Autor zdjęcia: atalanta.it

Włochy: Emocje również w środku tygodnia! Pokaz siły Atalanty, sensacyjna porażka Napoli (video)

Autor: Marcin Długosz
2019-04-05 13:01:35

Środek tygodnia z Serie A nie rozczarował. Pokaz siły zrobiła sobie Atalanta Bergamo, która już po kwadransie prowadziła z Bologną 4:0, a ostatecznie zwyciężyła 4:1. Dzięki temu przybliżyła się na punkt do strefy gwarantującej awans do Ligi Mistrzów, bo Milan tylko zremisował 1:1 z Udinese. Swoich rywali nie pokonały także drużyny z Rzymu, a sensacyjną porażkę 1:2 z Empoli zanotowało Napoli.

Na dole tabeli tym samym do strefy spadkowej wróciła Bologna. Następna kolejka będzie w tej strefie niezwykle ciekawa, gdyż Udinese zmierzy się z Empoli.

Warto odnotować również fakt powrotu do gry w Interze Mauro Icardiego. Argentyńczyk wybiegł w Genui w wyjściowym składzie i wpisał się na listę strzelców wykorzystując rzut karny.

Jak grali Polacy?

Piotr Zieliński zdobył z Empoli piękną bramkę, ale jego drużyna i tak przegrała na terenie beniaminka. Bohaterem SPAL został za to Thiago Cionek, który w końcówce meczu z Lazio wywalczył rzut karny zamieniony na gola przez Andreę Petagnę.

Juventus: 90 minut i czyste konto Wojciecha Szczęsnego z Cagliari (2:0)
Chievo: 90 minut i wywalczony rzut karny przez Mariusza Stępińskiego z Sassuolo (0:4), Paweł Jaroszyński poza kadrą meczową
Napoli: 90 minut i bramka Piotra Zielińskiego, 90 minut i żółta kartka Arkadiusza Milika z Empoli (1:2)
Bologna: 90 minut Łukasza Skorupskiego z Atalantą (1:4)
SPAL: 90 minut i wywalczony rzut karny przez Thiago Cionka z Lazio (1:0)
Empoli: Bartłomiej Drągowski poza kadrą meczową na Napoli (2:1) z powodu urazu
Udinese: pełne spotkanie Łukasza Teodorczyka na ławce rezerwowych z Milanem (1:1)
Atalanta: pełne spotkanie Arkadiusza Recy na ławce rezerwowych z Bologną (4:1)
Frosinone: 90 minut Bartosza Salamona z Parmą (3:2)
Sampdoria: 90 minut i żółta kartka Bartosza Bereszyńskiego, 74 minuty Karola Linetty’ego z Torino (1:2)
Milan: 90 minut i bramka Krzysztofa Piątka z Udinese (1:1)

Bramka kolejki:

„Zielu” w akcji!

Wydarzenie kolejki:

Mnóstwo kontrowersji wzbudziło pokłosie wydarzeń z meczu Cagliari – Juventus. Czarnoskóry napastnik gości, Moise Kean, był obrażany rasistowsko przez kibiców z Sardynii. Z tego powodu po zdobytej bramce stanął obok słupka i rozłożył ręce w ich kierunku. Obrońca turyńczyków, Leonardo Bonucci, stwierdził natomiast po końcowym gwizdku, że wina rozkłada się w proporcjach 50-50, bo młody snajper nie powinien był prowokować w ten sposób. Włoski defensor oberwał za te słowa zmasowaną krytyką.