Autor zdjęcia: 90min.com

Niemcy: Znakomite mecze na szczycie tabeli, malutki kroczek BVB w stronę mistrzostwa i do bólu skuteczne Gladbach (video)

Autor: Maciej Zaremba
2019-02-04 13:01:55

20. kolejka zapowiadała się przepysznie i na pewno nikogo nie zawiodła. W centrum wydarzeń były oczywiście starcia z udziałem czuba tabeli. W tej korespondencyjnej walce najgorzej wypadł Bayern Monachium, który poległ w Leverkusen. Bawarczycy spadli na trzecie miejsce i dodatkowo stracili kolejny punkt do lidera z Dortmundu.

Mecz Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium był po prostu znakomity. Starcie ekipy Petera Bosza z mistrzami Niemiec był pokazem wielkiej determinacji, zwariowanego tempa i bardzo dużej jakości piłkarskiej. O ile Bayern nieźle prezentował się w pierwszej połowie, po której prowadził 1:0, tak po przerwie kontrolę nad spotkaniem przejęli gospodarze, którzy rozegrali chyba najlepsze 45 minut w sezonie. Trzy gole i kompletna zapaść ofensywna Bayernu dały efekt w postaci niespodziewanego zwycięstwa Bayeru, który ewidentnie pod wodzą Bosza rozwija się w bardzo dobrą stronę. Dla Kovaca porażka w Leverkusen to koniec serii siedmiu zwycięskich meczów w Bundeslidze.

Rozczarowani mogą być na pewno też kibice Borussii Dortmund, która nie wykorzystała wpadki Bayernu i tylko zremisowała we Frankfurcie. Piłkarze Borussii, a konkretnie Marco Reus mogą sami pluć sobie w brodę, bo mogli rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść już w pierwszej połowie. Najpierw Reus trafił na 1:0, a potem w przeciągu kilku minut zmarnował dwie doskonałe okazje, które mogły „zamknąć mecz”. Po okresie dużej przewagi Borussii obudził się w końcu Eintracht, który nie dość, że strzelił gola, to tworzył sobie kolejne sytuacje. Z kapitalnej strony pokazał się w tym meczu Roman Buerki, który kilkukrotnie potwierdził, że jest w życiowej formie. Ostatecznie remis 1:1 można uznać za sprawiedliwy wynik, który pozwolił BVB powiększyć przewagę nad Bayernem do siedmiu punktów.

Warto wspomnieć też o Borussii M’gladbach, która ograła na wyjeździe Schalke 04 Gelsenkirchen i przegoniła w tabeli Bayern Monachium (dzięki bilansowi bramek). Drużyna prowadzona przez Dietera Heckinga nie zagrała wielkiego meczu, ale po raz kolejny okazała się bardzo skuteczna. „Żrebaki” uzyskali dużą przewagę dopiero po czerwonej kartce Alexandra Nuebela, ale najważniejsze dla nich, że strzelili zwycięskiego gola i wskoczyli na pozycję wicelidera. Kto wie, być może Gladbach w kolejnych tygodniach tylko uatrakcyjni walkę o mistrzostwo.