var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

Co słychać w klubach I ligi? Jakubowski nie jest już trenerem Wigier, Japończyk w Stomilu, Rybarski odchodzi z Podbeskidzia

Autor: Bartosz Adamski
2019-04-07 16:00:00

Ariel Jakubowski został zwolniony z funkcji trenera Wigier Suwałki, klub ma w poniedziałek ogłosić nazwisko nowego szkoleniowca. Z Podbeskidzia Bielsko-Biała odszedł z kolei dyrektor sportowy. Do Stomilu Olsztyn dołączył zaś kolejny japoński pomocnik. Zapraszamy na najnowszy przegląd wydarzeń z zespołów I ligi.

"Jakubowski nie jest już trenerem Wigier"

Ariel Jakubowski przestał pełnić funkcję pierwszego trenera Wigier Suwałki. Nazwisko jego następcy zostanie podane w poniedziałek.

 

 

 

Źródło: Wigry Suwałki

***

"Japończyk w Stomilu"

Japoński ofensywny pomocnik Koki Hinokio został nowym zawodnikiem Stomilu Olsztyn. 18-letni Hinokio był testowany w Stomilu od zimy. Do Stomilu przybył z japońskiego Kyoto Kumiyama, gdzie od kwietnia 2016 roku występował w grupach młodzieżowych.

 

 

 

Źródło: Stomil Olsztyn

***

"Dyrektor sportowy odszedł z Podbeskidzia"

Andrzej Rybarski przestał pełnić funkcję dyrektora sportowego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Na stanowisku tym przebywał od lipca 2017 roku.

 

 

 

Źródło: Podbeskidzie Bielsko-Biała

***

"Sandecja czeka na nowy stadion"

Coraz bardziej oddalają się szansę na rozpoczęcie budowy stadionu Sandecji w tym roku. Według pierwotnej umowy, termin uzyskania prawomocnego zezwolenia na budowę przypadał na kwiecień 2019 roku. Na mocy aneksu podpisanego pod koniec stycznia ostateczny termin uzyskania pozwolenia przesunięto jednak na 1 września. Przesunięcie terminu wynika ze zmian w założeniach projektowych inwestycji, w tym m.in. dołożeniem większej powierzchni do komercyjnego wykorzystania oraz zastosowaniem rozwiązań technicznych obniżające nieco koszty budowy.

Źródło: Gazeta Krakowska

***

"List otwarty Stowarzyszenia Kibiców ŁKS"

Stowarzyszenie Kibiców ŁKS-u Łódź przesłało do redakcji Expressu Ilustrowanego list otwarty w sprawie budowy stadionu. Poniżej fragmenty.

"Od 6 lat politycy Platformy Obywatelskiej pojawiają się na naszych obiektach lansując się na nich i robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia.

Komunikat ciągle jest jednak ten sam: poczekajcie jeszcze chwilę, cierpliwości, koparki czekają tuż za rogiem. Niestety, nasza cierpliwość się kończy. Odbudowując klub od IV ligi, powstając ze zgliszczy, wielokrotnie otrzymywaliśmy obietnicę wsparcia w tym dziele. Początkowo zapewniano, że po każdym awansie klub wzbogaci się o jedną trybunę, potem sugerowano, że lepiej wybudować całość od razu. Efekt jest taki, że Łódzki Klub Sportowy puka do bram Ekstraklasy, a miasto wciąż nie potrafi zrealizować obietnic sprzed 6 lat. Awans z IV ligi do III, z III ligi do II, z II ligi do I i obecna walka, która ma szansę zakończyć się upragnionym powrotem do należnego nam miejsca – żaden moment odbudowy ŁKS-u nie skłonił polityków do jakiejkolwiek refleksji. Mamy tego dość, zwłaszcza, że bezustannie dostarczamy nowych argumentów do rozbudowy obiektu przy al. Unii 2.

Nie trzeba nikomu przypominać, jak skoczyła frekwencja u naszych lokalnych rywali po oddaniu do użytku stadionu miejskiego, choć stary obiekt bardzo rzadko wypełniał się do ostatniego miejsca. ŁKS wiosną 2019 roku bezustannie jest wspierany przez ogromną rzeszę kibiców, a mimo to budowa jest odwlekana! Przez długi czas borykaliśmy się z egzotycznymi godzinami meczów, bo nasza trybuna nie miała nawet oświetlenia. Akceptowaliśmy to, godząc się ze spadkiem zainteresowania meczami, bo wierzyliśmy w honor i poszanowanie dla własnego słowa u miejskich polityków. Dziś jednak nie możemy sobie pozwolić na dalsze zbywanie odległymi wizjami. Potrzebujemy stadionu tu i teraz, jako zespół walczący o Ekstraklasę, jako kibice regularnie zapełniający obiekt, jako najstarszy łódzki klub, założyciel ligi i czwarty klub w Polsce pod względem liczby rozegranych w elicie sezonów. Przez 65 sezonów w krajowej elicie Łódź była reprezentowana przez Łódzki Klub Sportowy. Czy miasto naprawdę chce doprowadzić do sytuacji, w której 66. rok wśród najlepszych naznaczony będzie szyderstwami z uwagi na karykaturalne miejsce rozgrywania spotkań?"

Więcej TUTAJ

***

"Romanowicz podpisał profesjonalny kontrakt z ŁKS-em"

Jakub Romanowicz podpisał profesjonalny kontrakt z ŁKS-em Łódź. Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku. 18-letni pomocnik zimą został włączony do składu wicelidera I ligi. Wcześniej występował w rezerwach.

Źródło: ŁKS Łódź

***

"GKS Katowice ukarany przez Komisję Dyscyplinarną"

Podczas czwartkowego posiedzenia Komisji Dyscyplinarnej PZPN postanowiono ukarać GKS Katowice za zachowanie kibiców podczas meczu z Odrą Opole. Na katowicki klub nałożono karę zakazu wyjazdu zorganizowanych grup kibiców na jeden mecz.

Źródło: PZPN


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się