Autor zdjęcia: sscnapoli.it

Polacy strzelają w Serie A. Milik i Stępiński z golami (wideo)

Autor: Krystian Porębski
2019-02-02 20:45:57

Nie tylko Krzysztof Piątek podbija włoskie boiska. Polacy od jakiegoś czasu radzą sobie wyśmienicie na Półwyspie Apenińskim. Tym razem nasi rodacy zdobywali kluczowe bramki w meczach Napoli i Chievo.

Chievo w składzie ze Stępińskim i Jaroszyńskim wybrało się do Empoli, na mecz który mógł okazać się kluczowy w walce o utrzymanie. Zespół z Werony jest czerwoną latarnią ligi, natomiast Empoli znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Mecz zaczął się świetnie dla ekipy, w której grają Polacy. Co prawda w 25. minucie żółtą kartkę za ostry faul otrzymał Jaroszyński, ale już w 31. minucie Chievo świętowało po pierwszym trafieniu. Kwadrans później wynik spotkania  podwyższył Mariusz Stępiński, do przerwy było więc 2:0 dla gości.

Napastnik zebrał futbolówkę, która odbiła się od jednego z obrońców Empoli i uderzył z pierwszej piłki. To drugi kolejny mecz, który Stępiński kończy z bramką na koncie oraz szóste trafienie Polaka w tym sezonie. Ostatecznie jednak Chievo zremisowało 2:2.

Obecną kolejkę do udanych zaliczy również Arkadiusz Milik. Polak otworzył wynik spotkania w 25. minucie, po doskonałym podaniu od Callejona. Skrzydłowy i napastnik udowodnili, że na boisku rozumieją się bez słów. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Napoli, a pełne 90 minut zaliczył również Piotr Zieliński.

To już 12. gol w 19 meczach ligowych tego sezonu dla Arka Milika. Napastnik w ostatnich tygodniach znajduje się w wybornej formie i choć w bardzo ważnym meczu z Milanem nie potrafił postawić kropki nad „i”, to tym spotkaniem pokazał, że z jego formą wszystko jest w porządku.