var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: gkstychy.info

I liga: Ćwielong będzie zmuszony skończyć już karierę? Urbańczyk blisko Podbeskidzia. Habusta przejdzie do GKS-u Katowice?

Autor: Bartosz Adamski
2019-01-27 16:33:48

Niepokojące wieści napłynęły z Tychów - Piotr Ćwielong nie tylko nosi się z zamiarem odejścia z GKS-u, ale najprawdopodobniej będzie zmuszony zakończyć również karierę piłkarską. Spory ruch panuje natomiast w Podbeskidziu Bielsko-Biała, z którego odszedł Jakub Bąk, bliski tego jest Grzegorz Goncerz, a do zespołu dołączyć ma Maciej Urbańczyk. Wzmacnia się także GKS Katowice.

"Ćwielong skończy już karierę?"

Piotr Ćwielong udzielił wywiadu dziennikowi Sport, w którym przyznał, że z powodów zdrowotnych nosi się z zamiarem zakończenia kariery piłkarskiej.

"Maciej GRYGIERCZYK: Trener Ryszard Tarasiewicz oznajmił, że chyba będzie pan musiał rozstać się z GKS-em. Co się stało?
Piotr ĆWIELONG:
– Kolejny raz odnowił mi się uraz Achillesa. Znowu go naderwałem. To stało się podczas badań. Wyhamowywałem i coś mi strzeliło. Myślałem, że to tylko zrost. Na USG okazało się jednak, że naderwanie. Wiele przeszedłem z tym Achillesem. Gdybym znowu poddał się operacji, byłbym wyłączony na kolejnych 4-5 miesięcy. Jeżdżę do lekarza, badam tę nogę. Muszę zdecydować, czy robić zabieg, czy próbować to leczyć inaczej niż ostatnim razem. Bardzo możliwe, że spróbuję nieoperacyjnie, zachowawczo. W czerwcu zobaczę, czy dam radę wrócić na boisko. Dziś nie jestem jednak na 100 procent, moja prawa noga nie daje rady. Doszedłem do wniosku, że to już nie ma sensu. Chcę dogadać się z klubem, rozwiązać kontrakt i kończyć.

Kończyć?!
Piotr ĆWIELONG:
– Nie ukrywam, że jestem trochę załamany. Tyle lat grałem w piłkę, a dziś wiem, że to już praktycznie koniec. Operację na Achillesa przeszedłem w lipcu. Myślałem, że jest OK. Wróciłem do treningu, grałem w czwartoligowych rezerwach, dwa razy byłem na ławce w meczu pierwszej ligi. Czułem się dobrze, zrealizowałem grudniową rozpiskę, wybiegałem ją. A na badaniach strzeliło… Pojechałem do Pawła Larysza, zrobił mi USG. Gdy z jego ust wyszło słowo „naderwanie”, to jakby mi się świat zawalił… Nie jest jednak tak, że nie będę miał co robić. Mam na siebie kilka pomysłów."

Więcej TUTAJ

***

"Urbańczyk trafi do Podbeskidzia?"

Jak donosi Janekx89, Maciej Urbańczyk jest o krok od transferu do Podbeskidzia Bielsko-Biała. 23-letni pomocnik do tej pory przez całą swoją karierę reprezentował barwy Ruchu Chorzów.

 

 

 

Źródło: Twitter

***

"Habusta przejdzie do GKS-u Katowice?"

Jakub Habusta jest bliski przejścia do GKS-u Katowice - informuje Janekx89. Czeski pomocnik jesienią w barwach Odry Opole zagrał w osiemnastu ligowych meczach.

 

 

 

Źródło: Twitter

***

"Bąk odchodzi z Podbeskidzia"

Jakub Bąk rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Podbeskidziem Bielsko-Biała. 25-letni skrzydłowy w tym sezonie wystąpił w 9 meczach w I lidze.

 

 

 

Źródło: Podbeskidzie Bielsko-Biała

***

"Goncerz na wylocie z Podbeskidzia"

Podbeskidzie Bielsko-Biała umieściło Grzegorza Goncerza na liście transferowej. 30-letni napastnik dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Goncerz jesienią w czternastu meczach ani razu nie wpisał się na listę strzelców.

 

 

 

Źródło: Podbeskidzie Bielsko-Biała

***

"Szaflarski w Sandecji"

Testowany ostatnio w Sandecji Nowy Sącz Michał Szaflarski podpisał kontrakt z wiceliderem tabeli. 19-letni pomocnik związał się z Sandecją dwuletnią umową. Ostatnio występował w amerykańskiej drużynie akademickiej Triton College Trojans.

 

 

 

Źródło: Sandecja Nowy Sącz

***

"Dawid Nowak na dłużej w Garbarni"

Dawid Nowak przedłużył do końca sezonu swój kontrakt z Garbarnią Kraków. 34-letni napastnik w tym sezonie strzelił jednego gola w czternastu meczach w I lidze.

 

 

 

Źródło: Garbarnia Kraków

***

"Grychtolik w GKS-ie Katowice"

Patryk Grychtolik został nowym zawodnikiem GKS-u Katowice, z którym związał się 2,5-letnim kontraktem. W umowie zawarto również opcję przedłużenia o rok. 18-letni pomocnik ostatnio w trzecioligowych rezerwach Zagłębia Lubin zagrał w dwóch meczach.

 

 

 

Źródło: GKS Katowice

***

"Napołow testowany w Warcie"

Serhij Napołow, który jesienią występował w Chrobrym Głogów, przebywa teraz na testach w Warcie Poznań. 22-letni ukraiński pomocnik zagrał w tym sezonie 20 razy w I lidze.

 

 

 

Źródło: Warta Poznań

***

"Dwóch testowanych w Stomilu"

Ukrainiec Ołeksandr Masznin oraz Rafał Maćkowski przebywają na testach w Stomilu Olsztyn. Obaj zawodnicy wystąpili w sobotnim sparingu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Masznin jest 28-letnim skrzydłowym i przez ostatnie pół roku nie miał klubu. Wcześniej zanotował 7 gier w ukraińskiej Premier Lidze dla Czornomorcia Odessa. Maćkowski z kolei jesień spędził w ŁKS-ie Łomża, dla którego strzelił 5 goli w 15 meczach.

Źródło: Stomil Olsztyn


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się