Ekstraklasa: Culina odchodzi z Cracovii. Sabiri nie trafi do Wisły Płock. Koniec sezonu dla Savkovicia

Autor: Bartosz Adamski
2019-02-11 01:03:15

Cracovii udało się za porozumieniem stron rozwiązać kontrakt z Antoninim Culiną, który nie znajdował się już w planach trenera Michała Probierza. Do Wisły Płock nie trafi natomiast młodzieżowy reprezentant Niemiec, o którego "Nafciarze" zabiegali. Jagiellonia Białystok potwierdziła z kolei, że Mile Savković będzie pauzował od czterech do sześciu miesięcy, co oznacza dla niego już koniec sezonu.

"Culina odchodzi z Cracovii"

Antonini Culina nie jest już zawodnikiem Cracovii. Kontrakt z Chorwatem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Źródło: Cracovia

***

"Sabiri nie trafi do Wisły Płock"

Jak poinformował Maciej Wąsowski, wypożyczenie Abdelhamida Sabiriego z Huddersfield do Wisły Płock nie dojdzie do skutku. Kluby porozumiały się w sprawie transferu czasowego, jednak z przejścia do Ekstraklasy zrezygnował sam młodzieżowy reprezentant Niemiec.

Źródło: Twitter

***

"Savković nie zagra do końca sezonu"

Oficjalna strona Jagiellonii Białystok poinformowała, że Mile Savković w tym sezonie już nie wyjdzie na boisko. - Mile doznał złamania kości strzałkowej z całkowitym uszkodzeniem więzadła trójgraniastego i więzozrostu piszczelowo-strzałkowego. Jeszcze w sobotę zawodnik przeszedł operację w Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Jego przerwa potrwa od czterech do sześciu miesięcy - powiedział doktor Krzysztof Koryszewski, lekarz klubowy Jagiellonii.

Jagiellonia potwierdziła także, że Marian Kelemen z powodu złamania dalszego końca pierwszej kości śródręcza prawego nie zagra od trzech do czterech tygodni.

Źródło: jagiellonia.pl

***

"Koniec współpracy Górnika i Allianz"

Górnik Zabrze poinformował na swojej stronie internetowej o zakończeniu współpracy z firmą Allianz. Jeden z liderów rynku ubezpieczeniowego związany był z Górnikiem niemal dwanaście lat.

Źródło: gornikzabrze.pl

***

"Smółka: Nasza murawa nie pozwala uprawiać nam futbolu"

Wypowiedź trenera Arki Gdynia, Zbigniewa Smółki, po meczu z Koroną Kielce.

"Dzisiaj oddaliśmy totalnie pole przeciwnikowi przez 20-30 minut spotkania. Znowu straciliśmy bramkę ze stałego fragmentu gry, to jest nasz ogromny mankament.  Błąd popełniło dwóch najwyższych zawodników... Gdy  wydawało się, że zaczynamy łapać grę, mieć przewagę, stworzyliśmy dwie-trzy sytuacje, to znów źle zachowaliśmy się przy stałym fragmencie. Był rzut karny i 0:2.

W przerwie wyjaśniliśmy sobie pewne kwestie. Nasza murawa na dzisiaj nie pozwala uprawiać futbolu w żaden sposób, dlatego uprościliśmy więc grę. Wszyscy widzieliśmy, w jakich warunkach musieliśmy wykonywać nasz styl. Ćwiczymy na dobrych boiskach, a potem  na mecz wychodzimy na coś takiego. Wierzymy, że piłka się obroni i udowodnimy, że to, co robimy, ma sens. Nie wiem jak UEFA czy FIFA daje pozytywne recenzje na temat murawy na tym stadionie. Przypominam, że za chwilę są tutaj mistrzostwa świata U-20."

Źródło: korona-kielce.pl

***

"Lettieri: Byliśmy świetnie przygotowani fizycznie"

Wypowiedź trenera Korony Kielce, Gino Lettieriego, po meczu z Arką Gdynia.

"W pierwszej połowie byliśmy  lepszą drużyną. Już jednak przed przerwą zaczęły się nasze  kłopoty z powodu kontuzji Michała Gardawskiego. W przerwie natomiast znak zapytania stanął przy Oliverze Petraktu, który również borykał się z urazem. Gratulacje dla niego, że przetrwał. W drugiej połowie zmieniliśmy taktykę. Wprowadziliśmy Piotrka Malarczyka, który miał za zadanie wybijać długie piłki.

Wygraliśmy zasłużenie. Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i dziś widzieliśmy rezultaty. Zespół był świetnie przygotowany fizycznie i podjął walkę do samego końca. Jeszcze raz gratuluję drużynie za ten mecz."

***

"Vicuna: Boli porażka po takim golu"

Wypowiedź trenera Wisły Płock, Kibu Vicuni, po meczu z Legią Warszawa.

"Za nami bardzo trudne spotkanie. Nie grało nam się wygodnie w pierwszej połowie, bo musieliśmy mierzyć się z wiatrem. Legia miała swoje sytuacje, w drugiej połowie Thomas Dahne musiał często interweniować. Szkoda, że straciliśmy gola po stałym fragmencie gry… Boli przegrana w taki sposób, po takiej bramce. Chcieliśmy potem wyrównać, ale brakowało nam klarownych okazji. Próbowaliśmy walczyć, dobre zmiany dali Varela, Kuświk i Zawada, ale wrócimy do domów bez punktów."

Źródło: legia.net

***

"Sa Pinto: Pozostawienie w Warszawie Carlitosa było moją decyzją"

Wypowiedź trenera Legii Warszawa, Ricardo Sa Pinto, po meczu z Wisłą Płock.

"Potrafiliśmy na boisku w Płocku zaprezentować dobre kombinacje, tworząc ładne akcje. Podobała mi się również nasza gra w kontekście odbioru piłki. Ostatecznie zdobyliśmy bramkę po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry. Mówiłem zawodnikom w szatni, że jeśli się nie poddamy, to pokonamy golkipera rywali. Najważniejsza jest wygrana. Cieszę się z trzech punktów, choć mogliśmy zanotować lepszy rezultat.

Carlitos? Mam wiele opcji w ofensywie. Nie zdecydowałem się na to, by znalazł się w kadrze. Co będzie dalej? Zobaczymy."