Autor zdjęcia: fifa.com

MŚ U-20: Katar i Honduras rozgromione. Ukraina pokonuje USA, a Urugwaj wygrywa z Norwegią (video)

2019-05-24 23:44:47

Za nami drugi dzień zmagań w mistrzostwach świata do lat 20. Nadspodziewanie wysokie zwycięstwo zanotowała Nowa Zelandia, która rozbiła Honduras aż 5:0. Wysoką wygraną odniosła Nigeria, rozgramiając 4:0. Turniej dobrze rozpoczęli Urugwajczycy, którzy pokonali Norwegię oraz Ukraina, która zwyciężyła z USA.

W grupie C na papierze mecz Hondurasu z Nową Zelandią wyglądał na spotkanie, które może zadecydować o tym, która z tych ekip będzie miała szansę na wyjście z tej grupy z trzeciego miejsca. Nikt nie spodziewał się jednak, że pojedynek będzie tak jednostronny. Już w 8. minucie Nowa Zelandia objęła prowadzenie po samobójczym trafieniu Darwina Diego. Niecałe dziesięć minut później podwyższenie podwyższył Ben Waine, a w 27. minucie ten sam gracz znów pokonał golkipera Hondurasu. Defensywa ekipy z Ameryki Północnej spisywała się tragicznie i nic dziwnego, że w drugiej połowie padły kolejne gole. Najpierw w 51. minucie bramkę zdobył Sarpreet Singh, a w doliczonym czasie gry rezultat ustalił Matthew Conroy.

W Łodzi Urugwaj podejmował Norwegię. Mecz mógł świetnie rozpocząć się dla ekipy z Europy, która już w 12. minucie strzeliła gola, ale ostatecznie trafienie nie zostało uznane, ponieważ Erling Braut Haland był na spalonym. Potem inicjatywę przejął Urugwaj, co w konsekwencji przyniosło prowadzenie w 21. minucie, gdy efektownym strzałem sprzed pola karnego popisał się Darwin Nunez. Chwilę później wynik podwyższył Francisco Ginella. Po przerwie kontaktowego gola zdobyli Norwegowie, a dokładnie Christian Dahle Borchgrevink, który wykorzystał błąd defensywy przeciwników. W 83. minucie ekipa z Ameryki Południowej o mały włos nie wbiła sobie gola samobójczego, a już cztery minuty później gola na wagę zwycięstwa zdobył Brian Rodriguez.

W grupie D jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze Kataru i Nigerii. Już w 12. minucie prowadzenie ekipie z Afryki dał Maxwell Effiom. Kilka chwil później świetną zespołową akcję wykończył Okechukwu Offia. Tuż przed przerwą szansę na kontaktowego gola miał jeden z graczy Kataru, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W drugiej odsłonie Nigeria strzeliła kolejne gole. Najpierw w 68. minucie pojedynek oko w oko z golkiperem Kataru wygrał Tom Dele-Bashiru, a w 74. minucie z bliska piłkę do siatki wpakował Aliu Salawudeen.

Interesująco zapowiadało się wieczorne starcie, w którym Ukraina podejmowała USA. Nasi wschodni sąsiedzi objęli prowadzenie w 26. minucie, gdy Sergiy Buletsa urwał się jednemu z defensorów i w sytuacji sam na sam skierował piłkę do siatki. Odpowiedź Stanów Zjednoczonych była jednak natychmiastowa, bo w 33. minucie ładną akcję wykończył Brandon Servania. W 48. minucie groźnie z dystansu huknął Giorgi Tsitaishvili, ale piłka trafiła jedynie w poprzeczkę. Trzy minuty później prowadzenie drużynie Ukrainy dał Denys Popov. Tuż przed zakończeniem spotkania szansę na wyrównanie miał Alexis Mendez, ale trafił tylko w słupek.