Autor zdjęcia: rayovallecano.es

Hiszpania: Rayo wreszcie wygrywa, Barcelona pewnie zmierza po mistrzostwo (video)

Autor: Krystian Porębski
2019-04-08 10:04:16

Kolejka numer 31 miała nam dać wiele odpowiedzi i tak się właśnie stało. Kto będzie mistrzem, kto jest najmocniejszy w walce o europejskie puchary, a kto wybiera się w przyszłym sezonie do Segunda? Po weekendzie jesteśmy zdecydowanie „mądrzejsi”.

Barcelona pokonała Atleti po spotkaniu pełnym kontrowersji... choć w zasadzie chodzi głównie o jedną sytuację. Opisaliśmy ją już wcześniej TUTAJ. Diego Costa jest zdecydowanie antybohaterem kolejki, ale nie będziemy się już nad nim drugi raz pastwić. Czapki z głów przed Suarezem i Messim, którzy w końcówce rozmontowali defensywę Atleti. To zwycięstwo nie pozostawia już żadnych złudzeń. Zespół Valverde prowadząc 11 punktów na 7. kolejek przed końcem nie ma prawa nie zdobyć mistrzostwa.

Natomiast nadal chwiejną postawę prezentuje Real Madryt. Choć ostatecznie podopieczni Zizou wygrali z Eibar, to nie zrobili tego w najlepszym stylu. Dwa gole Karima Benzemy, który był w zasadzie jedynym bohaterem po stronie Królewskich. Francuz mógł strzelić nawet więcej – ale może nie wymagajmy zbyt wiele. O tym spotkaniu również więcej napisaliśmy TUTAJ.

Robin Hood La Liga: Valencia

Po wygranej z Sevillą i Realem, wydawałoby się, że trzy punkty w starciu z drużyną, która ma fatalną obronę i przegrywa prawie wszystko jak leci, będzie bardzo łatwym zadaniem. Fani Valencii jednak bardzo mocno się zawiedli, bo ich ulubieńcy... jakby to delikatnie ująć, nie dali rady. Ekipa z Mestalla jest niczym Robin Hood La Liga – zabrała punkty bogatym, a oddała walczącemu o utrzymanie Rayo. Ekipa Jemeza nadal jest w złej sytuacji, ale strata 3 punktów do 17. Valladolid daje im jeszcze szanse na to, że w kolejnym sezonie nie będą musieli występować na boiskach Segunda. Tymczasem zespół Marcelino zupełnie odmieniony i tylko jedna rzecz się nie zmienia. Blanquinegros grają tak, jak gra kapitan i lider środka pola – Dani Parejo. Ten spudłował rzut karny, po którym trener chyba wiedział już co się święci.

Odratowani: Celta Vigo

W Galicji odetchnęli wreszcie  ulgą. Do pełni szczęścia bardzo daleko, ale po tygodniach strachu Aspas i spółka wreszcie wydostali się ze strefy spadkowej i mają 2 punkty przewagi nad Villarreal. Mecz z Sociedad zaczął się dla nich bardzo źle – bo w 32. minucie karnego wykorzystał Willian Jose. W drugiej połowie swoje zrobił jednak duet Aspas – Maxi, a mecz zakończył się wynikiem 3:1. Być może to właśnie Frana Escriby potrzebowali zawodnicy z Vigo, aby wykrzesać dawno niewidzianą energię, z której słynie ten zespół? Wreszcie znów mamy do czynienia z Celtą nieprzewidywalną, zdolną odwrócić losy meczu... no i przede wszystkim, Aspas jest w pełni zdrów. Jeżeli tak zostanie do końca sezonu, Celta powinna być spokojna o utrzymanie. Póki co humory na Balaidos zdecydowanie się poprawiły.

Rzutem na taśmę: Sevilla z Valladolid

Ta kolejka to też ważne rozwiązania jeżeli chodzi o walkę o Ligę Mistrzów. I tak – Valencia nieco utrudniła sobie zadanie, Alaves i Athletic raczej również nie zaznają hymnu Champions League w następnym sezonie. Za to Joaquin Caparros znacznie przybliżył Sevillę do upragnionego celu. Nie było łatwo, bo do 84. minuty na tablicy wyników widniał remis, a gospodarze dzielnie się trzymali. Losy spotkania odmienił jednak Roque Mesa. Po czterech minutach od wejścia na boisko, strzelił gola po asyście Evera Banegi. Dzieło zwieńczył Munir, w doliczonym czasie gry i ostatecznie Andaluzyjczycy wygrali 2:0, wskakując na 5. miejsce w tabeli. Jeden punkt straty do Getafe zdecydowanie jest do odrobienia. Po meczu dowiedzieliśmy się o chorobie trenera, który jednak nie ma zamiaru rezygnować z posady.