var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Fanpage Piko

ESPORT: Luty należy do „Piko”, FIFA wróciła na allplay

Autor: Krystian Juźwiak
2019-02-26 23:39:03

Nikodem „Piko” Pawlak triumfował w ostatnich finałach GO4FIFA. Najpopularniejsza gra sportowa wróciła na platformę allplay za sprawą mocno obsadzonego turnieju Kinguin Winter Cup. Marzec rozpocznie się pod znakiem emocji przy Łazienkowskiej. Zapraszamy na przegląd wydarzeń w esporcie.

Końcówka lutego oznacza comiesięczne finały GO4FIFA. Jak zwykle eliminacje wyłoniły najlepszą ósemkę, która wywalczyła sobie prawo do walki w turnieju finałowym. Tym razem byli to „miłosz93”, rewelacja styczniowego GO4FIFA – „Tshabalala”, „SeVen”, „Piko”, „Tomek601”, „sroka”, „koniu_94” i „mRn”.

Finały od zwycięstw rozpoczęli obaj zawodnicy Legii Warszawa. Michał „sroka” Srokosz pokonał 2:1 Patryka „koniu_94” Jakubczaka, a Miłosz „milosz93” Bogdanowski rozprawił się z Tomaszem „Tomkiem601” Legutem. Gorzej poradził sobie Bartosz „SeVen” Majewski, który na esportowych turniejach broni barw Piasta Gliwice. Reprezentant Piastunek przegrał z młodym „Piko” 1:2.

„Tshabalala”, który świetnie prezentował się już miesiąc temu, pokonał Marcina „mRn’a” Sczesa, ale już w półfinale musiał uznać wyższość Nikodema Pawlaka. W drugim półfinale ślepy los sprawił, że pady musieli skrzyżować przeciwko sobie dwaj legioniści. Z tego pojedynku górą wyszedł Miłosz Bogdanowski.

Finał drabinki zwycięzców to mecz pomiędzy „Piko” a „miloszem93”. Mistrz Polski FIFA18 nie dał rady pokonać rozpędzonego Pawlaka i uległ 1:2. W drabince lucky losers Bogdanowski wygrał z Tomaszem Legutem i na raty awansował do wielkiego finału. Tam jednak znów musiał uznać wyższość „Piko”.

***

FIFA powróciła na platformę allplay, a stało się to za sprawą turnieju Kinguin Winter FIFA19 Cup. Mimo że rywalizacja na wirtualnych murawach przez chwilę nie pojawiała się na allplayu, to organizatorzy nie mieli problemu, żeby zapełnić sloty. W gronie esportowców pojawiło się kilku graczy z czołówki: Kamil „Riptorek” Soszyński, Tomasz „byrke” Beczak i Nikodem „Piko” Pawlak.

Grano systemem B03 do dwóch wygranych. Do najciekawszy meczów należą starcia „Riptorka” z „byrke”. W pierwszym starciu wygrał zawodnik Wisły Płock. Soszyński szybko zrewanżował się i w drugim meczu gładko zwyciężył 4:0. W ostatnim meczu „Ripotrek” potwierdził klasę, dobijając rywala.

W drugim półfinale Jakub „cyanide” Mikołajewski przegrał z broniącym barw Zagłębia Sosnowiec Dominiakiem „BoGGySem” Bogusiem. W meczu o trzecie miejsce „cyanide” pokonał Tomasza Beczaka i tym samym uplasował się na najniższym stopniu podium.

Finał to pokaz klasy Soszyńskiego. Popularny „Ripotrek” nie pozostawił złudzeń i rozbił „BoGGySa”. Boguś w dwumeczu stracił aż 15 goli.

***

Czy gry komputerowe oraz sport mogą mieć ze sobą coś wspólnego? Legia Warszawa pokazuje, że tak. Od 8 do 10 marca na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej odbędzie się pierwszy obóz esportowy dla dzieci i młodzieży.

W czasie campu uczestnicy wezmą udział w treningach z profesjonalnymi esportowcami reprezentującymi barwy Legii Warszawa. Miłosz „milosz93” Bogdanowski i Michał „sroka” Srokosz będą przekazywać swoją wiedzę młodym adeptom wirtualnej odmiany sportu. Oprócz tego osoby biorące udział w obozie będą miały zorganizowane treningi piłkarskie i zajęcia z trenerem mentalnym.

To nie koniec emocji przy Łazienkowskiej. W poniedziałek 25 lutego Good Game League poinformowało o czterech turniejach eliminacyjnych offline. Pierwszy z nich odbędzie się w dniach 23-24 marca właśnie na stadionie Legii.

Gwoździem programu będą zawody CS:GO, ale nie zabraknie też FIFY. Całe wydarzenie nosi nazwę Ł3 Gaming Convention. Sekcja e-sportowa Legii Warszawa i GG League po raz drugi łączą siły. Kwalifikacje do pierwszych eliminacji odbędą się w czterech turach:

  • I tura – 6 marca
  • II tura - 10 marca
  • III tura – 13 marca
  • IV tura – 17 marca


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się