Autor zdjęcia: atalanta.it

Włochy: Pomieszanie z poplątaniem w walce o puchary. Kluczowy mecz o utrzymanie łupem Bolonii (video)

Autor: Marcin Długosz
2019-04-30 13:06:01

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Serie A doszło do sporego przetasowania w strefie gwarantującej awans do europejskich pucharów. Obecnie na miejscu oznaczającym awans do Ligi Mistrzów znajduje się Atalanta Bergamo, a swój akces zgłosiło także Torino. Cierpi natomiast Milan. A na dole tabeli? O centymetry od uzyskania utrzymania jest Bologna, z kolei Empoli stoi o krok nad przepaścią.

W bezpośrednim pojedynku bolończyków z Toskańczykami ci pierwsi zwyciężyli 3:1. Wszystko wskazuje na to, że losy 17. i 18. miejsca rozstrzygną się pomiędzy Empoli a Udinese, z tą drugą drużyną w roli faworyta.

A jeśli chodzi o lokaty 4-8… Wiemy, że nic nie wiemy. Każdy z grona Atalanta, Roma, Torino, Milan, Lazio może równie dobrze zagrać w Champions League, jak i zostać na lodzie w ogóle bez pucharów.

Jak grali Polacy?

Tym razem nie byliśmy świadkami żadnego „polskiego gola”. Po raz pierwszy od styczniowego debiutu, mecz na ławce rezerwowych Milanu rozpoczął Krzysztof Piątek. Juventus Wojciecha Szczęsnego zremisował natomiast na wyjeździe 1:1 z Interem. Polski bramkarz nie wykazał się w pełni przy bramce Radji Nainggolana.

Juventus: 90 minut Wojciecha Szczęsnego z Interem (1:1)
Chievo: 63 minuty Mariusza Stępińskiego z Parmą (1:1), Paweł Jaroszyński poza kadrą meczową z powodu kontuzji
Napoli: 90 minut Piotra Zielińskiego, 78 minut Arkadiusza Milika z Frosinone (2:0)
Bologna: 90 minut Łukasza Skorupskiego z Empoli (3:1)
SPAL: Thiago Cionek poza kadrą meczową na Genoę (1:1) z powodu pauzy za nadmiar żółtych kartek
Empoli: 90 minut Bartłomieja Drągowskiego z Bologną (1:3)

Udinese: pełne spotkanie Łukasza Teodorczyka na ławce rezerwowych z Atalantą (0:2)
Atalanta: pełne spotkanie Arkadiusza Recy na ławce rezerwowych z Udinese (2:0)
Frosinone: Bartosz Salamon poza kadrą meczową na Napoli (0:2) z powodu kontuzji
Sampdoria: 45 minut Karola Linetty’ego z Lazio (1:2), pełne spotkanie Bartosza Bereszyńskiego na ławce rezerwowych
Milan: 28 minut Krzysztofa Piątka z Torino (0:2)

Bramka kolejki:

Piękny strzał Radji Nainggolana wylądował w bramce Juventusu, choć nie da się oprzeć wrażeniu, że w tej sytuacji Wojciech Szczęsny mógł zrobić odrobinę więcej.

Wydarzenie kolejki:

Atalanta Bergamo na 4. miejscu w tabeli Serie A po 34. kolejce. Czy spełni się wielkie marzenie kibiców tego klubu i będzie im dane usłyszeć na żywo hymn Ligi Mistrzów?