var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Pogoń Szczecin SA

ESPORT: Pogoń Szczecin uruchamia swoją drużynę

Autor: Krystian Juźwiak
2019-03-17 10:00:08

Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Wisła Płock, Piast Gliwice oraz GKS Tychy. Teraz do tego grona dołącza Pogoń Szczecin, która we współpracy z firmą Polbit otworzyła drużynę esportową. „Dumę Pomorza” będą reprezentowali Nikodem „Piko” Pawlak i Marcin „mRn” Sczes.

„Chcemy uzupełnić niszę rynkową, stwarzając atrakcyjną możliwość na rozwój wirtualnej pasji. Stąd też zawężenie współpracy z firmą Polbit, która oficjalnie staje się naszym e-sportowym partnerem” – informuje Pogoń Szczecin.

„Polbit został założony w 1997 roku w Szczecinie, specjalizując się w handlu poleasingowym i nowym sprzętem komputerowym. Rozwój firmy i kreowanie kolejnych elementów działalności sprawiły, iż szybko stali się potężnym graczem na rynku północnej części Polski. Dowodem na to było między innymi stworzenie Polbit Esport League, czyli amatorskiej ligi gier komputerowych, która przebojem wdarła się do ogólnopolskiej czołówki. Po stronie osiągnięć ligi należy wymienić zorganizowanie kilku cykli imprez międzynarodowych, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. To również przeszło 2000 zarejestrowanych zawodników i 200 drużyn zarejestrowanych w specjalnie do tego przygotowanym panelu” – czytamy w komunikacie klubu.

Polbit Pogoń Szczecin ogłosiła już dwójkę zawodników. Nikodem „Piko” Pawlak będzie reprezentował nową drużynę w turnieju Ekstraklasa Cup, który odbędzie się już 18 marca w siedzibie Polsat Games w Warszawie.

„Piko” to młody zawodnik, który ma już na koncie sporo sukcesów. W lutym triumfował w tamtejszej edycji cyklu GO4FIFA. W styczniu Pawlak z powodzeniem radził sobie na FUT Champions Cup w Manchesterze.

Drugi zawodnikiem „Portowców” jest Marcin „mRn” Sczes. To jeden z bardziej doświadczonych zawodników. Jednym z jego największych sukcesów jest pierwsze miejsce Gfinity Cup (PS4) FIFA16. Sczes został wypożyczony z ALSEN-Teau.

Obaj zawodnicy będą reprezentować Pogoń w Ekstraklasa Games.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się