Autor zdjęcia: fussballstadt.com

Niemcy: Szalony mecz w Dortmundzie, brutalny koniec serii Gladbach i pewne zwycięstwo Bayernu (video)

Autor: Maciej Zaremba
2019-02-11 15:02:59

To był weekend, na który fani Bayernu Monachium czekali od początku roku. Mistrzowie Niemiec wreszcie mieli okazje skorzystać z wpadki Borussii Dortmund i zmniejszyć stratę do lidera do pięciu punktów. Pomogła w tym przede wszystkim fantastyczna i szokująca pogoń TSG 1899 Hoffenheim, które do 75. minuty przegrywało na Signal Iduna Park 0:3.

Pierwsza połowa była miodem na serca zaniepokojonych fanów Borussii Dortmund, którzy obgryzali paznokcie przed początkiem meczu z TSG ze względu na nieobecność trzech bardzo ważnych postaci. Przede wszystkim na ławce zabrakło chorego na grypę Luciena Favre’a, który mecz śledził w telewizji w domowym zaciszu. Z kolei na murawie zabrakło kontuzjowanego Marco Reusa, który najprawdopodobniej opuści jeszcze dwa najbliższe mecze BVB z Tottenhamem w LM i Norymbergą w kolejny weekend. Nie grał również Thomas Delaney, czyli bardzo ważny w układance Favre’a walczak środka pola. Do przerwy Borussia prowadziła jednak 2:0 i nie pozostawiała złudzeń swoim bezradnym rywalom.

Po przerwie BVB podwyższyła prowadzenie do 3:0 i wydawało się, że już kompletnie zamknęła spotkanie. Gospodarze ewidentnie się rozluźnili i zaczęli lekceważyć swoich rywali, co bardzo szybko się zemściło. Gol wprowadzonego w drugiej połowie Ishaka Belfodila w 75. minucie na dobre obudził i tak pobudzonych coraz słabszą postawą BVB gości. Kolejne dwie bramki Kaderabka (83’) i znowu Belfodila (87’) zszokowały gospodarzy, którzy wypuścili z rąk niemal pewny trzy punkty. Dla BVB to trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa i już zaczynają się pytania, czy czasem nie jesteśmy świadkami zwrotu akcji w wyścigu o mistrzostwo Niemiec. Na razie dortmundczycy mogą cieszyć się pięciopunktową przewagą nad Bayernem.

Bayern z kolei wykorzystał potknięcie BVB i bez większych problemów ograł 3:1 na własnym stadionie Schalke 04, którego jedynym jasnym punktem był strzelec gola 18 letni Ahmed Kutucu. Młody Turek powoli wyrasta na największą nadzieję beznadziejnej w tym sezonie ofensywy S04. W Bayernie błyszczał z kolei James Rodriguez, który notuje ewidentną zwyżkę formy i coraz bardziej wkupuje się w łaski Niko Kovaca. Kto wie, czy Kolumbijczyk już na stałe nie zagości w pierwszym składzie FCB.

Wielkiego szoku doznali w weekend też fani drugiej Borussii, tej z M’gladbach. „Żrebaki” byli dotychczas perfekcyjne w meczach na własnym stadionie i mogli pochwalić się bilansem dziewięciu zwycięstw w dziewięciu meczów. Serię tę i to brutalne przerwała jednak Hertha BSC, która wygrała bardzo wysoko, bo aż 3:0. W zespole ze stolicy Niemiec świetnie spisywał się Davie Selke, którego niemieccy dziennikarze coraz częściej łączą z reprezentacją Jogiego Loewa. Kto wie, czy napastnik BSC uzupełni lukę w niemieckiej kadrze i będzie pełnił rolę wysokiego napastnika, dającego więcej opcji selekcjonerowi.