var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

Magiera ogłosił szerok± kadrę na M¦ U-20. Aż 50 nazwisk

Autor: Bartosz Adamski
2019-04-01 14:02:38

Zapadły pierwsze decyzje dotycz±ce składu reprezentacji Polski U-20 na mistrzostwa ¶wiata. Jacek Magiera zgłosił do FIFA listę z pięćdziesięcioma nazwiskami, z których 13 maja wybierze ostateczn± kadrę licz±c± 21 osób.

Reprezentacja Polski U-20 w trakcie przygotowań do tegorocznych mistrzostw ¶wiata w naszym kraju rozegrała osiem spotkań towarzyskich. Wygrała trzy gry kontrolne (z Czechami, Ukrain± i Japoni±), a przegrała pięć razy (z Włochami, Szwajcari±, Holandi±, Portugali± i Niemcami).

- Był to dla mnie i mojego sztabu bardzo intensywny okres. Na cztery zgrupowania w obecnym sezonie powołanych zostało około 50 zawodników, praktycznie każdego sprawdzili¶my w warunkach meczowych przeciwko bardzo mocnym rywalom - powiedział w rozmowie ze stron± laczynaspilka.pl selekcjoner Jacek Magiera.

Do 1 kwietnia Magiera zgłosić musiał szerok± kadrę na turniej w Polsce. W mistrzostwach zagrać będ± mogli zawodnicy urodzeni w roku 1999 i młodsi, ale na li¶cie pięćdziesięciu zgłoszonych nazwisk widnieje również kilku zawodników z niższych kategorii wiekowych.

- W szerokiej kadrze znaleĽli się reprezentanci Polski w kategoriach wiekowych od U-17 wzwyż. Dodaj±c do niej chłopców z rocznika 2002, czyli Filipa Marchwińskiego (Lech Poznań), Nicolę Zalewskiego (AS Roma) i Łukasza Bejgera (Manchester United) oraz jednego z 2003, Kacpra Kozłowskiego (Pogoń Szczecin) chcieli¶my pokazać, że widzimy ich postępy w klubach, grę w kadrach młodzieżowych - dodał Magiera.

M¦ U-20 wystartuj± 23 maja i potrwaj± do 15 czerwca. "Biało-Czerwoni" w fazie grupowej zmierz± się z Kolumbi± (23.05), Tahiti (26.05) oraz Senegalem (29.05).


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się