Autor zdjęcia: sscnapoli.it

Włochy: Hity dla gości - Napoli gromi Romę, Lazio triumfuje w Mediolanie. Babol Donnarummy (video)

Autor: Marcin Długosz
2019-04-01 15:07:05

Szlagierowe mecze 29. kolejki Serie A rozstrzygnęły się na korzyść gości. Roma przegrała 1:4 z Napoli, natomiast Lazio wywiozło triumf z Mediolanu, pokonując 1:0 Inter. W niesamowitych okolicznościach derby regionu Emilia-Romania wygrała Bologna – straciła gola z Sassuolo na 1:1 w 92. minucie, by chwilę później jeszcze odpowiedzieć i wygrać 2:1.

W czołówce uśmiechnąć się może jeszcze Atalanta. Ekipa z Bergamo wygrała 3:1 w Parmie. Kuriozalną porażkę z Sampdorią Genua zanotował Milan po błędzie swojego bramkarza, Gianluigiego Donnarummy, już w 1. minucie spotkania.

Wygrane SPAL, Udinese i Bolognii sprawiają, że w strefie spadkowej aktualnie wylądowało Empoli. Chievo i Frosinone wydają się już pogrążone.

Jak grali Polacy?

Cieszyć może fakt, że naprawdę piękną bramką w starciu z Romą popisał się Arkadiusz Milik. A oprócz tego zdarzenia nie była to kolejka, która upłynęła jakoś szczególnie pod znakiem polskich zawodników.

Na dole tabeli, mecz o życie z Frosinone wygrało SPAL. Dla tej pierwszej ekipy gola po ekwilibrystycznym uderzeniu mógł zdobyć Bartosz Salamon, ale zabrakło mu odrobinę celności. Bezcenny komplet punktów zainkasowała również Bologna, bramki której strzegł Łukasz Skorupski.

Warto odnotować również najdłuższy jak dotąd pojedynczy występ Arkadiusza Recy w Serie A – Polak wszedł na boisko na niespełna pół godziny, gdy Atalanta jeszcze remisowała 1:1 z Parmą (ostatecznie wygrała 3:1).

Juventus: 90 minut i czyste konto Wojciecha Szczęsnego z Empoli (1:0)
Chievo: 53 minuty Pawła Jaroszyńskiego i 90 minut Mariusza Stępińskiego z Cagliari (0:3)
Napoli: 90 minut, bramka i żółta kartka Arkadiusza Milika z Romą (4:1), Piotr Zieliński poza kadrą meczową z powodu pauzy za nadmiar żółtych kartek
Bologna: 90 minut Łukasza Skorupskiego z Sassuolo (2:1)
SPAL: 90 minut i żółta kartka Thiago Cionka z Frosinone (1:0)
Empoli: 90 minut Bartłomieja Drągowskiego z Juventusem (0:1)
Udinese: Łukasz Teodorczyk poza kadrą meczową na Genoę (2:0) z powodu kontuzji
Atalanta: 28 minut Arkadiusza Recy z Parmą (3:1)
Frosinone: 90 minut i żółta kartka Bartosza Salamona ze SPAL (0:1)
Sampdoria: 90 minut Karola Linetty’ego z Milanem (1:0), pełne spotkanie Bartosza Bereszyńskiego na ławce rezerwowych
Milan: 90 minut Krzysztofa Piątka z Sampdorią (0:1)

Bramka kolejki:

W taki sposób wynik meczu Udinese – Genoa ustalił na 2:0 pomocnik gospodarzy, Rolando Mandragora. Co za strzał!

Wydarzenie kolejki:

Byliśmy świadkami z pewnością jednego z najbardziej absurdalnych goli Serie A 2018/2019. Gianluigi Donnarumma dostał piłkę w 1. minucie wyjazdowego meczu Milanu z Sampdorią Genua i oto, co zdarzyło się dalej…