var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: uefa.com

Wylosowano ćwierćfinałowe pary Ligi Europy. Będzie hiszpański dwumecz, Arsenal zagra z Napoli

Autor: Bartosz Adamski
2019-03-15 13:53:16

Trzeba przyznać, że Liga Europy dawno nie była tak ciekawa jak w obecnych rozgrywkach. Nie mieliśmy może aż tak spektakularnych zwrotów akcji jak w ostatnich meczach Ligi Mistrzów, ale z pewnością było co oglądać w 1/8 finału. I ćwierćfinały zapowiadają się także ciekawie.

Na placu boju w Lidze Europy pozostało już tylko osiem zespołów - dwa hiszpańskie, dwa angielskie, włoski, niemiecki, portugalski i czeski. Akurat los tak chciał, że w ćwierćfinale naprzeciw siebie staną Villarreal oraz Valencia.

Nie jest to jednak najciekawsza para, bo oczy wszystkich sympatyków tych rozgrywek zwrócone będą zapewne na Londyn i Neapol, gdzie dojdzie do dwumeczu pomiędzy Arsenalem i Napoli, w którym występują Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. W zasadzie trudno tutaj wskazać faworyta, dlatego zapowiada się naprawdę ciekawe spotkanie.

Dziać będzie się zapewne również w Lizbonie i Frankfurcie, bo para Benfica - Eintracht, choć na pierwszy rzut oka szczególnie nie elektryzuje, to może zapewnić widowisko na bardzo dobrym poziomie. Portugalczykom wysokie wymagania w poprzedniej fazie postawiło Dinamo Zagrzeb, zaś Niemcy musieli się uporać z Interem Mediolan.

Slavia Praga, stawiana za wzór polskim klubom, zmierzy się zaś z Chelsea i będzie to arcytrudne zadanie dla naszych południowych sąsiadów. Niemniej jednak z Sevillą prażanie także stali na straconej pozycji, a udało im się sprawić niespodziankę, w dodatku po bardzo dobrej grze.

Villarreal zaś w fazie pucharowej idzie jak burza - z czterech meczów wygrał trzy, a miał wymagających przeciwników w postaci Sportingu Lizbona i Zenita Sankt Petersburg. Valencia natomiast w poprzedniej fazie toczyła zacięte boje z inną rosyjską drużyną, FK Krasnodar. Biorąc pod uwagę pozycję obu klubów w tabeli La Liga, faworytem powinny "Nietoperze", choć to dla nich dość specyficzny sezon, bo zanotowali aż 15 remisów.

Od razu wylosowane zostały także potencjalne pary półfinałowe. Ustalono, że formalnym gospodarzem finału, który odbędzie się 29 maja w Baku, będzie zwycięzca drugiego półfinału.

Pary ćwierćfinałowe:
Arsenal – Napoli
Villarreal – Valencia
Benfica – Eintracht Frankfurt
Slavia Praga – Chelsea

Możliwe pary półfinałowe:
Arsenal/Napoli – Villarreal/Valencia
Benfica/Eintracht – Slavia Praga/Chelsea


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się