt. Pomocnik nie łapał się nawet do kadry meczowej BVB, dlatego jego odejście w styczniu było niemal przesądzone. Ostatecznie Rode wiosnę spędzi na zasadzie wypożyczenia we Frankfurcie.

 

 


 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się