var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: mcfcwatch.com

Czym zaskoczy Kolumbia? Przedstawiamy pierwszego rywala Polaków na MŚ U-20

Autor: Mateusz Sokołowski
2019-05-23 10:50:27

Później Tahiti i Senegal, a na sam początek Kolumbia. W czwartek reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata do lat 20. Przybliżamy sylwetkę pierwszego rywala i prognozujemy, czego kadra Jacka Magiery może spodziewać się po przeciwniku z Ameryki Południowej.

DROGA NA MUNDIAL

Dla drużyn z Ameryki Południowej przepustką na mundial były mistrzostwa kontynentu do lat 20, które zimą odbyły się w Chile. Wzięło w nich udział dziesięć drużyn. Najpierw rywalizowały w dwóch grupach, a później trzy najlepsze z każdej z nich stworzyły grupę finałową. Grania było bardzo dużo - zespoły, które awansowały do grupy finałowej, w ciągu nieco ponad trzech tygodni rozegrały aż dziewięć meczów!

Wyniki rywali Polaków w pierwszej fazie turnieju wyglądały następująco:
0:1 z Wenezuelą
0:0 z Brazylią
1:0 z Boliwią
1:0 z Chile

Później, już w grupie finałowej:
0:0 z Brazylią
0:1 z Argentyną
0:1 z Ekwadorem
2:0 z Wenezuelą
0:0 z Urugwajem

Ostatecznie awans na mundial wywalczyła najlepsza czwórka. I właśnie na czwartym, ostatnim z premiowanych miejsc znalazła się Kolumbia.

Tu skrót najbardziej okazałego ze zwycięstw - 2:0 z Wenezuelą w przedostatnim meczu eliminacji.

***

STYL GRY

Patrząc na wyniki można zauważyć, że podczas mistrzostw Ameryki Południowej do lat 20 Kolumbijczycy nie wypracowali sobie okazałego bilansu bramkowego. Wręcz przeciwnie - w dziewięciu meczach trafili do siatki rywali tylko cztery razy, a aż w sześciu meczach zagrali na “zero z przodu”! Ale, co ważne podkreślenia - również sześć razy było na “zero z tyłu”.

Kolumbia dała się poznać jako drużyna z bardzo dobrze zorganizowaną defensywą. Nie jest jak w stereotypach mówiących o tym, że drużyny z Ameryki Południowej są bardzo widowiskowe w ofensywie, ale z dość luźnym podejściem do gry obronnej. Kadra Jacka Magiery powinna nastawić się na żmudne forsowanie zasieków, raczej w ataku pozycyjnym.

Co do ofensywy - zgadza się, Kolumbijczycy mają w swoich szeregach bardzo uzdolnionych technicznie (i motorycznie) graczy. I na pewno będą starali się wykorzystać ich umiejętności podczas szybkich ataków, w których niekoniecznie musi uczestniczyć duża liczba graczy.

***

SELEKCJONER

Arturo Reyes w kwietniu skończył 50 lat. Jako piłkarz występował w drużynach z Kolumbii. Karierę trenerską rozpoczął w 2008 roku, a selekcjonerem kadry do lat 20 od 15 grudnia 2017. W 2018 roku objął tymczasowo dorosłą drużynę narodową. Poprowadził ją w czterech meczach towarzyskich.

***

GWIAZDA

Ivan Angulo. Kilka miesięcy temu, kiedy na łamach naszego portalu przedstawiliśmy najbardziej utalentowanych zawodników z Ameryki Południowej, którzy przyjadą do Polski na mundial, napisaliśmy o nim tak:

“Po pierwsze - szybkość. Kiedy rozpędzi się z piłką na prawym skrzydle bywa nie do zatrzymania. Nawet jeśli jest sam i ma przed sobą dwóch czy trzech obrońców. Zaawansowana technika sprawia, że i z takich pojedynków wychodzi zwycięsko. Świeży nabytek brazylijskiego Palmeiras, które wypożyczyło go z macierzystego klubu z Kolumbii uprzedzając między innymi Manchester City”.

W szybkich atakach będzie z pewnością wiodącą postacią kolumbijskiej ekipy.

***

PROGNOZA 2x45

Bardzo trudny mecz dla “Biało-czerwonych”. Przewidujemy wyczerpujące 90 minut zwłaszcza dla bocznych obrońców i minimalny margines błędu w defensywie. Atak? Jeśli ciężko będzie przebić zasieki Kolumbijczyków, może Mateusz Bogusz pokusi się o jakieś zwalające z nóg uderzenie z dystansu? W Chorzowie nie raz pokazał, że potrafi. Rezultat meczu? Stawiamy na remis.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się