Autor zdjęcia: sscnapoli.it

Włochy: W czołówce pomyliło się tylko Napoli. Bologna oddycha znad kreski (video)

Autor: Marcin Długosz
2019-02-11 18:00:52

Miniona kolejka Serie A nie przyniosła zmian w czołówce tabeli. Z drużyn sklasyfikowanych najwyżej, punkty straciło tylko Napoli, które zremisowało bezbramkowo z Fiorentiną. Na zwycięską ścieżkę powrócił Inter, pokonując 1:0 Parmę. Bologna wydostała się natomiast ze strefy spadkowej, spychając do niej Empoli.

23. seria gier upłynęła pod znakiem fenomenalnych interwencji bramkarzy. Genoa może zawdzięczać wywalczenie punktu w Bolonii tylko kapitalnym paradom Andreia Radu. Torino zwyciężyło z Udinese dzięki świetnej postawie Salvatore Sirigu, który obronił nawet rzut karny. Ze znakomitej strony pokazał się również Wojciech Szczęsny, który w taki sposób zachował Juventus od utraty gola już na samym początku potyczki z Sassuolo.

Godny podkreślenia jest kolejny gol Duvana Zapaty. Znajdujący się od grudnia w nieprawdopodobnej dyspozycji Kolumbijczyk trafił do siatki ponownie i zapewnił swojej drużynie cenną wygraną 2:1 ze SPAL.

Jak grali Polacy?

Oprócz dobrej dyspozycji wspomnianego Szczęsnego, szczególne powody do zadowolenia ma również z pewnością Bartosz Salamon. Stoper utrzymał miejsce w wyjściowym składzie Frosinone, a jego drużyna niespodziewanie wygrała na wyjeździe z Sampdorią Genua, w barwach której wystąpili Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.

W czwartym oficjalnym meczu w barwach Milanu, czwartego już gola zdobył Krzysztof Piątek. Tym razem znalazł sposób na golkipera Cagliari.

Warto dodać, że po kilku miesiącach pauzy spowodowanej kontuzją, epizodyczny występ w starciu Udinese z Torino zanotował Łukasz Teodorczyk.

Juventus: 90 minut i czyste konto Wojciecha Szczęsnego z Sassuolo (3:0)
Chievo: 90 minut Mariusza Stępińskiego z Romą (0:3), pełne spotkanie Pawła Jaroszyńskiego na ławce rezerwowych
Napoli: 90 minut i żółta kartka Piotra Zielińskiego, 28 minut Arkadiusza Milika z Fiorentiną (0:0)
Bologna: 90 minut Łukasza Skorupskiego z Genoą (1:1)
SPAL: 90 minut Thiago Cionka z Atalantą (1:2)
Empoli: Bartłomiej Drągowski poza kadrą meczową na Lazio (0:1) z powodu kontuzji
Udinese: 1 minuta Łukasza Teodorczyka z Torino (0:1)
Atalanta: pełne spotkanie Arkadiusza Recy na ławce rezerwowych ze SPAL (2:1)
Frosinone: 90 minut Bartosza Salamona z Sampdorią (1:0)
Sampdoria: 90 minut Bartosza Bereszyńskiego, 90 minut i żółta kartka Karola Linetty’ego z Frosinone (0:1)
Milan: 65 minut i bramka Krzysztofa Piątka z Cagliari (3:0)

Bramka kolejki:

Lautaro Martinez pojawił się na boisku chwilę przed tą akcją. Z zimną krwią wykorzystał podanie od Radji Nainggolana, a gol w tej sytuacji wcale nie był czymś oczywistym. Argentyńczyk tym samym zapewnił Interowi triumf w Parmie.