var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Arka Twitter

ESPORT: Karuzela transferowa trwa w najlepsze! Polskie kluby wzmacniają się przed Ekstraklasa Games

Autor: Krystian Juźwiak
2019-03-16 22:00:52

25 lutego ogłoszono powstanie największego w Polsce projektu esportowego związanego z FIFĄ. Ekstraklasa Games ożywiło rynek transferowy. Do tej pory najaktywniejsza była Jagiellonia Esports. Sprawdziliśmy, kto jeszcze wskoczył na szaloną karuzelę.

Bartosz „bejott” Jakubowski został wypożyczony z ALSEN Teamu do Arki Gdynia. W 2017 roku wraz z Mateuszem Wdowiakiem z Cracovii zwyciężył na medialnym turnieju Ekstraklasa Cup. Wygrał także zawody organizowane przez Media Expert w Łodzi. Tym samym Jakubowski podkreślił, skąd pochodzi i kto rządzi w „polskim Manchesterze”.

W ostatnim czasie Jakubowskiego było „trochę mniej” na wirtualnych murawach. Mniejsza aktywność "bejotta" była związana z jego nową funkcją. Esportowiec od pewnego czas stał się komentatorem FIFA. Za mikrofonem i przed kamerą można było zobaczyć go w TVP Sport oraz podczas finałów ESL. Ostatnio łodzianin rywalizował na akademickich mistrzostwach Polski. Jednak podczas dziewiątych finałów PlayStation League znów zasiadł na stanowisku komentatorskim.

 

 

 

Drugi z reprezentantów ALSEN-Teamu, Marcin „mRn” Sczes również został wypożyczony. Podobnie jak „bejott” wyjechał na północ Polski. Sczes dołączył do nowopowstałej sekcji esportowej Pogoni Szczecin.

"mRn" zostanie zapamiętany jako triumfator siódmego sezonu PlayStation League FIFA18. Laur zwycięzcy przypadł mu także podczas Otwartych Mistrzostw Europy M1 Czeladź oraz turnieju esportowego organizowanego przez GKS Tychy.

- Ekstraklasa Games może być najważniejszym wydarzeniem na polskiej scenie FIFA. Spotkają się tam topowi gracze, wśród których nie mogłoby zabraknąć „bejotta” i „mrna”. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z klubami z Ekstraklasy i wypożyczyliśmy naszych zawodników. W pozostałych rozgrywkach „bejott” i „mrn” wciąż będą reprezentować Alsen Team – informuje klub.

Drużynę Jagiellonii uzupełnił Gracjan „el polako” Gołębiewski. Dla niego to powrót do świata FIFY po dłuższej nieobecności. - Eliminacje do Jagiellonii były pierwsze, ponieważ to w tym klubie chciałem najbardziej zagrać, aczkolwiek nie wykluczam, że gdyby nie udało się wygrać tych kwalifikacji, to spróbowałbym zasilić inne barwy. Natomiast chciałem grać z Riptorkiem i Liskiem, bo wiem, że w takim składzie mamy możliwość walczyć o zwycięstwo w Ekstraklasa Games – powiedział „el polako” w rozmowie z EkstraklasaGames.org.

Za to rodowity białostoczanin Mikołaj „Ambros” Ambroziak będzie bronił barw Lech Poznań, mimo że sezon FIFA18 spędził w Jagiellonii. - Jak wiadomo, na każdej platformie jest dwóch graczy i nie jest powiedziane, że to ja zagram w tym spotkaniu, ale jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, to bez problemów podejdę profesjonalnie zarówno do tego, jak i pozostałych spotkań. Nie spodziewam się żadnych sentymentów, bo jest to zamknięty etap w mojej karierze i staram się do niego nie wracać, ale na pewno życzę im jak najlepiej podczas Ekstraklasa Games. Najlepiej jakby przegrali w finale z Lechem – powiedział „Ambros”.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się