Autor zdjęcia: sscnapoli.it

Liga Europy: Milik strzela gola, Napoli odprawia Salzburg. Niespodzianka w Rennes. Historyczne zwycięstwo Dinama (video)

2019-03-07 23:46:37

W czwartek rozegrano pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Europy. O krok od awansu jest SSC Napoli, które na własnym stadionie rozbiło Red Bull Salzburg 3:0. Pierwszą bramkę dla włoskiego klubu strzelił Arkadiusz Milik. Do dużej niespodzianki doszło w Bretanii, gdzie Stade Rennes pokonało Arsenal Londyn 3:1. Skromną zaliczkę przed rewanżem wypracowali piłkarze Dinama Zagrzeb, którzy pokonali Benfikę Lizbona 1:0.

Piłkarze z Neapolu od samego początku ruszyli do ataku i w zasadzie nie pozwolili rewelacji poprzedniego sezonu rozgrywek na stworzenie jakiegokolwiek zagrożenia. W 10. minucie prowadzenie dał Arkadiusz Milik, a osiem minut później ładnym uderzeniem z woleja popisał się Fabian Ruiz. W drugiej połowie gospodarze dołożyli jeszcze jedno trafienie, gdy samobójczym uderzeniem popisał się Jerome Onguene. Oprócz Milika (zszedł z boiska w 81. minucie) do 66. minuty na murawie przebywał Piotr Zieliński. Trochę gorsze nastroje mają kibice w Mediolanie – Inter co prawda przywiózł z Frankfurtu bezbramkowy remis, ale wynik mógł zdecydowanie lepszy, bo w pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Marcelo Brozović.

Nikt nie spodziewał się, że Stade Rennes będzie w stanie sprawić problemy faworyzowanemu Arsenalowi. Zwłaszcza, że londyńczycy świetnie rozpoczęli ten pojedynek, gdyż już w 4. minucie za sprawą Alexa Iwobiego objęli prowadzenie. Francuzi jednak zdołali wyrównać tuż przed przerwą, a w drugiej odsłonie meczu dołożyli kolejne dwa gole i wypracowali sobie solidną przewagę. Arsenal nie stoi przed zadaniem nie do wykonania, choć trzeba przyznać, że ich sytuacja wcale nie jest prosta. Z wyniku pierwszego meczu niezadowoleni mogą być też piłkarze Sevilli FC, którzy u siebie zaledwie zremisowali ze Slavią Praga 2:2. Hiszpanie już w 1. minucie trafili do siatki, potem znów objęli prowadzenie, ale mimo to czeska ekipa potrafiła odrabiać wynik i do Pragi przywiozła bardzo korzystny wynik. Sevilla będzie faworytem rewanżowego starcia, ale Slavia na pewno ma dużą szansę na sprawienie dużej niespodzianki.

Kolejny etap w swojej historii pisze Dinamo Zagrzeb. Mistrzowie Chorwacji po bramce Bruno Petkovicia z rzutu karnego pokonali Benficę Lizbona 1:0. Ekipa Nenada Bjelicy tym samym nie tylko wypracowała sobie idealną pozycję wyjściową przed meczem rewanżowym, ale także zapewniła Chorwacji awans w rankingu UEFA, a co za tym idzie obecność drugiej drużyny w eliminacjach Ligi Mistrzów. Duży udział w tym tryumfie miał Damian Kądzior, który grał do 84. minuty. W lidze spory kryzys ma Villarreal CF, ale w Lidze Europy Hiszpanie spisują się bez jakiegokolwiek zarzutu. W czwartek w rezerwowym składzie wygrali na wyjeździe z Zenitem Sankt Petersburg 3:1.

Porażkę zaliczyła też inna rosyjska ekipa – FK Krasnodar. Pogromcy Bayeru Leverkusen przegrali na wyjeździe z inną hiszpańską ekipą – Valencią CF 1:2. O krok od pożegnania z rozgrywkami jest inna drużyna zza wschodniej granicy – Dynamo Kijów. Wicemistrzowie Ukrainy na Stamford Bridge przegrali z Chelsea Londyn 0:3. 90 minut rozegrał Tomasz Kędziora.

Eintracht Frankfurt – Inter Mediolan 0:0

Eintracht: Trapp – Hasebe, Hinteregger, N’Dicka – da Costa, Rode (77’ Willems), Fernandes, Kostić, Gacinović – Haller (80’ Paciencia), Jović.

Inter: Handanović – D’Ambrosio, de Vrij, Skriniar, Asamoah – Vecino, Brozović, Valero (79’ Soares) – Politano, Martinez, Perisić (58’ Candreva).