var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Mateusz Czarnecki

ESA: Carlitos trafi do New York City FC? Błaszczykowski w tym tygodniu podpisze kontrakt. Piast i Miedź zabiegają o Tomczyka

Autor: Bartosz Adamski
2019-02-06 02:40:56

Całkiem niespodziewanie z Ekstraklasy może odejść Carlitos, o którego zabiega klub z Major League Soccer. Na dniach z kolei kontrakt z Wisłą Kraków podpisać ma wreszcie Jakub Błaszczykowski. Paweł Tomczyk nie trafił natomiast na wypożyczenie do Arki Gdynia, ale rozmowy w sprawie jego pozyskania toczą Miedź Legnica i Piast Gliwice. Zawieszony został zaś protest kibiców Cracovii.

"New York City FC chce Carlitosa"

Hiszpańskie radio "Cadena COPE" donosi, że Carlitos jeszcze w tym oknie transferowym może przenieść się z Legii Warszawa do New York City FC. Amerykanie są ponoć skłonni zapłacić 2,5 miliona euro. Warto zaznaczyć, że 30% z tej kwoty trafiłoby na konto Wisły Kraków na mocy umowy transferowej między klubami.

Źródło: Cadena COPE

***

"Błaszczykowski w tym tygodniu podpisze kontrakt z Wisłą"

Jak poinformował na Twitterze Michał Białoński z Interii, Jakub Błaszczykowski jeszcze nie podpisał kontraktu z Wisłą Kraków, ponieważ z niemieckiej federacji nie dotarły w dalszym ciągu wszystkie dokumenty. Jarosław Królewski uspokoił natomiast kibiców, że Kuba w tym tygodniu zwiąże się umową z "Białą Gwiazdą".

 

 

 

 

 

 

Źródło: Twitter

***

"Piast i Miedź zabiegają o Tomczyka"

Paweł Tomczyk ostatecznie nie trafił na wypożyczenie do Arki Gdynia, ale o pozyskanie 20-letniego napastnika zabiegają również Piast Gliwice oraz Miedź Legnica, jak donosi Głos Wielkopolski. Najprawdopodobniej w jednym z tych klubów Tomczyk spędzi wiosnę.

Źródło: Głos Wielkopolski

***

"Arka chciała Rafę Lopesa"

Jak przyznał podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes Arki Gdynia, Wojciech Pertkiewicz, klub z Trójmiasta zamierzał sprowadzić 27-letniego napastnika Boavisty Porto, Rafę Lopesa. Arka była już dogadana z Portugalczykiem co do kontraktu indywidualnego, ostatecznie jednak wobec sytuacji kadrowej portugalskiego klubu, trener tej drużyny zablokował możliwość odejścia swojego piłkarza. Prezes Pertkiewicz nie wyklucza, że temat sprowadzenia Lopesa może powrócić, jeżeli sytuacja w Boaviście się zmieni.

Źródło: arkowcy.pl

***

"Wisłocki: Reanimacja się powiodła, ale pacjent wciąż jest w stanie krytycznym"

Prezes Wisły Kraków, Rafał Wisłocki, udzielił wywiadu portalowi sport.tvp.pl. Poniżej fragmenty.

"Marcin Nowak, SPORT.TVP.PL: – 22 stycznia Wisła Kraków odzyskała licencję na grę w Ekstraklasie, Jakub Błaszczykowski, Jarosław Królewski i Tomasz Jażdżyński pożyczyli łącznie 4 mln złotych na najpilniejsze potrzeby, m.in. spłatę zaległości względem piłkarzy, którzy mogliby rozwiązać umowy i odejść za darmo. Udało się zorganizować obóz treningowy w Turcji. Wojciech Kwiecień zgodził się płacić pensję Sławomirowi Peszce. Czy Wisła Kraków ma już najgorsze za sobą?
Rafał Wisłocki:
– Możemy powiedzieć, że akcja reanimacyjna się powiodła, ale pacjent jest nadal w stanie krytycznym i wymaga intensywnej terapii. Przeprowadzamy restrukturyzację w każdym z pionów, ale najważniejszy jest wynik sportowy. Tylko to może pozwolić znaleźć partnera, który długookresowo zwiąże się z klubem i zagwarantuje drużynie walkę o czołowe miejsca w Ekstraklasie.

– Miło widzieć w koszulce Wisły Jakuba Błaszczykowskiego, który ma grać za darmo i jeszcze pożyczył pieniądze klubowi? Dopuszczał pan w myślach taką historię?
– Widok Kuby z Białą Gwiazdą jest na pewno czymś wyjątkowym. Jest wielkim piłkarzem i wielkim wiślakiem. Czy wyobrażałem sobie? Pamiętałem jego deklarację, że kiedyś będzie chciał wrócić pod Wawel. Słowa, jak zawsze, dotrzymał, choć formalnie nie jest jeszcze naszym piłkarzem.

– Niemniej długi pozostają. Na ile jest zadłużona Wisła? Jakie spłaty są najpilniejsze i jaki jest plan oddłużania klubu i powrotu do stabilizacji finansowej?
– Tak, jak wspomniałem, klub jest restrukturyzowany i poddany sanacji. Teraz nie jest bez gotówki, ale zadłużenie oczywiście pozostało. Na wartość klubu składa się marka, historia i możliwości rozwoju. Głęboko wierzę, że długi mogą zostać spłacone, dzięki działalności operacyjnej."

Więcej TUTAJ

***

"Wraca doping na stadionie Cracovii"

Kibice Cracovii po spotkaniu z prezesem Januszem Filipiakiem ogłosili koniec bojkotu i zapowiedzieli, że na stadion przy Kałuży powróci doping.

Źródło: Facebook

***

"Górnik nie ma gdzie trenować"

Piłkarze Górnika Zabrze mają utrudnione przygotowania do rundy wiosennej. Po powrocie z Cypru w weekend, zamiast zielonej murawy zabrzanie zastali boisko zasypane śniegiem. Nieprzygotowane jest też boczne boisko, gdzie pierwsza drużyna na co dzień trenuje. W tej sytuacji poniedziałkowy trening odbył się na katowickim AWF. Nie wiadomo natomiast, gdzie Górnicy odbywać będą kolejne zajęcia. - Szukamy rozwiązania - mówi krótko trener Marcin Brosz.

Źródło: Interia.pl

***

"LV Bet sponsorem głównym Arki"

Zakłady bukmacherskie LV Bet zostały sponsorem głównym Arki Gdynia. Umowa została zawarta do 2021 roku.

 

 

 

Źródło: Arka Gdynia

***

"Orłowski wypożyczony z Lecha do Łęcznej"

Maciej Orłowski został wypożyczony na rok z Lecha Poznań do drugoligowego Górnika Łęczna. W umowie zawarto opcję transferu definitywnego.

 

 

 

Źródło: Lech Poznań

***

"Byli członkowie Rady Nadzorczej Wisły Kraków zrzekną się swoich zaległych wynagrodzeń"

Jak dowiedziała się Gazeta Krakowska, byli członkowie Rady Nadzorczej piłkarskiej spółki Wisły Kraków podjęli decyzję, że nie będą domagać się zaległych wynagrodzeń. Tadeuszowi Czerwińskiemu, Ludwikowi Mięcie-Mikołajewiczowi i Mateuszowi Stankiewiczowi przysługiwało w sumie 19 271,60 zł.

Źródło: Gazeta Krakowska

***

"7 marca CAS pochyli się nad sprawą Pogoni i Delewa"

7 marca w Lozannie dojdzie do pierwszego posiedzenia składu orzekającego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w sprawie Spasa Delewa i jego transferu do Pogoni Szczecin. Kilka miesięcy temu FIFA nałożyła na Bułgara kilkumiesięczny zakaz występów w klubie i kadrze narodowej. Pogoń z kolei została ukarana zakazem transferów przez dwa okienka. Ostatecznie Trybunał Arbitrażowy w obu przypadkach przychylił się do wniosku o zawieszenie kary do momentu rozpatrzenia i wydania wyroku.

Źródło: pogonsportnet.pl

***

"Nastolatek w kadrze Arki"

Pomocnik Mateusz Stępień został zgłoszony przez Arkę Gdynia do rozgrywek Ekstraklasy. Urodzony w 2002 roku zawodnik w rundzie jesiennej grał w czwartoligowych rezerwach Arki.

Źródło: 90minut.pl


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się