var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";


Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

Ekstraklasa: Culina odchodzi z Cracovii. Sabiri nie trafi do Wisły Płock. Koniec sezonu dla Savkovicia

Autor: Bartosz Adamski
2019-02-11 01:03:15

Cracovii udało się za porozumieniem stron rozwi±zać kontrakt z Antoninim Culin±, który nie znajdował się już w planach trenera Michała Probierza. Do Wisły Płock nie trafi natomiast młodzieżowy reprezentant Niemiec, o którego "Nafciarze" zabiegali. Jagiellonia Białystok potwierdziła z kolei, że Mile Savković będzie pauzował od czterech do sze¶ciu miesięcy, co oznacza dla niego już koniec sezonu.

"Culina odchodzi z Cracovii"

Antonini Culina nie jest już zawodnikiem Cracovii. Kontrakt z Chorwatem został rozwi±zany za porozumieniem stron.

 

 

 

¬ródło: Cracovia

***

"Sabiri nie trafi do Wisły Płock"

Jak poinformował Maciej W±sowski, wypożyczenie Abdelhamida Sabiriego z Huddersfield do Wisły Płock nie dojdzie do skutku. Kluby porozumiały się w sprawie transferu czasowego, jednak z przej¶cia do Ekstraklasy zrezygnował sam młodzieżowy reprezentant Niemiec.

 

 

 

¬ródło: Twitter

***

"Savković nie zagra do końca sezonu"

Oficjalna strona Jagiellonii Białystok poinformowała, że Mile Savković w tym sezonie już nie wyjdzie na boisko. - Mile doznał złamania ko¶ci strzałkowej z całkowitym uszkodzeniem więzadła trójgraniastego i więzozrostu piszczelowo-strzałkowego. Jeszcze w sobotę zawodnik przeszedł operację w Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Jego przerwa potrwa od czterech do sze¶ciu miesięcy - powiedział doktor Krzysztof Koryszewski, lekarz klubowy Jagiellonii.

Jagiellonia potwierdziła także, że Marian Kelemen z powodu złamania dalszego końca pierwszej ko¶ci ¶ródręcza prawego nie zagra od trzech do czterech tygodni.

¬ródło: jagiellonia.pl

***

"Koniec współpracy Górnika i Allianz"

Górnik Zabrze poinformował na swojej stronie internetowej o zakończeniu współpracy z firm± Allianz. Jeden z liderów rynku ubezpieczeniowego zwi±zany był z Górnikiem niemal dwana¶cie lat.

¬ródło: gornikzabrze.pl

***

"Smółka: Nasza murawa nie pozwala uprawiać nam futbolu"

WypowiedĽ trenera Arki Gdynia, Zbigniewa Smółki, po meczu z Koron± Kielce.

"Dzisiaj oddali¶my totalnie pole przeciwnikowi przez 20-30 minut spotkania. Znowu stracili¶my bramkę ze stałego fragmentu gry, to jest nasz ogromny mankament.  Bł±d popełniło dwóch najwyższych zawodników... Gdy  wydawało się, że zaczynamy łapać grę, mieć przewagę, stworzyli¶my dwie-trzy sytuacje, to znów Ľle zachowali¶my się przy stałym fragmencie. Był rzut karny i 0:2.

W przerwie wyja¶nili¶my sobie pewne kwestie. Nasza murawa na dzisiaj nie pozwala uprawiać futbolu w żaden sposób, dlatego upro¶cili¶my więc grę. Wszyscy widzieli¶my, w jakich warunkach musieli¶my wykonywać nasz styl. Ćwiczymy na dobrych boiskach, a potem  na mecz wychodzimy na co¶ takiego. Wierzymy, że piłka się obroni i udowodnimy, że to, co robimy, ma sens. Nie wiem jak UEFA czy FIFA daje pozytywne recenzje na temat murawy na tym stadionie. Przypominam, że za chwilę s± tutaj mistrzostwa ¶wiata U-20."

¬ródło: korona-kielce.pl

***

"Lettieri: Byli¶my ¶wietnie przygotowani fizycznie"

WypowiedĽ trenera Korony Kielce, Gino Lettieriego, po meczu z Ark± Gdynia.

"W pierwszej połowie byli¶my  lepsz± drużyn±. Już jednak przed przerw± zaczęły się nasze  kłopoty z powodu kontuzji Michała Gardawskiego. W przerwie natomiast znak zapytania stan±ł przy Oliverze Petraktu, który również borykał się z urazem. Gratulacje dla niego, że przetrwał. W drugiej połowie zmienili¶my taktykę. Wprowadzili¶my Piotrka Malarczyka, który miał za zadanie wybijać długie piłki.

Wygrali¶my zasłużenie. Dobrze przepracowali¶my okres przygotowawczy i dzi¶ widzieli¶my rezultaty. Zespół był ¶wietnie przygotowany fizycznie i podj±ł walkę do samego końca. Jeszcze raz gratuluję drużynie za ten mecz."

¬ródło: korona-kielce.pl

***

"Vicuna: Boli porażka po takim golu"

WypowiedĽ trenera Wisły Płock, Kibu Vicuni, po meczu z Legi± Warszawa.

"Za nami bardzo trudne spotkanie. Nie grało nam się wygodnie w pierwszej połowie, bo musieli¶my mierzyć się z wiatrem. Legia miała swoje sytuacje, w drugiej połowie Thomas Dahne musiał często interweniować. Szkoda, że stracili¶my gola po stałym fragmencie gry… Boli przegrana w taki sposób, po takiej bramce. Chcieli¶my potem wyrównać, ale brakowało nam klarownych okazji. Próbowali¶my walczyć, dobre zmiany dali Varela, Ku¶wik i Zawada, ale wrócimy do domów bez punktów."

¬ródło: legia.net

***

"Sa Pinto: Pozostawienie w Warszawie Carlitosa było moj± decyzj±"

WypowiedĽ trenera Legii Warszawa, Ricardo Sa Pinto, po meczu z Wisł± Płock.

"Potrafili¶my na boisku w Płocku zaprezentować dobre kombinacje, tworz±c ładne akcje. Podobała mi się również nasza gra w kontek¶cie odbioru piłki. Ostatecznie zdobyli¶my bramkę po do¶rodkowaniu ze stałego fragmentu gry. Mówiłem zawodnikom w szatni, że je¶li się nie poddamy, to pokonamy golkipera rywali. Najważniejsza jest wygrana. Cieszę się z trzech punktów, choć mogli¶my zanotować lepszy rezultat.

Carlitos? Mam wiele opcji w ofensywie. Nie zdecydowałem się na to, by znalazł się w kadrze. Co będzie dalej? Zobaczymy."

¬ródło: legia.net


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się