var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";


Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

Wisła Kraków z rekordem Ekstraklasy w liczbie sprzedanych karnetów. Do Widzewa jeszcze jednak trochę brakuje

Autor: Bartosz Adamski
2019-03-12 19:34:41

Kibice Wisły Kraków pobili właśnie karnetowy rekord Ekstraklasy. Klub spod Wawelu pochwalił się, że sprzedał już ponad 15 tysięcy abonamentów. Do rekordu Polski ustanowionego przed tą rundą wiosenną przez Widzew Łódź brakuje jednak jeszcze 1 282 sztuk.

Duża mobilizacja była w Grodzie Kraka przed rundą wiosenną. Wisła we współpracy z jedną z krakowskich agencji marketingowych zrealizowała kampanię, która miała zachęcić do kupna karnetów. Jej hasłami przewodnimi były "Czyny, nie słowa" oraz "Prawdziwa Wisła". Twarzą akcji został zaś Jakub Błaszczykowski.

Jasne jednak było, że pobić karnetowy rekord Polski będzie bardzo trudno, bo wówczas granica wynosiła 16 311 sztuk, którą ustanowili kibice Widzewa Łódź. Jakby tego było, niedawno fani RTS-u jeszcze pobili tę liczbę - w tej chwili rekord wynosi 16 339 sztuk, a przecież mówimy o klubie drugoligowym, czyli z trzeciego szczebla rozgrywkowego.

Na razie Wiśle Kraków udało się uzyskać najlepszy wynik w historii Ekstraklasy. We wtorek klub poinformował, że sprzedał 15 057 karnetów na rundę wiosenną. Tylu abonamentów Wisła nie sprzedawała nawet w czasach, gdy zdobywała mistrzostwa Polski i walczyła o awans do Ligi Mistrzów.

 

 

 

Całkowita pojemność stadionu im. Henryka Reymana w Krakowie wynosi 32 804 widzów, ale wyłączone ze sprzedaży są dwa sektory buforowe, zatem de facto miejsc jest o kilka tysięcy mniej. Niemniej jednak wydaje się, że rekord Polski wciąż jest możliwy. Choć jeśli nie padnie teraz, po takiej mobilizacji, latem pobić go będzie bardzo trudno.

W niedzielę Wisła na własnym stadionie podejmie Cracovię i spodziewany jest komplet widzów. Ciekawostką jest zaś fakt, że "Biała Gwiazda" sprzedała już więcej karnetów niż jest miejsc na stadionie "Pasów".

Swoją drogą, krakowski klub zakładał, że sprzeda kilkanaście tysięcy abonamentów i przychody z tego tytułu staną się istotnym punktem budżetu. Wygląda, że uda się zrealizować to zamierzenie.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się