Autor zdjęcia: torinofc.it

Włochy: Pełnia walki o Ligę Mistrzów i o utrzymanie (video)

Autor: Marcin Długosz
2019-05-14 13:02:16

Walka o awans do Ligi Mistrzów i utrzymanie trwa w Serie A w najlepsze! Zwycięstwa odniosły zespoły z miejsc 3-7, a również i na dole tabeli o wysokie tempo zadbały ekipy Bolognii, Udinese i Empoli. Problemy mają w Genoi, Parmie, a nawet Fiorentinie.

Przed dwiema ostatnimi kolejkami zachowujemy status quo. Milan i Roma mają nadzieję na Champions League w potknięciu się Atalanty w wyjazdowej potyczce z Juventusem. Viola natomiast nie potrafi wygrać ani jednego meczu już od prawie trzech miesięcy, co może się jeszcze zakończyć tragedią i spadkiem do Serie B, choć to scenariusz ekstremalny.

Jak grali Polacy?

W tym względzie kolejka raczej do zapomnienia. Wyróżnić można jedynie dobrą postawę Bartłomieja Drągowskiego w meczu z Sampdorią. Polski bramkarz ciągnie Empoli za uszy w walce o utrzymanie, ale czy wystarczy mu sił?

Juventus: 90 minut Wojciecha Szczęsnego z Romą (0:2)
Chievo: 12 minut Pawła Jaroszyńskiego z Interem (0:2), pełne spotkanie Mariusza Stępińskiego na ławce rezerwowych
Napoli: 84 minuty Piotra Zielińskiego i 90 minut Arkadiusza Milika ze SPAL (1:2)
Bologna: 90 minut Łukasza Skorupskiego z Parmą (2:1)
SPAL: 89 minut i żółta kartka Thiago Cionka z Napoli (1:2)
Empoli: 90 minut Bartłomieja Drągowskiego z Sampdorią (2:1)
Udinese: pełne spotkanie Łukasza Teodorczyka na ławce rezerwowych z Frosinone (3:1)
Atalanta: pełne spotkanie Arkadiusza Recy na ławce rezerwowych z Genoą (2:1)
Frosinone: Bartosz Salamon poza kadrą meczową na Udinese (1:3) z powodu kontuzji
Sampdoria: pełne spotkania Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linetty’ego na ławce rezerwowych z Empoli (1:2)
Milan: 74 minuty Krzysztofa Piątka z Fiorentiną (0:1)

Bramka kolejki:

Absolutnie majestatyczna przewrotka Andrei Belottiego! W ten sposób Włoch zapewnił swojemu Torino bezcenny komplet punktów w meczu z Sassuolo.

Wydarzenie kolejki:

Absurdalna sytuacja z tego samego meczu, w którym padła bramka kolejki, a więc Torino – Sassuolo. Zawodnik gości, Mehdi Bouarabia, strzelił gola mając już na koncie żółtą kartkę, a w geście radości nie zdjął koszulki, ale podniósł ją i zakrył sobie twarz. Sędzia Piero Giacomelli napomniał go ponownie i w efekcie wyrzucił z boiska. W 28. minucie spotkania…