Autor zdjęcia: arsenal.com

Liga Europy: Arsenal znów lepszy od Napoli. Eintracht odrabia straty i eliminuje Benfikę. Slavia goniła Chelsea (video)

2019-04-18 23:33:04

W czwartek rozegrano rewanżowe mecze ćwierćfinałowe Ligi Europy. Po raz drugi w rywalizacji Arsenalu Londyn z SSC Napoli górą była angielska ekipa, która tym razem wygrała w Neapolu 1:0. Udaną „remontadę” przeprowadzili piłkarze Eintrachtu Frankfurt, którzy zwyciężyli z Benfiką Lizboną 2:0 i dzięki bramkom strzelonym na wyjeździe awansowali dalej. Rywalem niemieckiej ekipy będzie Chelsea Londyn, która prowadziła do przerwy ze Slavią Praga 4:1, ale ostatecznie czeska ekipa postraszyła rywala i przegrała jedynie 3:4. W rywalizacji hiszpańskiej górą Valencia CF, która wygrała z Villarrealem CF 2:0.

W Neapolu kibice oraz przede wszystkim piłkarze liczyli na odrobienie strat z pierwszego meczu, dlatego też od samego początku to włoska ekipa ruszyła do ataku. W 17. minucie świetną interwencją po strzale Jose Callejona popisał się Petr Cech. Kilka minut później do siatki trafił Arkadiusz Milik, ale polski snajper był na spalonym. Chwilę później Milik powinien trafić do siatki, ale nie wykorzystał świetnego podania Piotra Zielińskiego i nieatakowany przez nikogo nie trafił nawet w światło bramki. To zemściło się w 36. minucie. Po rzucie wolnym bezpośrednio do siatki trafił Alexandre Lacazette. Trzeba jednak dodać, że winę za tego gola ponosi też Alex Meret, który nie dość, że źle ustawił mur to jeszcze sam odprowadził piłkę wzrokiem. Ta bramka praktycznie zabiła już emocje w tym dwumeczu, bo do wywalczenia awansu podopieczni Carlo Ancelottiego potrzebowali w tym momencie czterech goli.  W 48. minucie mogło być 2:0, ale Meret odkupił winy i świetnie wyjął uderzenie z kilku metrów Pierre-Emericka Aubameyanga. W 56. minucie do siatki trafił Kalidou Koulibaly, ale znów sędzia pokazał spalonego. Ostatecznie więcej ciekawych momentów w tym spotkaniu już nie obserwowaliśmy i to podopieczni Unaia Emery`ego cieszyli się z promocji do półfinału, w którym zmierzą się z Valencią CF, która spokojnie pokonała Villarreal CF 2:0.

Trudne zadanie czekało Eintracht Frankfurt. Niemiecki team musiał odrobić dwubramkową stratę z Lizbony. Ekipa Adiego Huttera jeszcze w pierwszej połowie zrealizowała połowę planu, gdy w 37. minucie po asyście Mijata Gacinovicia do siatki trafił Filip Kostić. Gol jednak nie powinien być uznany, ponieważ Serb znajdował się na pozycji spalonej. Przypomnijmy, że w Lidze Europy nie działa system VAR, dlatego sędziowie nie zmienili decyzji. Drugie trafienie padło dwa kwadranse później. Tym razem piłka spadła pod nogi Sebastiana Rode, który mocnym strzałem po ziemi podwyższył rezultat. Benfica atakowała do samego końca, ale nie potrafiła przełamać szczelnej defensywy Eintrachtu i ostatecznie to niemiecka drużyna wywalczyła awans do półfinału, gdzie zmierzy się z Chelsea Londyn.

„The Blues” szybko rozpoczęli punktowanie Slavii Praga. Najpierw w 5. minucie trafił Pedro, pięć minut później samobójcze trafienie zanotował Simon Deli, a chwilę później do siatki piłkę wpakował Olivier Giroud. Czesi nie poddali się i w 26. minucie zdobyli gola za sprawą Tomasa Soucka, ale 60 minut później odpowiedział Pedro. Wydawało się, że ekipy ze stolicy Czech nie będzie już stać w tym meczu na sprawienie większej niespodzianki. Ekipa Jindricha Trpisovskiego pokazała jednak charakter i tuż po przerwie dwukrotnie Kepę Arrizabalagę pokonał Petr Sevcik. Ostatecznie jednak na więcej Slavię nie było już stać i to Chelsea okazała się lepsza w tym dwumeczu, choć Czesi zaprezentowali się w nim z bardzo dobrej strony.

SSC Napoli – Arsenal Londyn 0:1 (0:1)
Alexandre Lacazette 36’.

Napoli: Meret – Maksimović (46’ Mertens), Chiriches, Koulibaly, Ghoulam (71’ Rui) – Callejon, Allan, Ruiz, Zieliński – Milik, Insigne (60’ Younes).

Arsenal: Cech – Papastathopoulos, Koscielny, Monreal – Maitland-Niles, Torreira, Xhaka (61’ Elneny), Kolasinac, Ramsey (34’ Mkhitaryan) – Lacazette (68’ Iwobi), Aubameyang.