Autor zdjęcia: fifa.com

MŚ U-20: Włochy wygrywają z Meksykiem, Japończycy remisują z Ekwadorem (video)

2019-05-24 00:34:19

W czwartek rozpoczęły się mistrzostwa świata do lat 20, których gospodarzem jest Polska. Nasi młodzi zawodnicy polegli z Kolumbią, o przebiegu spotkania Tahiti z Senegalem także pisaliśmy osobno. A jak wyglądały pozostałe mecze tego dnia? W grupie B Włochy po emocjonującym i wyrównanym pojedynku pokonały Meksyk, a Japonia zremisowała z Ekwadorem.

Już w pierwszej kolejce spotkały się ekipy, które na papierze są faworytem do zajęcia pierwszych dwóch miejsc. Włosi od samego początku ruszyli na bramkę Meksykanów i to przyniosło skutek w 3. minucie, gdy ładnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Davide Frattesi. W 25. minucie po strzale z dystansu niewiele pomylił się Gianluca Scamacca. Zespół z Ameryki Północnej wyrównał jeszcze przed przerwą. W 37. minucie włoska defensywa zachowała się bardzo źle po rzucie rożnym, a z prezentu skorzystał Roberto De La Rosa. W drugiej połowie znów świetną szansę na objęcie prowadzenie mieli Włosi, ale w 67. minucie Matteo Gabbia trafił tylko w poprzeczkę. Chwilę później było już jednak 1:2, bo po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Luki Ranieriego, który z bliska pokonał golkipera Meksyku i tym samym zapewnił swojej ekipie komplet punktów.

O godzinie 20:30 na stadionie w Bydgoszczy, Japonia podejmowała Ekwador. W 22. minucie Koki Saito mógł dać prowadzenie „Samurajom”, ale w ostatniej chwili piłkę sprzed linii bramkowej wybił jeden z defensorów Ekwadoru. Tuż przed przerwą drużyna z Ameryki Południowej wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego błąd popełnił golkiper Japonii, który przy próbie piąstkowania trafił wprost w swojego kolegę – Kyosuke Tagawę, a odbita piłka wpadła do siatki. Bramkarz z „Kraju Kwitnącej Wiśni” – Tomoya Wakahara zrehabilitował się w 51. minucie, gdy obronił rzut karny wykonywany przez Jordana Rezabala. Tuż po tej sytuacji świetniej okazji do wyrównania nie wykorzystał Yuta Goke. W końcu jednak Japonia dopięła swego w 68. minucie, gdy błąd defensywy wykorzystał Kota Yamada. Sędzia skorzystał jeszcze z weryfikacji VAR, ale ostatecznie nie cofnął decyzji o uznaniu gola i dzięki temu spotkanie zakończyło się podziałem punktów.