var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

Ze Stajni Augiasza do domu o solidnych fundamentach i z ambicją pucharową. Bartkowski dołączył do Pogoni

Autor: Marcin Łopienski
2019-01-11 22:32:53

Jakub Bartkowski był jednym ze smakowitszych kąsków Wisły Kraków, która za porozumieniem stron rozwiązała umowę z obrońcą. I 27-latek długo nie szukał nowego miejsca pracy, bo w piątek potwierdziły się wcześniejsze medialne doniesienia i prawy obrońca podpisał 2,5-letnią umowę z Pogonią Szczecin.

Jakub Bartkowski od dwóch sezonów występował w Wiśle Kraków, ale problemy „Białej Gwiazdy”, której przyszłość nadal jest niepewna, spowodowały najpierw rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron, a później znalezienie sobie nowego miejsca pracy. I właśnie Jakub Bartkowski, zaraz po Zdenku Ondrasku i Dawidzie Korcie jest kolejnym kluczowym piłkarzem Wisły, który nie miał problemów ze zmianą klubu. 

Co ważne, przyjście do drużyny Kostji Runjaicia sprawia, że Bartkowski Stajnię Augiasza zamienił na dom o solidnych niemieckich fundamendach, w dodatku z realnymi ambicjami pucharowymi. Najważniejsze jednak, że 27-latek trafia do klubu poukładanego, wypłacalnego i pomysłowo zarządzanego. 

- Wiem, że Pogoń jest bardzo dobrze zarządzana. To klub mocny nie tylko sportowo, ale i organizacyjnie. W samych superlatywach została mi przedstawiona postać trenera i nie spotkałem się z żadnymi negatywnymi opiniami na jego temat. To dla mnie bardzo ważne – powiedział Bartkowski oficjalnej stronie Pogoni.

 

 

Wydaje się, że Pogoń nauczona początkiem obecnego sezonu wzięła zawodnika doświadczonego nie tylko życiowo, ale przede wszystkim w Ekstraklasie. Bartkowski ma na swoim koncie 91 meczów na najwyższym poziomie w Polsce i ten czynnik był bardzo ważny. 

- Trafia do nas zawodnik, który może wnieść dużo dobrego do naszej defensywy – powiedział Dariusz Adamczuk. - Większa rywalizacja w zespole przekłada się na jakość i na to liczymy. Witamy Kubę na pokładzie!

Bartkowski trafia do drużyny, w której prawa obrona jest dobrze obsadzona. Na tej pozycji mogą grać David Stec i David Niepsuj, ale ten drugi jest aktualnie kontuzjowany i z myślą o jego zastępstwie były defensor Wisły został do Szczecina sprowadzony. Dodatkowym atutem 27-letka jest jego uniwersalność (Polak może grać na obydwu stronach obrony), więc na pewno jego obecność podniesie rywalizację w zespole Kostji Runjaicia. 

To trzeci zimowy transfer Pogoni przed rundą wiosenną Ekstraklasy. Wcześniej bowiem do zespołu ze Szczecina trafili skrzydłowi Santeri Hostikka i Jin Izumisawa. Te ruchy wskazują jednoznacznie w co mierzą „Portowcy” w nowym roku, a wnioski z początku sezonu również zostały wyciągnięte. Runjaic wypełnia nie tylko luki w swoim zespole, ale wzmacnia wszystkie pozycje, tak aby w obliczu kontuzji nie zostać z samymi juniorami. 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się