Autor zdjęcia: Mateusz Czarnecki

ŁKS wraca do Ekstraklasy! Awans zapewniony na dwie kolejki przed końcem

Autor: Bartosz Adamski
2019-05-04 22:42:17

Niespodzianki w Jastrzębiu nie było. ŁKS jechał tam wywalczyć awans i tego dokonał. Podopieczni Kazimierza Moskala pewnie pokonali GKS 2:0 i mimo że kończyli mecz w dziesiątkę, to promocji do Ekstraklasy nic nie mogło im odebrać. Tym samym witamy łodzian w najwyższej klasie rozgrywkowej po siedmiu latach!

ŁKS Łódź awans do Ekstraklasy mógł wywalczyć sobie nawet już w piątkowy wieczór. Warunkiem była porażka Stali Mielec w Katowicach. Gracze Artura Skowronka pokazali jednak klasę, wygrali z GieKSą i chcieli do samego końca napierać na ŁKS.

Łodzianie te zamierzenia wybili im z głowy jednak już dzień później. Awans ŁKS-u przypieczętował Łukasz Sekulski, strzelając dwa gole. Losy spotkania rozstrzygnięte były w zasadzie już do przerwy.

Najpierw 28-letni napastnik wpisał się na listę strzelców po zamieszaniu w polu karnym, gdy wykazał się chłodnym umysłem. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali, co spowodowało, że Grzegorz Drazik nie był w stanie zainterweniować na czas. Drugi gol to zaś świetne podanie Daniego Ramireza do Sekulskiego, które snajper wykończył z zimną krwią.

Później ŁKS kontrolował już przebieg gry i w zasadzie czekał na końcowy gwizdek. Jastrzębianie próbowali zdobyć gola kontaktowego, kilka razy byli naprawdę blisko, ale podopiecznym Jarosława Skrobacza brakowało szczęścia. Każda minuta przybliżała tym samym gości do końcowego triumfu i euforii. W tym oczekiwaniu prąd odcięło jeszcze Bartłomiejowi Kalinkowskiemu, który kopnął w głowę Kamila Szymurę. Słusznie wyleciał z boiska i czekać będzie go zapewne spora dyskwalifikacja.

Niemniej jednak radość łodzian nie została zmącona i po siedmiu latach tułaczki w niższych klasach rozgrywkowych wracają oni na najwyższy szczebel! Czy jest to awans zasłużony? Bez dwóch zdań, ŁKS grał oprócz Rakowa Częstochowa najlepszą piłkę w I lidze. Czy łódzki klub jest gotowy na Ekstraklasę? Pod wieloma kwestiami tak, o czym szerzej pisaliśmy tutaj.

Gratulujemy zatem awansu ŁKS-ie. Dobrze będzie Cię zobaczyć znów w elicie.