var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";



Autor zdjęcia: Cezary Koluch

Klasyfikacja strzelców, asyst i kanadyjska po 30. kolejce Ekstraklasy. Carlitos coraz bliżej Angulo w kanadyjce

Autor: Bartosz Adamski
2019-04-13 23:23:56

Po 30. kolejce zmniejszyły się zarówno w klasyfikacji strzelców, jak i w kanadyjskiej odległości kolejnych zawodników do Igora Angulo. Hiszpańskiego snajpera ściga jego rodak - Carlitos. Wśród asystujących za to do prowadzącego Jesusa Jimeneza zbliżył się Damjan Bohar.

GOLE:

18 goli:
Igor Angulo (Górnik Zabrze)   

15 goli:
Flavio Paixao (Lechia Gdańsk)

14 goli:
Carlitos (Legia Warszawa)

13 goli:
Airam Cabrera (Cracovia), Marcin Robak (Śląsk Wrocław)

12 goli:
Christian Gytkjaer (Lech Poznań)   

11 goli:
Zdenek Ondrasek (Wisła Kraków)   

10 goli:
Adam Buksa (Pogoń Szczecin), Petteri Forsell (Miedź Legnica), Jesus Imaz (Wisła Kraków / Jagiellonia Białystok), Michał Janota (Arka Gdynia), Ricardinho (Wisła Płock), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin)

9 goli:
Kamil Drygas (Pogoń Szczecin), Maciej Jankowski (Arka Gdynia), Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok), Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec), Elia Soriano (Korona Kielce), Patryk Tuszyński (Zagłębie Lubin), Żarko Udovicić (Zagłębie Sosnowiec)

8 goli:
Javi Hernandez (Cracovia), Bartłomiej Pawłowski (Zagłębie Lubin), Karol Świderski (Jagiellonia Białystok)

7 goli:
Joao Amaral (Lech Poznań), Damjan Bohar (Zagłębie Lubin)

6 goli:
Radosław Majewski (Pogoń Szczecin), Piotr Parzyszek (Piast Gliwice), Filip Piszczek (Cracovia)

5 goli:   
Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków), Jorge Felix (Piast Gliwice), Dominik Furman (Wisła Płock), Iker Guarrotxena (Pogoń Szczecin), Marko Kolar (Wisła Kraków), Patryk Lipski (Lechia Gdańsk), Giorgi Merebaszwili (Wisła Płock), Michal Papadopulos (Piast Gliwice), Szymon Pawłowski (Zagłębie Sosnowiec), Matej Pucko (Korona Kielce), Artur Sobiech (Lechia Gdańsk), Joel Valencia (Piast Gliwice), Damian Zbozień (Arka Gdynia)

4 gole:   
Wato Arweladze (Korona Kielce), Cafu (Legia Warszawa), Krzysztof Drzazga (Wisła Kraków), Tom Hateley (Piast Gliwice), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Sandro Kulenović (Legia Warszawa), Dominik Nagy (Legia Warszawa), Robert Pich (Śląsk Wrocław), Aleksandar Sedlar (Piast Gliwice), Pedro Tiba (Lech Poznań), Luka Zarandia (Arka Gdynia)

3 gole:
Vullnet Basha (Wisła Kraków), Roman Bezjak (Jagiellonia Białystok), Felicio Brown Forbes (Korona Kielce), Łukasz Burliga (Jagiellonia Białystok / Wisła Kraków), Piotr Celeban (Śląsk Wrocław), Michał Chrapek (Śląsk Wrocław), Jakub Czerwiński (Piast Gliwice), Patryk Dziczek (Piast Gliwice), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Lukas Haraslin (Lechia Gdańsk), Filip Jagiełło (Zagłębie Lubin), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Jesus Jimenez (Górnik Zabrze), Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice), Ivan Jukić (Korona Kielce), Dawid Kort (Wisła Kraków), Zvonimir Kożulj (Pogoń Szczecin), Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk), Mateusz Matras (Górnik Zabrze), Filip Mladenović (Lechia Gdańsk), Mateusz Możdżeń (Korona Kielce / Zagłębie Sosnowiec), Michał Nalepa (Lechia Gdańsk), Henrik Ojamaa (Miedź Legnica), Rafał Pietrzak (Wisła Kraków), Mateusz Radecki (Śląsk Wrocław), Cillian Sheridan (Jagiellonia Białystok), Dani Suarez (Górnik Zabrze), Mateusz Szczepaniak (Miedź Legnica), Paweł Tomczyk (Lech Poznań / Piast Gliwice), Alan Uryga (Wisła Płock), Mateusz Wdowiak (Cracovia), Konrad Wrzesiński (Zagłębie Sosnowiec), Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze)

2 gole:   
Nabil Aankour (Arka Gdynia), Karol Angielski (Wisła Płock), Błażej Augustyn (Lechia Gdańsk), Rafał Augustyniak (Miedź Legnica), Rafał Boguski (Wisła Kraków), Alexandre Cristovao (Zagłębie Sosnowiec), Spas Delew (Pogoń Szczecin), Elhadji Pape Diaw (Korona Kielce), Giorgi Gabedawa (Zagłębie Sosnowiec), Maciej Gajos (Lech Poznań), Maciej Górski (Korona Kielce), Guilherme Sitya (Jagiellonia Białystok), Adam Hlousek (Legia Warszawa), Darko Jevtić (Lech Poznań), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Jose Kante (Legia Warszawa), Mikkel Kirkeskov (Piast Gliwice), Martin Kostal (Wisła Kraków), Adnan Kovacević (Korona Kielce), Grzegorz Kuświk (Wisła Płock), Jakub Łukowski (Wisła Płock), Jakub Mares (Zagłębie Lubin), Andre Martins (Legia Warszawa), Marquitos (Miedź Legnica), Iuri Medeiros (Legia Warszawa), Michał Nalepa (Arka Gdynia), Olaf Nowak (Zagłębie Sosnowiec), Matej Palcić (Wisła Kraków), Arkadiusz Piech (Śląsk Wrocław), Piotr Polczak (Zagłębie Sosnowiec), Marko Poletanović (Jagiellonia Białystok), William Remy (Legia Warszawa), Ivan Runje (Jagiellonia Białystok), Rafał Siemaszko (Arka Gdynia), Damian Szymański (Wisła Płock), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Nikola Vujadinović (Lech Poznań), Oskar Zawada (Wisła Płock), Paweł Zieliński (Miedź Legnica)

1 gol:   
Farshad Ahmadzadeh (Śląsk Wrocław), Jakub Arak (Lechia Gdańsk), Augusto (Śląsk Wrocław), Gerard Badia (Piast Gliwice), Sasa Balić (Zagłębie Lubin), Jakub Bartkowski (Wisła Kraków), Soufian Benyamina (Pogoń Szczecin), Ariel Borysiuk (Wisła Płock), Paweł Brożek (Wisła Kraków), Calo (Wisła Płock), Juan Camara (Miedź Legnica), Marcin Cebula (Korona Kielce), Mateusz Cholewiak (Śląsk Wrocław), Djordje Cotra (Śląsk Wrocław), Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Tomasz Cywka (Lech Poznań), Adam Danch (Arka Gdynia), Niko Datković (Cracovia), Adam Deja (Arka Gdynia), Ołeksij Dytiatjew (Cracovia), Lasza Dwali (Pogoń Szczecin), Adam Frączczak (Pogoń Szczecin), Michael Gardawski (Korona Kielce), Robert Gumny (Lech Poznań), Walerian Gwilia (Górnik Zabrze), Kasper Hamalainen (Legia Warszawa), Sergiu Hanca (Cracovia), Jin Izumisawa (Pogoń Szczecin), Zlatko Janjić (Korona Kielce), Łukasz Janoszka (Zagłębie Lubin), Ken Kallaste (Korona Kielce), Lukas Klemenz (Jagiellonia Białystok), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Tymoteusz Klupś (Lech Poznań), Aleksandyr Kolew (Arka Gdynia), Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin), Jakub Kosecki (Śląsk Wrocław), Wołodymyr Kostewycz (Lech Poznań), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Bartosz Kwiecień (Jagiellonia Białystok), Jakub Łabojko (Śląsk Wrocław), Igor Łasicki (Wisła Płock), Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk), Mateusz Mak (Piast Gliwice), Mariusz Malec (Pogoń Szczecin), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa), Nemanja Mitrović (Jagiellonia Białystok), Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Patrik Mraz (Zagłębie Sosnowiec), Bożo Musa (Miedź Legnica), Giorgios Mygas (Zagłębie Sosnowiec), Gerard Oliva (Cracovia), Daniel Pakulski (Zagłębie Lubin), Sławomir Peszko (Wisła Kraków), Fabian Piasecki (Miedź Legnica), Mateusz Piątkowski (Miedź Legnica), Marcin Pietrowski (Piast Gliwice), Artur Pikk (Miedź Legnica), Tomas Podstawski (Pogoń Szczecin), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Cornel Rapa (Cracovia), Thomas Rogne (Lech Poznań), Joan Roman (Miedź Legnica), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Omar Santana (Miedź Legnica), Vukan Savicević (Wisła Kraków), Mile Savković (Jagiellonia Białystok), Boris Sekulić (Górnik Zabrze), Bartłomiej Sielewski (Wisła Płock), Daniel Smuga (Górnik Zabrze), Patryk Sokołowski (Piast Gliwice), Sebastian Strózik (Cracovia), Igors Tarasovs (Śląsk Wrocław), Łukasz Trałka (Lech Poznań), Marcin Urynowicz (Górnik Zabrze), Nico Varela (Wisła Płock), Marko Vejinović (Arka Gdynia), Steven Vitoria (Lechia Gdańsk), Marcin Wasielewski (Lech Poznań), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków), Rafał Wolski (Lechia Gdańsk), Jakub Wójcicki (Jagiellonia Białystok), Kamil Zapolnik (Górnik Zabrze), Sergei Zenjov (Cracovia), Michał Żyro (Pogoń Szczecin)


ASYSTY (+ wywalczone rzuty karne):

8 asyst:
Jesus Jimenez (Górnik Zabrze)   

7 asyst:
Damjan Bohar (Zagłębie Lubin), Lukas Haraslin (Lechia Gdańsk), Dominik Nagy (Legia Warszawa), Robert Pich (Śląsk Wrocław), Żarko Udovicić (Zagłębie Sosnowiec)

6 asyst:
Dominik Furman (Wisła Płock), Guilherme Sitya (Jagiellonia Białystok), Maciej Jankowski (Arka Gdynia), Martin Kostal (Wisła Kraków/Jagiellonia Białystok), Konrad Wrzesiński (Zagłębie Sosnowiec)

5 asyst:   
Carlitos (Legia Warszawa), Michał Chrapek (Śląsk Wrocław), Christian Gytkjaer (Lech Poznań), Filip Jagiełło (Zagłębie Lubin), Michał Janota (Arka Gdynia), Martin Konczkowski (Piast Gliwice), Radosław Majewski (Pogoń Szczecin), Maciej Makuszewski (Lech Poznań), Filip Mladenović (Lechia Gdańsk), Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok), Henrik Ojamaa (Miedź Legnica), Bartłomiej Pawłowski (Zagłębie Lubin), Rafał Pietrzak (Wisła Kraków), Matej Pucko (Korona Kielce), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin), Damian Szymański (Wisła Płock), Joel Valencia (Piast Gliwice), Nico Varela (Wisła Płock)

4 asysty:
Gerard Badia (Piast Gliwice), Rafał Boguski (Wisła Kraków), Adam Buksa (Pogoń Szczecin), Marcin Cebula (Korona Kielce), Tom Hateley (Piast Gliwice), Darko Jevtić (Lech Poznań), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Michal Papadopulos (Piast Gliwice), Piotr Parzyszek (Piast Gliwice), Szymon Pawłowski (Zagłębie Sosnowiec), Fabian Piasecki (Miedź Legnica), Marko Poletanović (Jagiellonia Białystok), Martin Pospisil (Jagiellonia Białystok), Patryk Tuszyński (Zagłębie Lubin), Mateusz Wdowiak (Cracovia), Luka Zarandia (Arka Gdynia)

3 asysty:
Igor Angulo (Górnik Zabrze), Jakub Arak (Lechia Gdańsk), Roman Bezjak (Jagiellonia Białystok), Marcin Budziński (Cracovia), Cafu (Legia Warszawa), Milan Dimun (Cracovia), Kamil Drygas (Pogoń Szczecin), Krzysztof Drzazga (Wisła Kraków), Jorge Felix (Piast Gliwice), Janusz Gol (Cracovia), Javi Hernandez (Cracovia), Adam Hlousek (Legia Warszawa), Jesus Imaz (Wisła Kraków), Aleksandyr Kolew (Arka Gdynia), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Zvonimir Kożulj (Pogoń Szczecin), Sławomir Peszko (Wisła Kraków), Arkadiusz Piech (Śląsk Wrocław), Artur Pikk (Miedź Legnica), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Vukan Savicević (Wisła Kraków), Michal Siplak (Cracovia), Artur Sobiech (Lechia Gdańsk), Sebastian Szymański (Legia Warszawa)

2 asysty:
Joao Amaral (Lech Poznań), Domagoj Antolić (Legia Warszawa), Wato Arweladze (Korona Kielce), Sasa Balić (Zagłębie Lubin), Jakub Bartkowski (Wisła Kraków / Pogoń Szczecin), Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków), Łukasz Broź (Śląsk Wrocław), Goran Cvijanović (Arka Gdynia), Adam Deja (Arka Gdynia), Spas Delew (Pogoń Szczecin), Damian Gąska (Śląsk Wrocław), Aleksander Jagiełło (Piast Gliwice), Zlatko Janjić (Korona Kielce), Mikkel Kirkeskov (Piast Gliwice), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Tymoteusz Klupś (Lech Poznań), Marko Kolar (Wisła Kraków), Łukasz Kosakiewicz (Korona Kielce), Adnan Kovacević (Korona Kielce), Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk), Mateusz Machaj (Jagiellonia Białystok), Mateusz Matras (Górnik Zabrze), Krzysztof Mączyński (Śląsk Wrocław), Giorgi Merebaszwili (Wisła Płock), Tomasz Nowak (Zagłębie Sosnowiec), Ricardo Nunes (Pogoń Szczecin), Zdenek Ondrasek (Wisła Kraków), Oliver Petrak (Korona Kielce), Filip Piszczek (Cracovia), Adrian Purzycki (Miedź Legnica), Marcin Robak (Śląsk Wrocław), Omar Santana (Miedź Legnica), Boris Sekulić (Górnik Zabrze), Władisław Sirotow (Zagłębie Lubin), Daniel Smuga (Górnik Zabrze), Mateusz Szwoch (Wisła Płock), Marko Vesović (Legia Warszawa), Mateusz Wieteska (Legia Warszawa), Adam Wolniewicz (Górnik Zabrze), Kamil Zapolnik (Górnik Zabrze), Jakub Żubrowski (Korona Kielce)

1 asysta:
Farshad Ahmadzadeh (Śląsk Wrocław), Zoran Arsenić (Jagiellonia Białystok), Augusto (Śląsk Wrocław), Błażej Augustyn (Lechia Gdańsk), Bartłomiej Babiarz (Zagłębie Sosnowiec), Adam Banasiak (Zagłębie Sosnowiec), Vullnet Basha (Wisła Kraków), Łukasz Burliga (Wisła Kraków), Paweł Brożek (Wisła Kraków), Airam Cabrera (Cracovia), Calo (Wisła Płock), Juan Camara (Miedź Legnica), Piotr Celeban (Śląsk Wrocław), Djordje Cotra (Śląsk Wrocław), Mateusz Cholewiak (Śląsk Wrocław), Alan Czerwiński (Zagłębie Lubin), Niko Datković (Cracovia), Maciej Dąbrowski (Zagłębie Lubin), Diego Ferraresso (Cracovia), Lasza Dwali (Pogoń Szczecin), Borja Fernandez (Miedź Legnica), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Maciej Gajos (Lech Poznań), Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Iker Guarrotxena (Pogoń Szczecin), Robert Gumny (Lech Poznań), Walerian Gwilia (Górnik Zabrze), Kasper Hamalainen (Legia Warszawa), Sergiu Hanca (Cracovia), Michael Heinloth (Zagłębie Sosnowiec), Michał Helik (Cracovia), Frederik Helstrup (Arka Gdynia), Tomasz Hołota (Pogoń Szczecin), Rafał Janicki (Lech Poznań), Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice), Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin), Dawid Kort (Wisła Kraków), Wołodymyr Kostewycz (Lech Poznań), Sandro Kulenović (Legia Warszawa), Patryk Lipski (Lechia Gdańsk), Igor Łasicki (Wisła Płock), Wojciech Łobodziński (Miedź Legnica), Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk), Jakub Łukowski (Wisła Płock), Nuno Malheiro (Zagłębie Sosnowiec), Michał Mak (Lechia Gdańsk), Patryk Małecki (Wisła Kraków), Marquitos (Miedź Legnica), Andre Martins (Legia Warszawa), Hubert Matynia (Pogoń Szczecin), Iuri Medeiros (Legia Warszawa), Sebastian Milewski (Zagłębie Sosnowiec), Aleksandar Miljković (Miedź Legnica), Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Mateusz Możdżeń (Zagłębie Sosnowiec), Patrik Mraz (Zagłębie Sosnowiec), Lubambo Musonda (Śląsk Wrocław), Giannis Mystakidis (Górnik Zabrze), Michał Nalepa (Arka Gdynia), Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec), Flavio Paixao (Lechia Gdańsk), Matej Palcić (Wisła Kraków), Tomas Podstawski (Pogoń Szczecin), Cornel Rapa (Cracovia), Luis Rocha (Legia Warszawa), Thomas Rogne (Lech Poznań), Ivan Runje (Jagiellonia Białystok), Bartosz Rymaniak (Korona Kielce), Maciej Sadlok (Wisła Kraków), Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec), Bartłomiej Sielewski (Wisła Płock), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin), Tadeusz Socha (Arka Gdynia), Elia Soriano (Korona Kielce), David Stec (Pogoń Szczecin), Patryk Stępiński (Wisła Płock), Paweł Stolarski (Lechia Gdańsk), Dani Suarez (Górnik Zabrze), Mateusz Szczepaniak (Miedź Legnica), Karol Świderski (Jagiellonia Białystok), Pedro Tiba (Lech Poznań), Paweł Tomczyk (Lech Poznań), Alan Uryga (Wisła Płock), Marcin Urynowicz (Górnik Zabrze), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin), Marcin Warcholak (Wisła Płock), Marcin Wasilewski (Wisła Kraków), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze), Łukasz Wolsztyński (Górnik Zabrze), Jakub Wójcicki (Jagiellonia Białystok), Oskar Zawada (Wisła Płock), Damian Zbozień (Arka Gdynia), Paweł Zieliński (Miedź Legnica), Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze), Mateusz Żyro (Legia Warszawa)


KLASYFIKACJA KANADYJSKA:

21 - Igor Angulo (18 goli + 3 asysty)

19 - Carlitos (14+5)

17 - Christian Gytkjaer (12+5)

16 - Flavio Paixao (15+1), Żarko Udovicić (9+7)

15 - Maciej Jankowski (9+6), Michał Janota (10+5), Marcin Robak (13+2), Filip Starzyński (10+5)

14 - Damjan Bohar (7+7), Adam Buksa (10+4), Airam Cabrera (13+1), Arvydas Novikovas (9+5)

13 - Jesus Imaz (10+3), Zdenek Ondrasek (11+2), Bartłomiej Pawłowski (8+5), Patryk Tuszyński (9+4)

12 - Kamil Drygas (9+3)

11 - Dominik Furman (5+6), Javi Hernandez (8+3), Jesus Jimenez (3+8), Radosław Majewski (6+5), Dominik Nagy (4+7), Robert Pich (4+7)

10 - Petteri Forsell (10+0), Lukas Haraslin (3+7), Piotr Parzyszek (6+4), Matej Pucko (5+5), Ricardinho (10+0), Vamara Sanogo (9+1), Elia Soriano (9+1), Joel Valencia (5+5)

9 - Joao Amaral (7+2), Michal Papadopulos (5+4), Szymon Pawłowski (5+4), Karol Świderski (8+1), Konrad Wrzesiński (3+6)

8 - Michał Chrapek (3+5), Jorge Felix (5+3), Guilherme Sitya (2+6), Tom Hateley (4+4), Filip Jagiełło (3+5), Martin Kostal (2+6), Michał Kucharczyk (4+4), Filip Mladenović (3+5), Henrik Ojamaa (3+5), Rafał Pietrzak (3+5), Filip Piszczek (6+2), Artur Sobiech (5+3), Luka Zarandia (4+4)

7 - Jakub Błaszczykowski (5+2), Cafu (4+3), Krzysztof Drzazga (4+3), Marko Kolar (5+2), Giorgi Merebaszwili (5+2), Damian Szymański (2+5), Mateusz Wdowiak (3+4)

6 - Wato Arweladze (4+2), Roman Bezjak (3+3), Rafał Boguski (2+4), Iker Guarrotxena (5+1), Adam Hlousek (2+3), Darko Jevtić (2+4), Kamil Jóźwiak (2+4), Zvonimir Kożulj (3+3), Patryk Lipski (5+1), Marko Poletanović (2+4), Nico Varela (1+5), Damian Zbozień (5+1)

5 - Gerard Badia (1+4), Marcin Cebula (1+4), Martin Konczkowski (0+5), Jarosław Kubicki (3+2), Sandro Kulenović (4+1), Maciej Makuszewski (0+5), Mateusz Matras (3+2), Fabian Piasecki (1+4), Sebastian Szymański (2+3), Pedro Tiba (4+1)

Źródło: wyliczenia własne

* pogrubieni zostali zawodnicy, którzy w minionej kolejce zapunktowali


KOMENTARZE

Stwórz konto



Zaloguj się na swoje konto




Nie masz konta? Zarejestruj się