var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: Cezary Koluch

ESA: Legia chce wydłużyć wypożyczenie Medeirosa. Odjidja-Ofoe mógł grać w Lechu. Nalepa: Śmieszy mnie burza wokół Smółki

Autor: Marcin Łopienski
2019-04-15 01:59:58

W niedzielę może i nie dużo wydarzyło się w Ekstraklasie, ale pojawiło się kilka konkretnych informacji. Legia Warszawa zamierza powalczyć o przedłużenie wypożyczenia Medeirosa, a Lech Poznań miał szansę sprowadzić Vadisa Odjidja-Ofoe. Michał Nalepa natomiast brutalnie rozprawia się z rewelacjami "Przeglądu Sportowego" i komentuje aktualną sytuację klubu.

„Legia chce wydłużyć wypożyczenie Medeirosa”

Jak dowiedział się Piotr Koźmiński z „Super Expressu” Legia Warszawa chce wydłużyć wypożyczenie Medeirosa i podjęła już w tej kwestii pierwsze rozmowy. Według dziennikarza plany mistrzów Polski może pokrzyżować strona portugalska, gdzie nie wszyscy aprobowali jego transfer do Warszawy.

 

 

Źródło: Twitter

***

„Był temat transferu Odjidja-Ofoe do Lecha Poznań”

Według informacji Sebastiana Staszewskiego ze sport.pl latem 2018 roku Vadis Odjidja-Ofoe mógł trafić do Lecha Poznań. Belg po nieudanej przygodzie z Olympiakosem Pireus brał pod uwagę powrót do Polski i w grę wchodził nie tylko transfer do Legii, ale również do „Kolejorza”. Władze klubu z Wielkopolski nie podjęły się jednak finalizacji rozmów. 

Źródło: sport.pl

***

„Nalepa: Śmieszna jest dla mnie burza wokół zwolnienia Smółki”

Na antenie Radia Gdańsk doszło do bardzo ciekawej rozmowy z Michałem Nalepą z Arki Gdynia. Piłkarz klubu odniósł się w niej m.in. do głośnego rozstania ze Zbigniewem Smółką, aktualnego miejsca klubu i jego stanu oraz niedoszłego wywiadu w „Przeglądzie Sportowym”. Skomentował również informacje dziennika w kontekście zwolnienia Smółki.

"Niestety na tę chwilę – muszę to powiedzieć, bo taka jest prawda i zaprzeczę słowom naszego właściciela – nie idziemy w dobrym kierunku, bo idziemy coraz niżej, zauważył.

Jesteśmy dzisiaj na 15. miejscu. Chwilę wcześniej byliśmy na 12., a po fajnych kilku meczach w poprzedniej rundzie byliśmy na – teraz strzelę, bo nie pamiętam – 8. czy 7. miejscu. Nie idziemy więc w dobrym kierunku, tylko złym i musimy zająć się tym, żeby było lepiej, a nie tym, dlaczego trener Smółka został zwolniony i jacy kibice Arki są źli, podsumował pomocnik.

Mocno śmieszne jest dla mnie to, co się dzieje. Rozpętała się burza wokół tego, że trener Smółka został zwolniony, tak jakby zwolniony został trener, który zdobył mistrzostwo Polski, Puchar Polski, miał serię wygranych meczów i drużyna bardzo dobrze wyglądała.

Jeżeli taki, w cudzysłowie, jest dym przy zwolnieniu trenera Smółki, to nie wiem jaki powinien być przy zwolnieniu trenera Ojrzyńskiego, który zdobył Puchar Polski, utrzymał Arkę w Ekstraklasie – można powiedzieć, że spokojnie – a zostało mu krótko powiedziane „Dziękuję, do widzenia”.

Więcej TUTAJ

***

„Wisła straci 0,5 mln złotych na grze w grupie spadkowej”

Jak wyliczył portal sport.pl Wisła Kraków na tym, że nie zdołała awansować do grupy mistrzowskiej i ostatnie siedem meczów rozegra ze słabszymi i mniej medialnymi rywalami, prawdopodobnie straci z tego powodu min. 0,5 mln złotych. 

Źródło: sport.pl

***

„Tomasz Pietrzak: Czuję się świetnie”

Ciekawy wywiad z młodym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec pojawił się na oficjalnej stronie klubu.

„To jest Twój pierwszy profesjonalny kontrakt. Jakie uczucia towarzyszą Ci po złożeniu podpisu na umowie?

- Tak, to mój pierwszy kontrakt i czuję się wyśmienicie! To jest dla mnie duży krok. Na początku była przygoda z piłką, a teraz rozpoczyna się kariera. Cieszę się, że zostałem doceniony przez Zagłębie i mam nadzieję, że uda mi się udowodnić, że warto było na mnie postawić.

Kiedy postanowiłeś, że zostaniesz zawodowym piłkarzem?

- Kiedy miałem 7 lat. Mój tata był piłkarzem. Mama zabierała mnie na mecze jego drużyny. Obserwowałem grę i bardzo mi się podobało, więc rodzice zapisali mnie na treningi piłki nożnej.

Pochodzisz z Warszawy. Swoją piłkarską przygodę rozpocząłeś w SEMPie Ursynów. Pozytywnie wspominasz grę w swoim pierwszym klubie?

- Tak, tak, wspominam ten czas bardzo dobrze. Poznałem tam super trenerów. Jednego z nich darzę szczególnym szacunkiem, naprawdę wiele mnie nauczył. To Kamil Pięta, były piłkarz, który bardzo dobrze mnie szkolił. 

Jak to się stało, że przeniosłeś się do naszej Akademii?

- Przyjechałem tu na testy sprawnościowe, kiedy odbywał się nabór do liceum. Chciałem się sprawdzić na tle rówieśników z innego województwa. Wiedziałem, że tutaj są świetne warunki pracy, lepsze niż miałem w Warszawie”.  

Więcej TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się