var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: Cezary Koluch

Ekstraklasa: Carlitos ma ofertę z Bliskiego Wschodu. Jagiellonia poważnie zainteresowana Bashą. Górnik musi wykupić Matrasa

Autor: Bartosz Adamski
2019-05-15 03:16:31

Bardzo dużo informacji zebraliśmy w najnowszym raporcie z Ekstraklasy. Powraca temat odejścia Carlitosa z Legii Warszawa, Hiszpan po zakończeniu sezonu ma lecieć na Bliski Wschód. Do Jagiellonii Białystok może trafić zaś Vullnet Basha. Jasmin Burić został z kolei zaproponowany Omonii Nikozja. Zapraszamy!

"Carlitos ma ofertę z Bliskiego Wschodu"

Carlitos może opuścić po sezonie Legię Warszawa - twierdzi portal sport.tvp.pl. Zaraz po zakończeniu sezonu hiszpański napastnik ma polecieć na kilkudniowy rekonesans na Bliski Wschód. Legia otrzymała bowiem konkretną ofertę z jednego z tamtejszych klubów, a król strzelców poprzedniego sezonu Ekstraklasy jest gotów ją przyjąć. Losy transferu będą jednak zapewne uzależnione od rezultatów na finiszu rozgrywek. Jeśli Legia zdobędzie tytuł mistrzowski, Carlitos może nie otrzymać zgody na zmianę klubu.

Źródło: sport.tvp.pl

***

"Jagiellonia poważnie zainteresowana Bashą"

Dziennik Polski donosi, że Vullnet Basha może opuścić Wisłę Kraków. "Biała Gwiazda" prowadzi z Albańczykiem rozmowy i chciałaby jego pozostania, ale poważnie zainteresowana pozyskaniem 28-letniego pomocnika jest Jagiellonia Białystok. Do gry może wkroczyć również węgierska Akademia Puskasa, ponieważ przymierzany do jej przejęcia jest Joan Carrillo. Jeśli hiszpański trener objąłby tam posadę, jednym z pierwszych piłkarzy, jakich chciałby sprowadzić, ma być właśnie Basha.

Rafał Pietrzak otrzymał zaś oferty z zagranicy i skłania się do wyjazdu z Polski.

Źródło: Dziennik Polski

***

"Kwiecień współwłaścicielem Wisły Kraków?"

Według informacji Dziennika Polskiego Wojciech Kwiecień może zostać współwłaścicielem Wisły Kraków. Wprawdzie biznesmen nie otrzymał oferty dołączenia do Tomasza Jażdżyńskiego, Jarosława Królewskiego i Jakuba Błaszczykowskiego, ale właściciel sieci aptek "Słoneczna" podtrzymuje, że jest gotowy wejść w ten biznes i gotów jest zadeklarować przekazywanie na klub czterech milionów złotych rocznie przez minimum najbliższe cztery lata. Chciałby jednak, aby inni współwłaściciele także zadeklarowali odpowiedni wkład finansowy w minimum czteroletniej perspektywie i na tej podstawie podzielone procentowo zostałyby udziały w spółce.

Źródło: Dziennik Polski

***

"Burić zaproponowany Omonii Nikozja"

Jak informuje portal sportsport.ba, Jasmin Burić został zaoferowany Omonii Nikozja. Cypryjski klub jednak jeszcze nie ustosunkował się do tej propozycji, a Burić czeka na inne oferty do rozpatrzenia.  Po sezonie na pewno odejdzie z Lecha Poznań.

Źródło: sportsport.ba

***

"Górnik musi wykupić Matrasa"

Jak informuje Grzegorz Rudynek z Przeglądu Sportowego, Górnik Zabrze po utrzymaniu musi wykupić Mateusza Matrasa z Zagłębia Lubin. 28-letni pomocnik na razie jest tylko wypożyczony do zespołu prowadzonego przez Marcina Brosza.

 

 

 

Źródło: Twitter

***

"Gimnastic Tarragona chce zatrzymać Kante"

Gimnastic Tarragona spadł do trzeciej ligi hiszpańskiej, ale jak donosi dziennik AS, klub chciałby zatrzymać w swoich szeregach Jose Kante. "Nastic" mieli już podjąć rozmowy z Gwinejczykiem, by wysondować czy byłby zainteresowany takim rozwiązaniem. Kante obecnie jest wypożyczony z Legii Warszawa.

Źródło: AS

***

"Prezes Zagłębia Sosnowiec potwierdza rozmowy z Mroczkowskim"

Radosław Mroczkowski jest najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Valdasa Ivanauskasa w roli trenera Zagłębia Sosnowiec. Rozmowy z byłym szkoleniowcem m.in. Widzewa Łódź potwierdził na antenie Canal+ prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski. - Kontrakt nie został jeszcze podpisany, ale potwierdzam, że rozmawiamy - powiedział.

Źródło: Canal+

***

"Lech nie chce Vejinovicia"

Zdaniem Piotra Koźmińskiego z Super Expressu Marko Vejinović został zaproponowany Lechowi Poznań, ale "Kolejorz" nie podjął tematu.

 

 

 

Źródło: Twitter

***

"Lechii grozi egzekucja komornicza"

Sąd Apelacyjny w Krakowie wydał postanowienie, dzięki któremu szwajcarska agencja menedżerska może udać się do komornika w celu odzyskania długu od Lechii Gdańsk. Przedmiotem sporu pomiędzy szwajcarską agencją i Lechią jest sprawa prowizji za transfer Lukasa Haraslina, który w 2015 r. przeszedł do gdańskiego klubu z Parmy. Według informacji Przeglądu Sportowego chodzi o kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych. Sprawę u komornika założy Lechii kancelaria Jara Drapała & Partners, reprezentująca jedną ze szwajcarskich agencji menedżerskich.

Źródło: przegladsportowy.pl

***

"Wisła Kraków poprosiła kibiców o wsparcie nowego kontraktu Wasilewskiego"

Wisła Kraków zwróciła się z prośbą do stowarzyszenia "Socios Wisła" o 300 tysięcy złotych. Pieniądze miałyby pomóc w utrzymaniu nowego, rocznego kontraktu Marcina Wasilewskiego. Miałyby one trafić na Reymonta 22 w dwóch transzach - po 150 tysięcy złotych, odpowiednio w rundzie jesiennej i wiosennej następnego sezonu.

Źródło: WP Sportowe Fakty

***

"Konsorcjum chce odsprzedać swoje akcje w Śląsku"

Jak czytamy na portalu tuwroclaw.com, Wrocławskie Konsorcjum Sportowe, czyli Rafał Holanowski (Supra Brokers), Stanisław Han (Hasco Lek) i Marek Nowara (Inter System) chcą odsprzedać swoje akcje w Śląsku Wrocław. Interesować by ich miała kwota mniejsza niż 6 milionów złotych za około 44% akcji.

Źródło: tuwroclaw.com

***

"Andre Martins w tym sezonie już nie zagra"

Trener Legii Warszawa Aleksandar Vuković na konferencji prasowej przed meczem z Jagiellonią Białystok potwierdził, że Andre Martins w bieżącym sezonie już nie wystąpi. - Andre Martins nie zagra z Jagiellonią ani z Zagłębiem, natomiast Luis Rocha powinien być gotowy do gry. Najwięcej będziemy wiedzieli po ostatnim treningu, mam nadzieję, że kolejne urazy nie dojdą. Iuri Medeiros jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu, tak samo jako 20 innych zawodników, którzy są zdrowi i zgłoszeni do rozgrywek. Ostatnio brakowało Kaspera Hamalainena, uraz wykluczał go z gry przeciw Pogoni. Wiedzieliśmy jednak, że lada moment powinien wrócić i aktualnie Fin normalnie ćwiczy z drużyną.

Źródło: legia.net

***

"Miasto Kraków nie zgadza się na rozłożenie długu Wisły na 25 lat"

Portal sport.tvp.pl donosił we wtorek rano, że przedstawiciele Wisły Kraków poprosili magistrat o rozłożenie zadłużenia w kwocie 4,8 mln złotych na… 25 lat. Wieczorem jednak miasto poinformowało, że nie ma takiej możliwości. - Po wnikliwym przeanalizowaniu przez prezydenta propozycji co do kompleksowego rozwiązania sprawy długów Wisły SA wobec gminy Kraków poprzez zawarcie porozumienia w sprawie rozłożenia na raty na okres minimum 25 lat wszystkich należności wobec gminy – uprzejmie informujemy, iż na gruncie obowiązujących przepisów prawa, w tym regulacji zawartych w uchwale Rady Miasta Krakowa z dnia 28 marca 2018 r., nie ma możliwości przyjęcia takiego rozwiązania wobec klubu - przekazał krakowski magistrat.

Źródło: sport.tvp.pl / Dziennik Polski

***

"Fornalik ma zerwany mięsień brzuchaty łydki"

Waldemar Fornalik z radości po obronionym przez Jakuba Szmatułę rzucie karnym w meczu z Jagiellonią Białystok doznał kontuzji łydki. Jak informuje portal Sport.pl, badania wykazały, że trener Piasta Gliwice rozerwał mięsień brzuchaty łydki na długości dwunastu centymetrów. Gdyby był piłkarzem, czekałaby go przerwa trwająca od czterech do sześciu tygodni. Ma zasiąść jednak na ławce w meczu z Pogonią Szczecin.

Źródło: Sport.pl

***

"Dżanajew w szerokiej kadrze Rosji"

Sosłan Dżanajew z Miedzi Legnica został powołany do szerokiej kadry reprezentacji Rosji na czerwcowe mecze eliminacji mistrzostw Europy z San Marino i Cyprem. Rosja zagra z San Marino w Sarańsku 8 czerwca o 18:00, zaś z Cyprem trzy dni później o 20:45 w Niżnim Nowogrodzie.

Źródło: 90minut.pl

***

"Wszystkie kluby Ekstraklasy z licencjami"

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała licencje na kolejny sezon wszystkim klubom grającym w Ekstraklasie.

Komunikat Komisji:

1. Komisja postanowiła przyznać Arce Gdynia, Cracovii, Górnikowi Zabrze, Jagiellonii Białystok, Koronie Kielce, Lechowi Poznań, Lechii Gdańsk, Piastowi Gliwice, Zagłębie Lubin:
licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2019/2020; oraz licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2019/2020.

W przypadku powyższych klubów nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w dokumentacji licencyjnej.

2. Komisja postanowiła przyznać Pogoni Szczecin oraz Wiśle Płock:
licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 z nadzorem infrastrukturalnym; oraz licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2019/2020.

3. Komisja postanowiła przyznać Śląskowi Wrocław, Wiśle Kraków oraz Legii Warszawa:
licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 z nadzorem finansowym; oraz licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2019/2020.

4. Komisja postanowiła przyznać Miedzi Legnica:
licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym; oraz licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2019/2020.

5. Komisja postanowiła przyznać Zagłębiu Sosnowiec:
licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym; oraz licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2019/2020; oraz Sankcję regulaminową w postaci obowiązku zapłaty 5.000 zł za naruszenie kryterium F.01 Podręcznika Licencyjnego.

źródło: PZPN

***

"Adamczuk: Taki faul może przerwać karierę"

Dyrektor pionu sportowego Pogoni Szczecin, Dariusz Adamczuk, wypowiedział się dla oficjalnej strony klubu na temat kontuzji Mariusza Malca w meczu z Legią Warszawa.

"Nie rozumiem, dlaczego zawodnik Legii nie został ukarany za swój faul. Uważam, że powinny zostać wobec niego wyciągnięte konsekwencje, z kilkumeczową dyskwalifikacją włącznie. Nie może być zgody na boiskowy bandytyzm. W przeszłości podobne faule przerywały piłkarzom kariery.

Mariusz dużo zawdzięcza dobremu przygotowaniu fizycznemu. Gdyby nie to, że jego kolano jest bardzo silnie obudowane mięśniami, prawdopodobnie skończyłoby się o wiele gorzej. Naprawdę niewiele brakowało, a stracilibyśmy zawodnika na wiele miesięcy."

Źródło: pogonszczecin.pl

***

"Bilety na mecz Piasta z Lechem wyprzedane"

Piast Gliwice poinformował, że wyprzedał wszystkie bilety na mecz z Lechem Poznań w ostatniej kolejce. Oznacza to, że na stadionie przy Okrzei zamelduje się komplet widzów.

 

 

 

Źródło: Piast Gliwice

***

"Ivanauskas: Młodzi zawodnicy są przyszłością Zagłębia"

Wypowiedź trenera Zagłębia Sosnowiec Valdasa Ivanauskasa po meczu z Koroną Kielce.

"To był ostatni mecz w tym sezonie na Stadionie Ludowym. Chcieliśmy się pożegnać z kibicami w dobrym stylu, próbowaliśmy, ale niestety się nie udało. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była zła, ale złapaliśmy kontakt. W drugiej części meczu zagraliśmy lepiej, ale niestety po błędzie dostaliśmy kolejną bramkę. Z tego miejsca chcę bardzo podziękować Dawidowi Kudle, który w pierwszych 45 minutach kilkukrotnie uratował nas od straty bramki. Dzisiaj niektórzy młodzi zawodnicy zadebiutowali w Ekstraklasie. Nie było to proste, ale to ważny krok. Oni są przyszłością klubu. Gratulacje dla Korony, a my musimy dobrze przygotować się do meczu w Płocku."

Źródło: zaglebie.sosnowiec.pl

***

"Lettieri: Zwycięstwo to może być dla nas pozytywny totem"

Wypowiedź trenera Korony Kielce Gino Lettieriego po meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

"Dobre dzisiejszego dnia są zdobyte przez nas trzy punkty. Do końca pierwszej połowy powinniśmy wygrywać 3, a może i 4:0. Zdobyliśmy jednak tylko dwie bramki. Zaczęliśmy drugą odsłonę i chwilę później Zagłębie wyrównało, a my przestaliśmy grać swoją pikę. Na szczęście w ostatnich minutach zdobyliśmy dwie bramki i wynik zakończył się dla nas dobrze.

Być może będzie to dla nas pozytywny totem w przyszłości, ponieważ to miejsce było przy mnie od momentu, gdy pracuję w Koronie. Tutaj wygraliśmy w Pucharze Polski 2:1, dzięki czemu zaczął się nasz udany sezon. Niedawno w Sosnowcu przegraliśmy i wszystko zaczęło się sypać. Dzisiaj znów wygrywamy, więc mam nadzieję, że teraz będzie to dla nas dobry sygnał."

Źródło: korona-kielce.pl

***

"Nowak: Sytuacja jeszcze nie jest beznadziejna"

Wypowiedź trenera Miedzi Legnica Dominika Nowaka po meczu ze Śląskiem Wrocław.

"Wszyscy wiedzą, jakie są nastroje. Jest nam bardzo smutno. Zdajemy sobie sprawę, że nasza sytuacja jest bardzo trudna. Natomiast uważam, że nie jest jeszcze beznadziejna. Jeżeli będziemy walczyć, to możemy jeszcze obronić Ekstraklasę.

Wielu zawodników pierwszy raz gra w Ekstraklasie. Były pewne momenty w tej rundzie finałowej, przez które jesteśmy teraz w takiej sytuacji. Ciśnienie było spore. Staraliśmy się budować mentalnie ten zespół. To jest psychologia. Ten mecz był tego idealnym przykładem. Po stracie bramki posypaliśmy się i nie potrafiliśmy uporządkować swojej gry. Cóż, jedziemy do Krakowa po zwycięstwo."

Źródło: slasknet.com

***

"Lavicka: Miedź nie była od nas gorsza"

Wypowiedź trenera Śląska Wrocław Vitezslava Lavicki po meczu z Miedzią Legnica.

"Jesteśmy szczęśliwi! Wiedzieliśmy, że mecz będzie bardzo ważny dla nas i dla Miedzi. Wielki szacunek należy się gospodarzom. Nie byli od nas gorsi. My postawiliśmy na aktywność w obronie. Dziękuję całej drużynie i naszym kibicom."

Źródło: slasknet.com

***

"Brosz: Brakuje nam zwycięstw u siebie"

Wypowiedź trenera Górnika Zabrze Marcina Brosza po meczu z Wisłą Płock.

"To, czego nam wszystkim brakuje i to nie tylko w tej rundzie, ale w całym sezonie to zwycięstw na swoim stadionie. Powodów tego stanu rzeczy jest wiele, począwszy od piłkarskich, inaczej się gra u siebie gdzie musimy budować akcje zespołu, brakuje nam pojedynków jeden na jeden, atakujemy zbyt małą ilością zawodników  i stwarzamy mało sytuacji żeby myśleć o zwycięstwie. Na wyjazdach bardziej koncentrujemy się na odbiorze i na tym by jak najszybciej zdobyć teren przeciwnika. Bardzo chcieliśmy dzisiaj wygrać to spotkanie, podziękować kibicom swoją grą i wynikiem. W sobotę jedziemy do Kielc i na tym meczu się wszyscy skupiamy. Każde kolejne spotkanie, które jest przed nami jest ważne, mamy cztery dni do meczu z Koroną i na nim się teraz koncentrujemy."

Źródło: roosevelta81.pl

***

"Ojrzyński: Opatrzność była z nami"

Wypowiedź trenera Wisły Płock Leszka Ojrzyńskiego po meczu z Górnikiem Zabrze.

"Emocji było bardzo dużo, gratulacje dla drużyny za heroiczną walkę. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Oczywiście były momenty gdzie mogliśmy zagrać lepiej, bramka na początku meczu okazała się decydująca, bo dała nam trzy punkty. Dwa razy byliśmy blisko podwyższenia rezultatu, dobrze bronił nasz bramkarz. Opatrzność też była z nami – wczoraj przed wyjazdem byliśmy na Jasnej Górze, niektórzy prosili o szczęście i ono było dzisiaj przy nas. Jest to połowa drogi, w sobotę kończymy ligę i musimy zagrać jak najlepiej i skutecznie, żeby Ekstraklasa została w Płocku. Cieszymy się, ale wiemy, że mamy jeszcze robotę do wykonania, brakuje nam jeszcze punktu, łatwo nie będzie."

Źródło: roosevelta81.pl


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się