Autor zdjęcia: yahoo.com

Włochy: Scudetto (praktycznie) dla Juve, Rzym jest błękitny, Milan na podium (video)

Autor: Marcin Długosz
2019-03-04 14:31:20

Nie brakowało emocji w miniony weekend na Półwyspie Apeniński. Rzym przez najbliższe pół roku jest błękitny po okazałej wygranej 3:0 Romy nad Lazio, natomiast Juventus w zasadzie przypieczętował obronę tytułu wygrywając 2:1 w Neapolu. Co ciekawe, obie drużyny praktycznie przez całą drugą połowę grały w dziesiątkę. Na podium awansował Milan, z kolei kluczowy mecz na dole tabeli zwyciężyło Udinese, które pokonało 2:1 Bolognę.

Kolejny kamyczek do ogródka Luciano Spallettiego wskoczył na Sardynii, gdzie miejscowe Cagliari wygrało z Interem 2:1. Dzień później świetny mecz odbył się w Empoli – gospodarze trzykrotnie odrobili stratę, w tym raz już w doliczonym czasie gry, dzięki czemu zremisowali z Parmą 3:3.

Jak grali Polacy?

Oprócz Arkadiusz Recy na boisku zameldowali się wszyscy polscy piłkarze występujący w Serie A. Po asyście przy golach Fabio Quagliarelli w Ferrarze zanotowali Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Krzysztof Piątek mógł wpisać się na listę strzelców w starciu z Sassuolo, ale golkiper Neroverdich sfaulował go przed pustą bramką, za co ujrzał czerwoną kartkę.

Już przed przerwą starcie z Juventusem zakończył Arkadiusz Milik, gdyż po wykluczeniu Alexa Mereta, trener Carlo Ancelotti musiał wprowadzić za kogoś rezerwowego bramkarza. Padło na Polaka. Tuż przed ostatnim gwizdek sędziego meczu SPAL – Sampdoria, za faul taktyczny z boiska wyleciał natomiast Thiago Cionek.

Juventus: 90 minut Wojciecha Szczęsnego z Napoli (2:1)
Chievo: 74 minuty Pawła Jaroszyńskiego, 26 minut i żółta kartka Mariusza Stępińskiego z Torino (0:3)
Napoli: 90 minut Piotra Zielińskiego, 27 minut Arkadiusza Milika z Juventusem (1:2)
Bologna: 90 minut Łukasza Skorupskiego z Udinese (1:2)
SPAL: 90 minut i czerwona kartka (w doliczonym czasie gry) Thiago Cionka z Sampdorią (1:2)
Empoli: 90 minut i żółta kartka Bartłomieja Drągowskiego z Parmą (3:3)
Udinese: 1 minuta Łukasza Teodorczyka z Bologną (2:1)
Atalanta: pełne spotkanie Arkadiusza Recy na ławce rezerwowych z Fiorentiną (3:1)
Frosinone: 90 minut Bartosza Salamona z Genoą (0:0)
Sampdoria: po 90 minut i po asyście Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linetty’ego ze SPAL (2:1)
Milan: 83 minuty Krzysztofa Piątka z Sassuolo (1:0)

***

Bramka kolejki:

Piękna bramka Jasmina Kurticia z rzutu wolnego cieszy oko, ale punktów jego drużynie w przegranym przez SPAL 1:2 meczu z Sampdorią nie dała (bramka od 3:17).

***

Wydarzenie kolejki:

4 marca 2018 roku zmarł Davide Astori. W kolejce rozgrywanej w terminie 1-3 marca, w 13. minucie każdego meczu wyświetlano na 13 sekund zdjęcie byłego kapitana Fiorentiny, a wszyscy kibice i obie drużyny oddali mu hołd.