Autor zdjęcia: gianlucadimarzio.com

Włochy: Sensacyjny remis Juventusu, Inter w kryzysie (video)

Autor: Marcin Długosz
2019-02-05 14:32:33

Miniona kolejka Serie A może nie należała do tych najlepszych, ale i tak przyniosła nieco emocji i niespodziewanych wyników. Juventus tylko zremisował u siebie z Parmą i to aż 3:3, a w arcyważnym meczu na dole tabeli Chievo wypuściło z rąk dwubramkowe prowadzenie, dzieląc się punktami z Empoli. Byliśmy także świadkami trzech polskich goli.

Od hitu kolejki, zremisowanego 1:1 starcia Romy z Milanem, z pewnością mogliśmy oczekiwać więcej. Pogłębia się kryzys Interu, który uległ u siebie 0:1 Bolognii prowadzonej od kilku dni przez Sinisę Mihajlovicia.

Pewne trzy punkty zapisało na swoim koncie Napoli, a w swoje zrobiły także ekipy Lazio i Atalanty.

Jak grali Polacy?

Trafienia Mariusza Stępińskiego, Krzysztofa Piątka i Arkadiusz Milika z pewnością ucieszyły polskich kibiców. Zdumienie budzi zwłaszcza „Piona”, który do tej pory w barwach Milanu oddał trzy celne strzały i wszystkie… zostały zamienione na gole!

Warto podkreślić bardzo dobry występ Łukasza Skorupskiego w starciu z Interem – bramkarz był jednym z architektów bolońskiego sukcesu w Mediolanie. Do kadry meczowej Udinese po wielu tygodniach pauzy spowodowanej kontuzją pachwiny powrócił ponadto Łukasza Teodorczyk.

Juventus: pełne spotkanie Wojciecha Szczęsnego na ławce rezerwowych z Parmą (3:3)

Chievo: 83 minuty i żółta kartka Pawła Jaroszyńskiego, 90 minut i bramka Mariusza Stępińskiego z Empoli (2:2)

Napoli: 90 minut Piotrka Zielińskiego, 89 minut i bramka Arkadiusza Milika z Sampdorią (3:0)

Bologna: 90 minut i czyste konto Łukasza Skorupskiego z Interem (1:0)
SPAL: 76 minut i żółta kartka Thiago Cionka z Torino (0:0)
Empoli: Bartłomiej Drągowski poza kadrą meczową na Chievo (2:2) z powodu kontuzji
Udinese: pełne spotkanie Łukasza Teodorczyka na ławce rezerwowych z Fiorentiną (1:1)
Frosinone: 90 minut Bartosza Salamona z Lazio (0:1)
Sampdoria: po 90 minut Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linetty’ego z Napoli (0:3)
Milan: 87 minut i bramka Krzysztofa Piątka z Romą (1:1)

Bramka kolejki:

Pierwszy gol Edimilsona Fernandesa z Fiorentiny we Włoszech. I to jaki!

Wydarzenie kolejki:

W nocy z 3 na 4 marca 2018 w hotelu w Udine zmarł Davide Astori. Drużyna Fiorentina nocowała w tym mieście z 2 na 3 lutego 2019, a więc niemalże równe 11 miesięcy po tym tragicznym wydarzeniu. Na murawie Dacia Arena padł remis 1:1, a w 13. minucie spotkania cały stadion owacją wspomniał byłego kapitana Violi. Zmarły piłkarz występował właśnie z numerem „13”.