var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: Mateusz Czarnecki

ESA: Kumah trafi do Wisły Kraków. Tomczyk na testach medycznych w Piaście. Wisłocki: Rozmawiamy z zagranicznym inwestorem

Autor: Marcin Łopienski
2019-02-07 02:06:42

W najnowszym przeglądzie najciekawszych wydarzeń w Ekstraklasie jest sporo newsów transferowych - m.in. wzmacniać będzie się dalej Wisła Kraków, w czwartek potwierdzony zostanie transfer Jakuba Błaszczykowskiego. Legia Warszawa z kolei potwierdza ofertę za Carlitosa, a Paweł Tomczyk pojawi się na testach medycznych w Piaście.

„Kumah trafi do Wisły Kraków”

Jak dowiedział się Mateusz Miga z dziennika „Sport”, Emmanuel Kumah wzmocni Wisłę Kraków. 18-letni pomocnik przebywał w październiku w Krakowie na testach i wszystko wskazuje na to, że teraz trafi do „Białej Gwiazdy” na zasadzie rocznego darmowego wypożyczenia. 

Źródło: Sport

***

„Tomczyk na testach medycznych w Piaście”

Piast Gliwice potwierdził oficjalnie, że dogadał się z Lechem Poznań odnośnie do warunków wypożyczenia Pawła Tomczyka. 20-letni napastnik w czwartek przejdzie testy medyczne przy Okrzei.

 

 

 

Źródło: Piast Gliwice

***

„Legia potwierdza ofertę za Carlitosa”

Portal sport.pl dotarł do osoby pracującej w Legii Warszawa, która potwierdziła otrzymanie oferty New York City FC za Carlitosa. Nie jest jednak przesądzone odejście hiszpańskiego napastnika, bo pracownik klubu przyznał, że nie ma ciśnienia na pożegnanie się z Hiszpanem i wszystko zależy od samego zawodnika. 

Źródło: sport.pl

***

„Błaszczykowski w czwartek podpisze kontrakt z Wisłą”

Tomasz Włodarczyk z "Przeglądu Sportowego" informuje, że Jakub Błaszczykowski w czwartek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej podpisze kontrakt z Wisłą Kraków. Reprezentant Polski z "Białą Gwiazdą" zwiąże się półroczną umową z opcją jej przedłużenia. 

Źródło: Twitter/przegladsportowy.pl

***

„Górnik rozmawia z Arnasonem”

Bartosz Sarnowski za pośrednictwem Leszka Błażyńskiego z „Przeglądu Sportowego” przyznał, że klub rozmawia w sprawie transferu z Adamem Arnarsonem – islandzkim prawym obrońcą, który przebywał na zgrupowaniu Górnika na Cyprze. 

 

 

Źródło: Twitter

***

„Kontrakt Dąbrowskiego wygasa w 2020 roku”

Michał Trela z „Przeglądu Sportowego” zdementował plotki o przedłużonej ostatnio umowie Damiana Dąbrowskiego. W rzeczywistości piłkarz już wcześniej przedłużył kontrakt do 2020 roku, ale wystąpił błąd komunikacyjny.

 

 

Źródło: Twitter

***

”Miasto Kraków czeka na zaległe pieniądze od Wisły”

Jak dowiedział się portal lovekrakow.pl, Wisła Kraków 25 stycznia zapłaciła miastu za dzierżawę pomieszczeń biurowych za październik 2018. Obecnie klub zalega z czynszem za listopad, grudzień i styczeń oraz nieuregulowana została płatność za mecz z Lechem. W sumie bieżące zaległości względem miasta wynoszą ponad 200 tysięcy złotych.

Źródło: lovekrakow.pl 

***

„Wisłocki: Mamy poważnego inwestora z zagranicy”

Paweł Wilkowicz z portalu sport.pl porozmawiał z Rafałem Wisłockim o bieżącej sytuacji klubu. Poniżej fragmenty.

"Po takim sukcesie zbiórki zaczyna was kusić, żeby spróbować wstać o własnych siłach, jak kiedyś Borussia Dortmund, czy jednak wpuszczenie dużego inwestora jest nieuniknione?
Jeśli znajdziemy takiego inwestora, który przejdzie nasz audyt, i my przejdziemy jego audyt, inwestora który będzie miał pomysł na taki sukces sportowy i organizacyjny, na który nas samych teraz nie stać, to naszym obowiązkiem jest przekazać mu klub. A jeśli się taki inwestor na razie nie znajdzie, to naszym celem będzie działanie tak długo, aż problemy się rozwiążą. Gdyby się zgłosił ktoś taki jak Waldemar Kita, przekazujemy klub od razu.

On w Nantes swoje z kibicami przeszedł, jest zaprawiony.
Został zaatakowany w swojej loży, pisałem mu wtedy esemesa ze wsparciem. Odpisał że nic takiego się nie stało i najważniejsze że klub działa a akademia szkoli piłkarzy.

Macie już takiego kandydata na inwestora, który wydaje się spełniać warunki?
Jest wcześnie, ale myślę że tak. Jest ktoś mocno zainteresowany i z odpowiednimi pieniędzmi.

Z zagranicy?
Tak. Ale przed nami jeszcze żmudny proces. Wszyscy czekają na pierwszy mecz w Krakowie."

Więcej TUTAJ

***

„Sarnowski: Zawsze przed startem ligi jest niepewność”

Na oficjalnej stronie Górnika Zabrze pojawiła się pierwsza część rozmowy z Bartoszem Sarnowski. Prezes klubu porusza sporo tematów przed wznowieniem Ekstraklasy. Poniżej fragmenty.

„Przed nami mecz z Wisłą, o której ostatnio w mediach jest bardzo głośno. Dobrze, że Górnik zaczyna ligę meczem z tym rywalem?
- Marketingowo na na pewno tak, choćby ze względu na powrót do polskiej ligi Jakuba Błaszczykowskiego. W końcu pierwszy mecz po wielu latach zagra na naszym stadionie. Poza tym, jest nam obojętne z kim i kiedy zagramy. Trzeba patrzeć na siebie i punktować. Oczywiście wszyscy w klubie wierzymy, że pokonamy Wisłę, sięgniemy na inaugurację po trzy punkty, a mecz przyciągnie na stadion wielu kibiców. Górnik zmienił zimą swoje oblicze, ma być piękna pogoda, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zaprosić wszystkich na mecz.

Kadra na wiosnę jest już zamknięta?
- Nie. Szczegółów nie zdradzę, ale pewne rozmowy jeszcze trwają. Póki nie będzie konkretów, to nie będziemy spekulować, ale coś może się jeszcze wydarzyć. Myślę i ruchu w dwie strony. Czyli, ktoś może do nas dojść i na pewno myślimy, by kilku zawodników trafiło na wypożyczenie do innych klubów.

Gruzin, piłkarz rodem z Ghany, Grek… Ktoś powie, że sporo tej zimy w Górniku egzotyki. Zgodzi się pan z tą opinią?
- Nie. Proszę zauważyć, że wszystkich piłkarzy bierzemy z lig europejskich. Co więcej, wielu z nich grało w silnych ligach kontynentu. Grek Mystakidis ma za sobą kilka lat spędzonych w Niemczech, a PAOK Saloniki to klub, który ma w Europie swoją markę. Gruzin Gvilia grał ostatnio w lidze szwajcarskiej. Poza tym z BATE Borysow grał w pucharach, dla mnie ważne, że ma blisko 20 meczów w reprezentacji, bo to nie bierze się z niczego.. Nawet Baidoo, choć pochodzi z Ghany, od dwóch lat gra w Europie, więc zdążył poznać specyfikę gry na kontynencie. Nie mówię już o Chudym, który jest Słowakiem”.

Więcej TUTAJ

***

„Palcić: Gra w z Błaszczykowskim to przyjemność”

„Dziennik Polski” przed wznowieniem rozgrywek porozmawiał z Mateją Palciciem z Wisły Kraków. Poniżej fragmenty.

„- Dlaczego zdecydował się Pan zostać w Wiśle? 
- Zobaczyłem, jaka jest sytuacja i pomyślałem, że może teraz nadszedł czas dla mnie. Na to, bym zaczął regularnie grać. Powiedziałem, że chcę nadal być częścią Wisły. Zrozumiałem, że to dla mnie szansa na to, by wywalczyć miejsce w składzie i grać na dobrym poziomie. I pomóc Wiśle pozostać na dobrych torach. Taka była moja motywacja do pozostania. Oczywiście, przez ponad pół roku nie dostawaliśmy pensji. Ale na szczęście teraz w końcu sytuacja w klubie zmierza w dobrym kierunku. Wszyscy to czujemy. 

- Tak to odbieracie jako drużyna? Ufacie nowym władzom? 
- Tak. Wcześniej praktycznie nie wiedzieliśmy, co się dzieje w klubie, informacje nie docierały do nas. Nie wiedzieliśmy, kiedy dostaniemy pensje, co się dzieje z pieniędzmi. Nie było żadnego porozumienia i przepływu informacji między władzami a zespołem. Teraz sytuacja jest zupełnie inna. Aktualne władze są bardziej otwarte na rozmowy ze starszyzną drużyny. Również Kuba Błaszczykowski dokonał świetnej rzeczy, niewielu by się zdecydowało na coś takiego. 

- Tuż przed swoim odejściem z klubu Tibor Halilović ubolewał, że poprzednie władze Wisły składały obietnice bez pokrycia. 
- Tak, co dwa miesiące coś nam obiecywano i nic się nie zmieniało. Nie miało to żadnego przełożenia na rzeczywistość. To było dla nas najtrudniejsze do zniesienia. Teraz jednak jest inaczej”.

Więcej TUTAJ

***

„Jagiełło: Chcę żeby Genoa była dla mnie jedynie przystankiem”

Portal sport.pl porozmawiał z Filipem Jagiełło, dla którego najbliższa runda będzie ostatnią przed wyjazdem do Genoi. Poniżej zamieszczamy fragmenty wywiadu.

„Antoni Partum: Dzwoniłeś już do Krzysztofa Piątka?
Filip Jagiełło: - Nie musiałem dzwonić, bo spotkaliśmy się w Mediolanie, tuż po tym jak podpisałem kontrakt. Powiedział mi, że Genoa to bardzo przyjemne miasto do życia, a klub jest poukładany. Z niczym nie ma problemu. Włosi to Południowcy, ale z organizacją nie mają kłopotów. Po kilku godzinach spędzonych w klubie mam podobne wrażenie.

Spędziłeś we Włoszech kilka dni, co wywarło na tobie największe wrażenie?
- Miasto jest naprawdę piękne: szczególnie architektura, wąskie uliczki, no i ośrodek treningowy też robi wrażenie. Cieszy mnie fakt, że jest położony w środku miasta, co raczej się rzadko zdarza.

Piątka już w Genoi nie ma, ale rodaków i tak pewnie spotkasz.
- Na samotność nie będę narzekał, bo przylecę z dziewczyną. Poza tym poznałem kilka dni temu Karola Linettego i Bartka Bereszyńskiego, bo mamy wspólnego menadżera.  Zjedliśmy razem kolację. Zapewnili, że mi ze wszystkim pomogą, jakbym miał jakiś problem.

Czy tylko Genoa się po ciebie zgłosiła?
- Szczerze? Nie mam zielonego pojęcia. Wszystkie oferty trafiają najpierw do moich menadżerów. Oni mi przedstawili propozycję Genoi, a ja niemal od razu byłem do niej przekonany”.

Więcej TUTAJ

***

„Wisła Kraków bliska pobicia rekordu”

Wisła Kraków jest bliska wyrównania swojego rekordu sprzedaży karnetów. Jak poinformował Tomasz Jażdżyński, klub sprzedał już 10 tysięcy karnetów. To oznacza, że może zostać pobity rekord z 2004 roku, kiedy sprzedano bilety na wszystkie dostępne miejsca na stadionie.

 

 

Źródło: Twitter/Onet

***

„Adamec zgłoszony do gry w Ekstraklasie”

Jagiellonia Białystok zgłosiła Martina Adamca do rozgrywek Ekstraklasy. 20-letni słowacki pomocnik jesienią był wypożyczony do Wigier - w barwach suwalskiego klubu zagrał w 19 meczach Fortuna I ligi i strzelił sześć bramek. Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczął już z białostocką drużyną.

Źródło: 90minut.pl

***

„Pieńczak i Zięba zgłoszeni przez Cracovię”

Mateusz Pieńczak i Michał Zięba zostali zgłoszeni przez Cracovię do rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Zięba ma 19 lat, Pieńczak to 16-letni zawodnik. Obaj są obrońcami i jesienią byli graczami drużyny juniorów krakowskiego klubu.

Źródło: 90minut.pl

***

„Wisła Kraków zgłosiła do gry młodych zawodników”

Wisła Kraków zgłosiła do rozgrywek Lotto Ekstraklasy Aleksandra Buksę, Daniela Morysa i Dawida Szota. Buksa to 16-letni napastnik, Morys jest 18-letnim pomocnikiem, a Szot ma 17 lat i występuje na pozycji obrońcy. Wszyscy jesienią grali w drużynie juniorów krakowskiego klubu.

Źródło: 90minut.pl


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się