var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: jble.af.mil

„Piłkarskie Talenty Zamojszczyzny” – projekt, który pomoże wyłowić perełki na Kresach

Autor: Krystian Juźwiak
2019-05-30 10:05:08

29 czerwca w Starym Zamościu odbędzie się test-mecz dla najzdolniejszych młodzieżowców na Zamojszczyźnie. To pierwsze i jedyne takie wydarzenie w regionie. Przez cały sezon trener Michał Macek i dziennikarz Tomasz Tomeczewski bacznie obserwowali młodych piłkarzy. Teraz zamojskie perełki dostaną szansę zaprezentować się skautom z całej Polski.

- W test meczu wezmą udział zawodnicy o statusie młodzieżowca. Dwa zespoły podzielone zostaną na składy 13-osobowe, w których będzie można zobaczyć najbardziej utalentowanych zawodników na Zamojszczyźnie. Wśród nich może znajdzie się jakaś "perełka" – mówi Michał Macek, trener Sokoła Zwierzyniec i pomysłodawca projektu.

- Takich chłopaków nie brakuje, warto zwrócić uwagę na Huberta Sałamachę z Omegi, który fantastycznie wykonuje rzuty wolne, czy na bardzo szybkiego Sebastiana Hadama z Włókniarza Frampol – wylicza Macek. Sałamacha w tym sezonie zagrał 25 razy i jest czołowym strzelcem Omegi stary Zamość. Podobnie Sebastian Hadam jest wyróżniającym się piłkarzem zespołu z Frampola. - Dobry występ również powinni zaliczyć Bartosz Adamczuk z Sokoła Zwierzyniec, który znakomicie gra jeden na jeden oraz Mateusz Oleszczuk z Unii Hrubieszów.

Ten drugi jest już dobrze znany skautom piłkarskim nie tylko w regionie, ale i w Polsce. Zimą był łączony z Rakowem Częstochowa, Miedzią Legnica i Stalą Kraśnik. Młody piłkarz wpadł też w oko sztabowi Górnika Zabrze, przeciwko któremu grał w Pucharze Polski.

- Kluby, które przyjadą na test mecz 29.06, nie będą żałować, a zainteresowanie jest już duże. Na dzień dzisiejszy potwierdzenie swojego udziału otrzymałem m.in. od Hetmana Zamość, Stali Stalowa Wola, Motoru Lublin, Wisły Puławy i wielu innych. Sam mecz jest całkowicie bezpłatny. Zawodnicy nie płacą nawet złotówki za udział, a moim zadaniem jest tylko pozyskanie sponsorów, aby to spotkanie wyglądało naprawdę profesjonalnie – tłumaczy Macek. - Sam pomysł zrodził mi się w głowie po powrocie do domu. Ponad osiem lat nie było mnie w Zamościu. Pracowałem na poziomach od II do IV ligi jako trener asystent i trener bramkarzy. Gdy wróciłem, objąłem Sokół Zwierzyniec. Wtedy zobaczyłem, że naprawdę w Zamościu i okolicach jest dużo zdolnych chłopaków, tylko trzeba im jakoś pomóc, stąd pomysł na ten mecz - dodaje.

Macek wcześniej uczestniczył w projekcie „Ty też masz szansę”. Doświadczenia, które zebrał w tamtym wydarzeniu, teraz przelewa na grunt swojej małej ojczyzny. Podczas ostatniej edycji na test-mecz do Milanówka pojechał piłkarz wypatrzony przez niego. Chodzi o wspomnianego wcześniej Oleszczuka z Unii Hrubieszów.

- Emil Kot wykonuje naprawdę super robotę, więc w naszym regionie można stworzyć coś podobnego na mniejszą skalę. Każdy w życiu dostaje szansę. Może oni też będą mieli swoje 5 minut. Warto mieć cel i do niego dążyć. Ja jako świeżo upieczony trener UEFA A też mam cele, aby pracować w dobrym klubie w regionie, a ci piłkarze mają cel, aby zagrać na poziomie centralnym – kończy Macek.

Piłkarze, którzy wystąpią w test-meczu będą reprezentować poziomy ligowe od IV ligi do klasy okręgowej.

Patronem medialnym test-meczu jest 2x45.info.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się