var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";


Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

ESA: Smółka spotkał się z kibicami Arki. Wisła zostanie operatorem stadionu przy Reymonta? Lechia dostanie karę za transparent

Autor: Bartosz Adamski
2019-03-13 02:58:27

Trener Zbigniew Smółka po ostatnim meczu z Legią Warszawa zignorował kibiców Arki Gdynia, ale ostatecznie zdecydował się z nimi spotkać. Wisła Kraków natomiast czyni starania, by zostać operatorem stadionu przy ul. Reymonta. O prawo do pokazywania ligi walczą zaś bukmacherzy.

"Smółka spotkał się z kibicami Arki"

Portal arkowcy.pl poinformował, że we wtorek doszło do dwugodzinnego spotkania przedstawicieli kibiców Arki Gdynia z trenerem Zbigniewem Smółką. W spotkaniu uczestniczył także kierownik pionu sportowego - Antoni Łukasiewicz.

"Trener wysłuchał naszych argumentów i wskazówek, a my wysłuchaliśmy jego zdania. Rozmawialiśmy o wielu konkretnych sprawach, w tym między innymi o kwestiach związanych z kontraktowaniem zawodników, wyborem kadry meczowej oraz podejściu trenera do kibiców i zawodników Arki. Wspomnieliśmy oczywiście o zachowaniu trenera wobec kibiców po przegranych meczach. Trener przedstawił swoją opinię i wizję na te tematy. W kilku sprawach wspólnie się zgodziliśmy, jednak w wielu kwestiach mamy odmienne zdanie i nie zgadzamy się z trenerem" - czytamy w komunikacie wystosowanym przez kibiców.

Źródło: arkowcy.pl

***

"Wisła chce zostać operatorem stadionu przy Reymonta"

Wisła Kraków SA jest gotowa przejąć miejski stadion przy ul. Reymonta i zostać jego operatorem - informuje Dziennik Polski. Warunkiem jest jednak wprowadzenie zmian na stadionie, głównie infrastrukturalnych.

Legia Warszawa płaci miastu więcej za wynajmowanie stadionu, ale może na nim zarobić 3–4 mln zł. Powinniśmy usiąść wspólnie i się zastanowić, co zrobić, by do takiej sytuacji doprowadzić w Krakowie. Jesteśmy gotowi zostać operatorem stadionu, ale jest wiele warunków, by do tego doszło. W Warszawie Legia płaci miastu za stadion ok. 5 mln zł rocznie. W Krakowie Wisła ok. 2,5 mln zł za sezon (w poprzednich latach ok. 3 mln zł rocznie). W zeszłym roku koszty utrzymania krakowskiego obiektu wyniosły ok. 5,4 mln zł, a wpływy ok. 4,5 mln zł (część tej kwoty to opłaty za wynajem biur dla miejskich jednostek) - powiedział Piotr Obidziński, pełnomocnik zarządu Wisły ds. restrukturyzacji.

Źródło: Dziennik Polski

***

"Murawa na stadionie Arki zostanie wymieniona"

Podczas wtorkowego spotkania władz miasta Gdyni, Gdyńskiego Centrum Sportu i prezesa Arki Gdynia Wojciecha Pertkiewicza podjęto decyzję o wymianie murawy na Stadionie Miejskim w Gdyni. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 700 tysięcy złotych.

 

 

 

Źródło: Arka Gdynia / trojmiasto.pl

***

"Bukmacherzy powalczą do prawa do pokazywania ligi"

Ekstraklasa S.A. oficjalnie poinformowała, że rozpoczyna proces sprzedaży audiowizualnych praw na sezony 2019/20 i 2020/21. Przygotowano dwa pakiety dla licencjonowanych firm bukmacherskich działających na polskim rynku. Jak podano, pierwszy pakiet gwarantuje prawa do transmisji 296 meczów Ekstraklasy na wyłączność. Drugi - alternatywny - umożliwi zakup praw bez wyłączności maksymalnie czterem licencjonowanym firmom przyjmującym zakłady. Oznacza to, że bukmacherzy, którzy zakupią prawa do transmisji meczów na swoich stronach internetowych, będą mogli udostępniać mecze zarejestrowanym użytkownikom. Warunkiem ma być posiadanie aktywnego zakładu na mecz w dowolnych rozgrywkach.

Źródło: Ekstraklasa SA

***

"Lechia zostanie ukarana za transparent"

Podczas meczu Lechii Gdańsk z Wisłą Płock na trybunach gdańskiego stadionu został rozwieszony transparent o treści: "Sodomici, pedały i pedofile z LGBT! Łapy precz od naszych dzieci!". Według informacji portalu WP Sportowe Fakty, w środę Komisja Ligi ma nałożyć za to na Lechię karę finansową.

 

 

 

Źródło: WP Sportowe Fakty

***

"Kulesza: Zwolnienie Mamrota? Kiedyś już radzili mi zwolnić Probierza"

Prezes Jagiellonii Białystok, Cezary Kulesza, na łamach Sport.pl wypowiedział się na temat potencjalnego zwolnienia Ireneusza Mamrota.

"Kiedyś radzili mi zwolnić Michała Probierza, ale tego nie zrobiłem i rok później byliśmy wicemistrzami. Mam świadomość, że Mamrot nie odpowiada za niestrzelony w Krakowie rzut karny Scepovicia, za ustawienie obrony pod koniec meczu z Górnikiem Zabrze, czy strzał Novikovasa na początku spotkania ze Śląskiem Wrocław. Trwa kryzys, ale nie będzie się on ciągnął bez końca. Przełamanie w końcu nadejdzie."

Źródło: Sport.pl

***

"Bochniewicz kontuzjowany, nie zagra z Lechem"

Paweł Bochniewicz z powodu kontuzji skręconego stawu skokowego nie zagra w piątkowym meczu z Lechem Poznań. Nie ma pewności, czy młodzieżowy reprezentant Polski wykuruje się nawet na spotkanie z Cracovią po przerwie reprezentacyjnej.

Źródło: gornikzabrze.pl

***

"Murapol oficjalnie partnerem Wisły Kraków"

Firma Murapol dołączyła do grona partnerów Wisły Kraków.

 

 

 

Źródło: Wisła Kraków

***

"Bohar i Mitrović powołani do reprezentacji Słowenii"

Damjan Bohar z Zagłębia Lubin i Nemanja Mitrović z Jagiellonii Białystok zostali powołani do reprezentacji Słowenii na dwa spotkania eliminacji mistrzostw Europy z Izraelem i Macedonią Północną.

Źródło: 90minut.pl

***

"Siplak w reprezentacji Słowacji"

Zawodnik Cracovii Michal Siplak został powołany do kadry Słowacji na mecze eliminacji mistrzostw Europy przeciwko reprezentacji Węgier (21 marca, 20:45, Trnava) i Walii (24 marca, 15:00, Cardiff).

Na liście rezerwowej reprezentacji Słowacji znaleźli się Lukas Haraslín (Lechia Gdańsk) oraz Boris Sekulić (Górnik Zabrze).

Źródło: 90minut.pl

***

"Merebaszwili, Arweladze i Gwilia w kadrze Gruzji"

Giorgi Merebaszwili (Wisła Płock), Wato Arweladze (Korona Kielce) i Walerian Gwilia (Górnik Zabrze) zostali powołani do reprezentacji Gruzji na mecze eliminacji do mistrzostw Europy ze Szwajcarią i Irlandią.

Na liście rezerwowej znalazł się Luka Zarandia (Arka Gdynia).

Źródło: 90minut.pl

***

"Trzech ligowców powołanych do kadry Estonii"

Artur Pikk (Miedź Legnica), Joonas Tamm (Korona Kielce) i Henrik Ojamaa (Miedź Legnica) zostali powołani do reprezentacji Estonii na mecz eliminacji do mistrzostw Europy z Irlandią Północną i towarzyskie spotkanie z Gibraltarem.

Źródło: 90minut.pl

***

"Steinbors powołany do reprezentacji Łotwy"

Pavels Steinbors (Arka Gdynia) otrzymał powołanie do reprezentacji Łotwy na marcowe mecze eliminacji mistrzostw Europy z Macedonią Północną i Polską.

Źródło: 90minut.pl

***

"Novikovas w kadrze Litwy"

Piłkarz Jagiellonii Białystok Arvydas Novikovas został powołany do kadry Litwy na mecz eliminacji mistrzostw Europy z Luksemburgiem i towarzyskie spotkanie z Azerbejdżanem.

Źródło: 90minut.pl

***

"Makuch włączony do kadry Miedzi"

19-letni pomocnik Patryk Makuch został zgłoszony przez Miedź Legnica do rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Makuch jesienią występował w rezerwach Miedzi. W III lidze rozegrał 15 spotkań i strzelił pięć goli.

Źródło: 90minut.pl


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się