var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Slavgent

ESPORT: „Damie” wygrywa styczniowe GO4FIFA, SLAVGENT buduje drużynę, a „bejott” gra w CS-a

Autor: Krystian Juźwiak
2019-02-06 22:30:13

Za nami pierwsze GO4FIFA w 2019 roku. Styczniowe zawody wygrał Damian „damie” Augustyniak. SLAVGENT wszedł w fuzję z grającym w Polskiej Lidze Wirtualnych Klubów zespołem PEC Pistols, a Bartosz „bejott” Jakubowski zamiast w FIFĘ będzie grał w Counter-Strike. Zapraszamy na przegląd esportu.

Eliminacje noworocznego GO4FIFA wyłoniły ośmiu graczy. W tej grupie było kilku zawodników ze światowej czołówki. Do najgłośniejszych nazwisk trzeba zaliczać Marcina „mRn’a” Sczes, Kamila „Riptorka” Soszyńskiego oraz Damiana „damie” Augustyniaka. Do tego grona dołączyli otrzaskani w polskich realiach „Kacz03” i „cyanide”. Stawkę uzupełniali „Tshabalala”, „DawidPLx999” i „Backkey”.

Rywalizacja standardowo zaczęła się od ćwierćfinałów. Największą niespodzianką było zwycięstwo bliżej nieznanego „Tshabalali” nad „mRn’em”. Reprezentant ALSEN-Teamu został wyeleminowany. W ½ finału spotkali się „Kacz03” i „damie” oraz „Tshabalala” z „cyanide”.

Oba półfinały zakończyły się wynikiem 2:1. Augustyniak rozprawił się z Konradem „Kaczem” Balasem. „Tshabalala” zaś zwyciężył z „cyanide”. W finale doświadczony zawodnik AS Romy ukrócił zwycięski marsz underdoga, pokonując go 2:0. Tym samym „damie” został pierwszym w tym roku triumfatorem turnieju z cyklu GO4FIFA.

***

Od pewnego czasu drużyna nie posiada już zespołu w CS:GO, dlatego postanowiono mocniej przyjrzeć się polskiej scenie FIFA. - Dotychczas wspieraliśmy wyłącznie jednego wirtualnego kopacza — Groncika. Dziś, po ponad pół roku od dnia, w którym Jakub trafił pod nasze skrzydła, powiększyliśmy kadrę o kolejnego zawodnika, jakim jest Mariusz "Kal" Mirek! – czytamy na profilu SLAVGENT na portalu Facebook.

Teraz „Pomarańczowi” wykupili zespół PEC Pistols występujący w szybko rozwijającej się Polskiej Lidze Wirtualnych Klubów. - Rozmawiałem przez kilka ostatnich tygodni z Pistolsami, jako że się do mnie zgłosili z chęcią dołączenia, w międzyczasie śledziłem poczynania chłopaków w VPL/VPG i dogadywałem współpracę z PLWK. Koniec końców otrzymałem slota w 1 lidze i zdecydowałem się właśnie na PFC Pistols, bo chłopaki grają na wysokim poziomie we wszelkich rozgrywkach i wydają się mieć podobną wizję współpracy co ja – tłumaczy CEO Slavgentu, Krystian Sidrowicz.

Pierwszym sprawdzianem nowej drużyny będzie Super Liga, której finaliści zagrają na Stadionie Narodowym.

***

Ekipa SLAVGENT zamieniła mapy z Counter-Strike’a na wirtualne murawy. W drugą stronę poszedł za to Bartosz „bejott” Jakubowski. Jeden z lepszych esportowców w kraju w ostatnim czasie namiętnie gra w popularnego CS-a. Fani „bejotta” nie muszą się jednak obawiać – nie kończy z FIFĄ. Romans z Counter-Strike’m to efekt kampanii reklamowej zawiązanej pomiędzy sklepem Alsen (sponsorem ALSEN-Teamu) a producentem sprzętu Cooler Masters.

Jakubowski nie odcina się od FIFY. W ostatnim odcinku swojego vloga zmierzył się z „Klątwą Klicha”.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=26&v=elWLlFORPJ0

***

Na koniec przedstawiamy Drużynę Tygodnia FIFA19

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się