Autor zdjęcia: acmilan.com

Włochy: Status quo zachowany niemal w komplecie. Góra wygrywa, dół z porażkami (video)

Autor: Marcin Długosz
2019-03-12 09:31:07

Miniona kolejka nie była obfitującą w niespodziewane wyniki. Wręcz przeciwnie – w zasadzie wszędzie, oprócz zremisowanego przez Napoli 1:1 starcia z Sassuolo, triumfowali faworyci i zachowany został status quo. W hicie kolejki pomiędzy Fiorentiną a Lazio padł remis 1:1.

Ważne punkty na dole tabeli dopisała sobie Bologna, która pokonała 2:0 Cagliari. Reszta zespołów bijących się o utrzymanie solidarnie zaliczyła po kolejnej porażce.

Jak grali Polacy?

Gol Krzysztofa Piątka na stadionie w Weronie dał Milanowi wygraną 2:1 z ostatnim w tabeli Chievo. Na brawa zasługuje również Łukasz Skorupski, który w bardzo ważnym dla Bolognii meczu z Cagliari zachował czyste konto, wykazując się przy stanie 1:0 kapitalną interwencją.

Juventus: 90 minut Wojciecha Szczęsnego z Udinese (4:1)
Chievo: 90 minut Mariusza Stępińskiego z Milanem (1:2), pełne spotkanie Pawła Jaroszyńskiego na ławce rezerwowych
Napoli: 24 minuty Arkadiusza Milika z Sassuolo (1:1), pełne spotkanie Piotra Zielińskiego na ławce rezerwowych
Bologna: 90 minut i czyste konto Łukasza Skorupskiego z Cagliari (2:0)
SPAL: Thiago Cionek poza kadrą meczową na Inter (0:2) z powodu zawieszenia za czerwoną kartkę
Empoli: 90 minut Bartłomieja Drągowskiego z Romą (1:2)
Udinese: Łukasz Teodorczyk poza kadrą meczową na Juventus (1:4) z powodu kontuzji
Atalanta: pełne spotkanie Arkadiusza Recy na ławce rezerwowych z Sampdorią (2:1)
Frosinone: 90 minut Bartosza Salamona z Torino (1:2)
Sampdoria: 31 minut Bartosza Bereszyńskiego, 84 minuty Karola Linetty’ego z Atalantą (1:2)
Milan: 90 minut i bramka Krzysztofa Piątka z Chievo (2:1)

Bramka kolejki:

Same „widełki”! W taki sposób Lucas Biglia otworzył wynik w sobotnim meczu Chievo – Milan.

Wydarzenie kolejki:

Trener Atalanty, Gian Piero Gasperini, został wyrzucony na trybuny podczas meczu z Sampdorią za protesty z powodu podyktowania rzutu karnego dla genueńczyków. A co stało się potem? Czekamy na decyzję Wydziału Dyscypliny…