var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";


Autor zdjęcia: mykhel.com

Lewandowski już samodzielnie najlepszym zagranicznym strzelcem w Bundeslidze! Dwa kolejne gole polskiej maszyny (video)

Autor: Bartosz Adamski
2019-03-09 17:38:05

Tydzień temu Robert Lewandowski wespół z Claudio Pizarro wskoczył na czoło najskuteczniejszych obcokrajowców w Bundeslidze, a po sobotnim wyczynie prowadzi już samodzielnie. Kapitan reprezentacji Polski przyczynił się swoimi dwoma golami do rozgromienia VfL Wolfsburg.

Mecz z VfL Wolfsburg był chyba najlepszym potwierdzeniem, że kryzys Bayernu Monachium z początku sezonu to już tylko przeszłość. Bawarczycy pierwsze trafienie zanotowali "dopiero" w 34. minucie, ale jak już ruszyło, to potem nie było co zbierać.

W znacznej mierze do triumfu nad "Wilkami" przyczynił się Robert Lewandowski. Polski napastnik przystępował do tego meczu z zamiarem wyprzedzenia Claudio Pizarro w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi i ta sztuka udała mu się już po 37. minutach. "Lewy" strzałem do pustej bramki wykończył bardzo ładną akcję Bayernu.

 

 

 

Trener Kovac trzymał swojego snajpera do końcowego gwizdka, mimo że gracze z Monachium po prostu bawili się z obroną VfL. Wyglądało to tak, jakby czekał, aż kapitan polskiej reprezentacji przystempluje jeszcze raz swój występ. I uczynił to pięć minut przed końcem bardzo zgrabnym uderzeniem głową.

 

 

 

Lewandowski kolejny raz pokazał swój kunszt, zdobył już w tym sezonie 17 bramek, jest na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców i goni czwartego w klasyfikacji strzelców wszech czasów Bundesligi Manfreda Burgsmullera. Doścignięcie go w tych rozgrywkach będzie bardzo trudne, ponieważ przewaga Burgsmullera wynosi 16 trafień. Nic jednak nie wskazuje na to, by Polak miał latem ruszać się z Niemiec, zatem najpewniej w przyszłym sezonie zaatakuje nawet podium, które zamyka obecnie jego były trener, Jupp Heynckes.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się