Autor zdjęcia: sscnapoli.it

Milik z pięknym golem przeciwko Romie. Napoli gromi Giallorossich na ich stadionie (video)

Autor: Bartosz Adamski
2019-03-31 17:30:50

Arkadiusz Milik kontynuuje świetny sezon w swoim wykonaniu. 25-letni napastnik strzelił już szesnastą bramkę w Serie A, zaś Napoli rozgromiło na wyjeździe AS Romę.

Arkadiusz Milik w reprezentacji Polski na ostatnim zgrupowaniu kadry zaprezentował się słabo. Został przez selekcjonera Jerzego Brzęczka zmieniony już w przerwie meczu z Austrią, a z Łotwą zagrał zaledwie kilka minut.

W Serie A potwierdza jednak, że jest bardzo dobrym napastnikiem. Spotkania z AS Roma nie mógł zacząć lepiej. Milik otworzył wynik już w 2. minucie. Indywidualną akcję przeprowadził Simone Verdi, podał piłkę do Polaka, a ten przyjął ją w fenomenalny sposób i mocnym strzałem pod poprzeczkę zaskoczył Robina Olsena.

Dla Milika było to szesnaste trafienie w tym sezonie Serie A i były zawodnik m.in. Górnika Zabrze jest już tylko trzy trafienia za Krzysztofem Piątkiem w klasyfikacji strzelców. Prowadzi ciągle Fabio Quagliarella z 21 trafieniami. Ogółem Milik w tym sezonie ma już 19 goli w 36 meczach we wszystkich rozgrywkach, a dołożył do tego trzy asysty.

W meczu z Romą z powodu pauzy za żółte kartki nie mógł zagrać Piotr Zieliński, ale drugi z polskich graczy potwierdził, że jest wiodącym zawodnikiem Napoli, które w tym spotkaniu rozgromiło Giallorossich na Stadio Olimpico aż 4:1 i zajmuje drugie miejsce w tabeli, ale na dogonienie Juventusu praktycznie nie ma już szans. Strata na dziewięć kolejek przed końcem wynosi 15 punktów.