Autor zdjęcia: @Juventus

Włochy: Feta Juventusu o krok, pełna walka o Ligę Mistrzów i wojna na dole tabeli (video)

Autor: Marcin Długosz
2019-04-09 16:00:23

Już w ten weekend Juventus mógł się cieszyć z ósmego z rzędu mistrzostwa Włoch, ale ostatecznie feta Bianconerich została odłożona w czasie prawdopodobnie o tydzień. Niesamowity ścisk zapanował przy bramach strefy otwierającej awans do Ligi Mistrzów, a na dole tabeli Bologna ponownie wyprzedziła Empoli.

Obrońcy tytułu wykonali swoją robotę i pokonali 2:1 Milan, ale by cieszyć się z tytułu już w ten weekend, konieczna była porażka Napoli z Genoą. Ekipa z południa rozczarowała, bo z grającymi przez ponad godzinę w dziesiątkę genueńczykami tylko zremisowała 1:1, ale mistrzostwo oficjalnie do Turynu jeszcze nie trafiło. Wydarzy się to w najbliższą sobotę, jeżeli zespół Massimiliano Allegriego nie przegra w Ferrarze ze SPAL.

Istotną wygraną na wyjeździe z Sampdorią zanotowała Roma, a wobec remisów Lazio i Atalanty oraz porażki Milanu, sytuacja w kwestii awansu do Champions League jest niezwykle otwarta. Za tydzień na San Siro bardzo ważne starcie Rossonerich z Biancocelestimi.

Na dole tabeli ponownie nad kreskę wyszła Bologna, która skorzystała na cennej wygranej 3:2 Udinese z Empoli, sama rozbijając 3:0 Chievo. Chęć powrotu do walki o utrzymanie zgłasza Frosinone. Po ograniu Parmy teraz dołożyło komplet punktów wywalczony również i na stadionie Fiorentinie.

Jak grali Polacy?

Krzysztof Piątek z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam ze swoim rodakiem, Wojciechem Szczęsnym, zdobywając tym samym swojego już 21. gola w obecnym sezonie Serie A. Na plus odnotowujemy również kolejny pełny występ Bartosza Salamona i jego przyczynienie się do czystego konta Frosinone we Florencji.

Juventus: 90 minut Wojciecha Szczęsnego z Milanem (2:1)

Chievo: 90 minut i żółta kartka Mariusza Stępińskiego z Bologną (0:3), Paweł Jaroszyński poza kadrą meczową

Napoli: 90 minut i asysta Piotra Zielińskiego oraz 90 minut Arkadiusza Milika z Genoą (1:1)

Bologna: 90 minut i czyste konto Łukasza Skorupskiego z Chievo (3:0)

SPAL: pełne spotkanie Thiago Cionka na ławce rezerwowych z Cagliari (1:2)

Empoli: 90 minut Bartłomieja Drągowskiego z Udinese (2:3)

Udinese: pełne spotkanie Łukasza Teodorczyka na ławce rezerwowych z Empoli (3:2)

Atalanta: pełne spotkanie Arkadiusza Recy na ławce rezerwowych z Interem (0:0)

Frosinone: 90 minut Bartosza Salamona z Fiorentiną (1:0)

Sampdoria: 58 minut Karola Linetty’ego z Romą (0:1), Bartosz Bereszyński poza kadrą meczową z powodu zawieszenia za nadmiar żółtych kartek

Milan: 90 minut i bramka Krzysztofa Piątka z Juventusem (1:2)

Bramka kolejki:

Kapitalne, sprytne i w pełni skuteczne rozegranie rzutu wolnego przez Empoli w meczu z Udinese. W ten sposób Francesco Caputo zdobył swojego już 14. gola w obecnym sezonie Serie A! Na poniższym wideo od 0:26.

Wydarzenie kolejki:

Sędzia Michele Fabbri nie zdecydował się w tej sytuacji podyktować rzutu karnego dla Milanu. Błąd jasno potwierdziła osoba odpowiadająca za obsadę arbitrów, Nicola Rizzoli. We właściwej ocenie, rozjemcy nie pomogła nawet technologia VAR.