var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

Ekstraklasa: Starzyński trafi do Lechii? Mares i Sirotow odchodzą z Zagłębia. Wisła Kraków zabiega o Janickiego

Autor: Bartosz Adamski
2019-05-23 03:10:16

Możemy być świadkami hitowego transferu w Ekstraklasie - o Filipa Starzyńskiego ma zabiegać Lechia Gdańsk. Z Zagłębia Lubin natomiast odeszli już Jakub Mares oraz Władisław Sirotow. Wisła Kraków z kolei zamierza zakontraktować Rafała Janickiego, który rozwiązał kontrakt z Lechią. Zapraszamy na przegląd najnowszych wydarzeń.

"Starzyński trafi do Lechii?"

Jak donosi Janekx89, Lechia Gdańsk negocjuje transfer Filipa Starzyńskiego. 27-letni zawodnik ma być zdecydowany na przenosiny do zdobywcy Pucharu Polski.

Negocjacjom zaprzeczył zaś prezes Zagłębia Lubin, Mateusz Dróżdż.

 

 

 

 

 

 

Źródło: Twitter

***

"Mares i Sirotow odchodzą z Zagłębia"

Jakub Mares i Władisław Sirotow nie będą w przyszłym sezonie reprezentowali barw Zagłębia Lubin. Klub podjął decyzję o nieprzedłużeniu umowy z oboma zawodnikami.

 

 

 

 

 

 

Źródło: Zagłębie Lubin

***

"Wisła Kraków zabiega o Janickiego"

Janekx89 informuje ponadto, że Wisła Kraków zabiega o podpisanie kontraktu z Rafałem Janickim. 26-letni środkowy obrońca w środę rozwiązał umowę z Lechią Gdańsk.

 

 

 

Źródło: Twitter

***

"Forenc na dłużej w Zagłębiu"

Konrad Forenc przedłużył swój kontrakt z Zagłębiem Lubin. Nowa umowa obowiązywać będzie przez trzy najbliższe lata.

 

 

 

Źródło: Zagłębie Lubin

***

"Wisła Płock chce przedłużyć umowę z Furmanem"

Wiele wskazuje na to, że Dominik Furman pozostanie jednak w Wiśle Płock. Czternasty klub zakończonego sezonu zaproponował swojemu kapitanowi nową umowę - informuje Maciej Wąsowski.

 

 

 

Źródło: Twitter

***

"Kopczyński wraca do Legii"

Michał Kopczyński wraca do Legii Warszawa. Nowozelandzkie Wellington Phoenix zdecydowało się go nie skorzystać z opcji wykupu po okresie rocznego wypożyczenia.

 

 

 

Źródło: Wellington Phoenix

***

"Legia chce się pozbyć Agry"

Według doniesień portalu Sport.pl Legia Warszawa liczy na to, że uda jej się pozbyć sprowadzonego zimą Salvadora Agry. Portugalskiego skrzydłowego z wicemistrzem Polski wiąże jeszcze dwuletnia umowa.

Źródło: Sport.pl

***

"Palestyński napastnik w Koronie?"

Jak twierdzi Radio Kielce, Mahmoud Wadi może trafić do Korony Kielce. To 24-letni palestyński napastnik, który obecnie występuje w egipskim El Masry. W tym sezonie strzelił siedem goli i zanotował dwie asysty w 25 meczach.

Źródło: Radio Kielce

***

"Mystkowski wróci do Jagiellonii"

Według informacji Piotra Wołosika Przemysław Mystkowski do nowego sezonu będzie przygotowywał się z Jagiellonią Białystok.

 

 

 

Źródło: Twitter

***

"Właściciel Korony zasugerował, że złe wyniki klubu to... wina dziennikarzy"

Dirk Hundsdorfer, przewodniczący Rady Nadzorczej Korony Kielce i przedstawiciel rodziny będącej większościowym właścicielem klubu, po raz pierwszy w historii zabrał głos na spotkaniu z dziennikarzami. Niemiecki przedsiębiorca mówił o wizji rozwoju Korony, podsumował miniony sezon oraz całe dwa lata rządów akcjonariuszy w kieleckim klubie. Poniżej najciekawsze fragmenty.

"Nasze zaangażowanie w Koronę wynosi około 3 mln euro, w przeliczeniu jakieś 12 mln złotych. Oprócz tego finansowania dodaliśmy też kilka rzeczy w strukturach organizacyjnych - zatrudniliśmy profesjonalny sztab menedżerski oraz trenerski, także fizjoterapeutów. Do tego dochodzą również rozbudowywanie siatki sponsorów, współpracujemy też z miastem Kielce jako partnerem biznesowym.

Pierwsza drużyna nie osiągnęła celu na ten sezon i nie możemy ich za to wynagrodzić. Jestem jednak dumny z zawodników, ponieważ pokazali swój charakter i jakość piłkarską. Drużyna, która przegrywa 2:6 z Wisłą Kraków i nie ucieka do szatni zaraz po przegranym meczu, ale podchodzi pod płot do kibiców, według mnie ma charakter. Część regionalnej prasy powinna sobie jednak zadać pytanie, czy nie za bardzo zapędza się w tych negatywnych opiniach. Czy to właśnie przez to nie osiągnęliśmy ósmego miejsca w lidze? Prasa ogólnopolska widzi nas pozytywnie."

Źródło: cksport.pl

***

"Miasto nie zamierza obniżyć Wiśle opłat za wynajem stadionu"

Komisja Mienia Rady Miasta Krakowa pozytywnie zaopiniowała propozycję, by Wisła Kraków w sezonie 2019/2020 wynajmowała miejski stadion przy ul. Reymonta na tych samych zasadach, jak w minionych rozgrywkach, podczas których płaciła za każdy mecz 123 tys. zł na 48 godzin przed rozpoczęciem spotkania. Miasto nie chce zgodzić się przy tym na obniżkę opłat.

Źródło: Dziennik Polski

***

"Zagłębie i Śląsk pomagają Krzysztofowi Paluszkowi, jego żona walczy o powrót do zdrowia"

Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław zaangażowały się w pomoc żonie Krzysztofa Paluszka, która po operacji mózgu walczy o powrót do zdrowia.

 

 

 

Źródło: Zagłębie Lubin

***

"Trener bramkarzy odchodzi z Pogoni"

Trener bramkarzy Boris Pesković kończy współpracę z Pogonią Szczecin. Umowa ze słowackim szkoleniowcem nie zostanie przedłużona.

 

 

 

Źródło: Pogoń Szczecin

***

"Ojrzyński zawieszony na dwa mecze"

Trener Wisły Płock Leszek Ojrzyński został ukarany przez Komisję Ligi dwoma ligowymi meczami dyskwalifikacji. Kara ma związek z zachowaniem Ojrzyńskiego podczas meczu ostatniej kolejki Ekstraklasy z Zagłębiem Sosnowiec.

Źródło: Ekstraklasa SA

***

"Pogoń wyjedzie do Gniewina"

15 czerwca zawodnicy Pogoni Szczecin rozpoczną przygotowania do nowego sezonu Ekstraklasy. Na własnych obiektach Pogoń będzie trenowała do 25 czerwca. Potem zespół uda się na zgrupowanie do Gniewina, w którym przebywać będzie do 5 lipca. W trakcie przygotowań "Portowcy" mają rozegrać sześć sparingów.

Źródło: Pogoń Szczecin

***

"Jagiellonia będzie się przygotowywać w Kępie"

17 czerwca przygotowania do nowego sezonu Ekstraklasy rozpoczną zawodnicy Jagiellonii Białystok. Dwa dni później podopieczni Ireneusza Mamrota wyjadą na zgrupowanie do Kępy, gdzie przebywać będą do 29 czerwca. W planie mają do rozegrania cztery sparingi.

Źródło: Jagiellonia Białystok


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się