Autor zdjęcia: atalanta.it

Włochy: Atalanta w drodze do Ligi Mistrzów. Spadek Frosinone, Empoli jeszcze walczy (video)

Autor: Marcin Długosz
2019-05-07 13:15:30

Trwa piękny sen Atalanty, która wygrała w hicie kolejki w Rzymie 3:1 z Lazio. Gonić próbują ją Milan i Roma, ale w tym momencie to zespół z Bergamo jest faworytem w wyścigu o Ligę Mistrzów. Na dole tabeli faktem stał się spadek Frosinone, a ostatniego słowa w walce o utrzymanie nie powiedziało jeszcze Empoli.

Ostatnia z wymienionych ekip pokonała w derbach Toskanii 1:0 Fiorentinę i ogromna w tym zasługa Bartłomieja Drągowskiego, który zanotował kilka wspaniałych interwencji.

Z innych stadionów warto podkreślić kolejne dwa gole Fabio Quagliarelli, zmierzającego pewnym krokiem po tytuł króla strzelców Serie A. Na San Siro natomiast Tiemoue Bakayoko miał odmówić trenerowi Gennaro Gattuso wejścia na boisko i jeszcze się przy tym zachować niecenzuralnie…

Jak grali Polacy?

W tej kolejce show skradł wspomniany już Drągowski. O występie pozostałych polskich piłkarzy trudno napisać coś więcej.

Juventus: 90 minut Wojciecha Szczęsnego z Torino (1:1)
Chievo: 17 minut Mariusza Stępińskiego ze SPAL (4:0), pełne spotkanie Pawła Jaroszyńskiego na ławce rezerwowych
Napoli: 90 minut Piotra Zielińskiego i 26 minut Arkadiusza Milika z Cagliari (2:1)
Bologna: 90 minut Łukasza Skorupskiego z Milanem (1:2)
SPAL: 90 minut Thiago Cionka z Chievo (4:0)
Empoli: 90 minut i czyste konto Bartłomieja Drągowskiego z Fiorentiną (1:0)
Udinese: Łukasz Teodorczyk poza kadrą meczową na Inter (0:0)
Atalanta: pełne spotkanie Arkadiusza Recy na ławce rezerwowych z Lazio (3:1)
Frosinone: Bartosz Salamon poza kadrą meczową na Sassuolo (2:2) z powodu kontuzji
Sampdoria: 90 minut Bartosza Bereszyńskiego z Parmą (3:3), pełne spotkanie Karola Linetty’ego na ławce rezerwowych
Milan: 90 minut Krzysztofa Piątka z Bologną (2:1)

Bramka kolejki:

Paolo Sammarco w piękny sposób trafił do siatki w wyjazdowym meczu swojego Frosinone z Sassuolo, ale w ostatecznym rozrachunku i tak nie uchroniło to jego drużyny od stracenia już nawet matematycznych szans na utrzymanie w Serie A (gol Sammarco na poniższym wideo od 0:12).

Wydarzenie kolejki:

Poznaliśmy drugiego spadkowicza sezonu 2018/2019. Jest nim Frosinone – beniaminek nie zagrzał miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej na dłużej.