var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: jagiellonia.pl

Jaga Esports w transferowej ofensywie. „Będziemy walczyć o najwyższe cele”

Autor: Krystian Juźwiak
2019-03-06 10:00:57

W tym okienku Jagiellonia Białystok sprowadziła ośmiu zawodników, w tym dwóch esportowców. Pierwszym z nich był jeden z najlepszych graczy w Polsce – Kamil Soszyński. Teraz dołączył do niego popularny Robert „LisekHD” Liszka.

Powstanie i dynamiczny rozwój esportowej sekcji Jagiellonii to oczywiście pokłosie powołania do życia Ekstraklasa Games. Pierwszym transferem białostoczanie pokazali, że będą chcieli rządzić na wirtualnych murawach. Na ul. Słoneczną trafił bowiem Kamil „Riptorek” Soszyński - wicemistrz Polski FIFA18, wicemistrz Grupy Wyszehradzkiej oraz wicemistrz ostatniego Gfinity series Londyn FIFA19.

Teraz do „Riptorka” dołączył Robert „LisekHD” Liszka. 24-latek z Rybnika nie ma tak imponujących osiągnięć jak Soszyński, ale jest ważną postacią świata esportu. W FIFĘ zaczął grać od edycji opatrzonej numerem 10. Była to jego pierwsza gra na konsoli Xbox. Największe sukcesy odnosił grając w FIFĘ14, w której został wicemistrzem Polski. Liszka wspólnie z Bartłomiejem Smuczyńskim wygrał pierwszy Ekstraklasa Cup. W finale Termalica Bruk-Bet Nieciecza z „LiskiemHD” w składzie pokonała Lechię Gdańsk.

Liszka nie wiąże się na stałe z drużyną Jagiellonii. Esporotwiec jednego dnia podpisał kontrakt z Illuminar Gaming i od razu został wypożyczony do zespołu z Podlasia. - W dniu wczorajszym oficjalnie dołączyłem do jednej z najlepszych organizacji esportowych w Polsce — Illuminar Gaming! Automatycznie zostaję również wypożyczony na czas trwania Ekstraklasa Games (ligi stworzonej przez EA dla klubów Ekstraklasy) do Jagiellonia Esports Team, gdzie m.in. z Kamil 'Riptorek' Soszyński będziemy walczyć o najwyższe cele! Będzie się działo – poinformował na swoich mediach społecznościowych „LisekHD”.

 

 

 

Liszka to nie tylko gwarancja wielu punktów w Ekstraklasa Games. To także silna marka w polskim Internecie. Jego kanał YouTube „LisekHD” ma ponad 192 tysiące subskrypcji, a umieszczone na nim filmy zanotowały ponad 13 milionów wyświetleń. Do tego dochodzą pięciocyfrowe liczby obserwujących na Facebooku (15 tysięcy) i Instagramie (15,6 tys.), a także grupa facebookowa „Drużyna Liska”, zrzeszająca ponad 27 tysięcy członków.

„Riptorek” będzie reprezentował Jagę na PlayStation 4, a „LisekHD” na Xboxie.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się