var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: wikimedia.org

Uroki Futbolu (19) - Niesamowity rajd na indonezyjskich boiskach

Autor: Mateusz Kasowski
2019-01-10 22:37:17

Na niedawnych mistrzostwach świata Kylianowi Mbappe zmierzono prędkość biegu 38 km/h i został uznany najszybszym piłkarzem na świecie. Ale w 2017 roku miał miejsce rzekomo jeszcze bardziej spektakularny rajd.

Mowa o Indonezji i Terensie Puhirim. Młody napastnik błysnął niesamowitym przyspieszeniem w meczu Borneo FC z Mitra Kukar. Borneo zwyciężyło 4:0, a jedną z bramek po niesamowitej akcji zdobył właśnie Puhiri.

Gdyby to zrobił w zwyczajny sposób, zapewne nikt nigdy by o nim nie usłyszał. Jednak Puhiri zdecydowanie się wyróżnił. Podczas ataku zespołu Mitra Kukar stał w okolicy 30. metra przed własną bramką. Jeden z jego kolegów zablokował strzał rywala i wtedy zaczął się jego rajd. Piłka poleciała w stronę bramki rywali, a Puhiri popędził ile sił w nogach. Wyprzedził próbującego go podciąć obrońcę, następnie z łatwością minął bramkarza i strzelił trzeciego gola w meczu.

Jak widać na filmie, około 70 metrów przebiegł z niesamowitą wręcz prędkością. Szybko zaczęły się dyskusje, czy filmik nie jest czasem montażowym oszustwem. Nie ma jednak na to żadnych dowodów, tym bardziej szkoda, że z indonezyjskich boisk nie możemy uzyskać prędkości biegu.

A wy co myślicie na ten temat? Filmik realny czy fake?


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się