var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

Info od 2x45: Łukasz Broź rozwiąże kontrakt ze Śląskiem i przejdzie do Wisły Płock

Autor: Piotr Potępa
2019-06-12 10:00:38

Obrońca Śląska Wrocław ma jeszcze ważny kontrakt z klubem, ale wszystko wskazuje na to, że zostanie on rozwiązany za porozumieniem stron i Broź będzie kolejnym obrońcą po Rzeźniczaku i Fojucie, który zasili obronę Nafciarzy.

Broź dołączył do Śląska 26 lipca 2018. Zagrał dla wrocławian 25 meczów, zaliczając 3 asysty. Miał być wzmocnieniem, które swoim bogatym doświadczeniem będzie dzielić się z młodszym Kamilem Dankowskim. Ostatecznie jednak nie wyglądało to tak, jak tego w Śląsku oczekiwano. Broź dobre mecze przeplatał słabymi, a rzucanie go raz na lewą i raz na prawą obronę, na pewno nie pomagało, zarówno drużynie, jak i samemu piłkarzowi. 

Do tego pod koniec fazy zasadniczej doznał kontuzji, która wykluczyła go z pięciu kolejnych meczów. Kluczowych z perspektywy samego Śląska, który przecież dopiero 15 maja zapewnił sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Broź zamiast wspomagać drużynę swoim doświadczeniem, spędził ten czas w gabinetach lekarskich. Żaden klub i jakikolwiek trener nie może być zadowolony z takiej sytuacji, nie dziwi więc postawa Śląska, który mimo ważnego i według naszej wiedzy stosunkowo niskiego kontraktu, jest gotowy pożegnać się z byłym obrońcą Legii Warszawa.

 

 

Z naszych informacji wynika bowiem, że 33-latek otrzymał ofertę z Wisły Płock i wszystko wskazuje na to, że chce tam odejść. W sumie nie dziwimy się mu się, bo w zespole z województwa mazowieckiego znajdzie sporo kolegów z Warszawy. W związku z tym Śląsk nie będzie mu robił przeszkód i najprawdopodobniej dojdzie do rozwiązania umowy za porozumieniem stron, a co za tym idzie, obrońca od nowego sezonu będzie występował w barwach „Nafciarzy”. Co więcej, Broź aktualnie jest już w Płocku i przechodzi testy medyczne.

W Płocku zatem powoli zaczyna robić się klub byłych zawodników Legii. Broź będzie czwartym ex-Legionistą w Płocku po Dominiku Furmanie, Arkadiuszu Malarzu (ma być w najbliższym czasie oficjalnie potwierdzony) i Jakubie Rzeźniczaku. To co może cieszyć, przy okazji transferu bocznego obrońcy jak i wymienionych tu piłkarzy, widać inną cechę wspólną - na Łukasiewicza trafiają zawodnicy z Polski.. Prezes Wisły Płock oraz dyrektor sportowy wielokrotnie podkreślali zmianę w polityce transferowej i – o ile to możliwe – postawienie na polskich piłkarzy i mamy potwierdzenie, że nie były to słowa rzucane na wiatr. A sam Broź, jak i Rzeźniczak, czy ostatnio sprowadzony Jarosław Fojut, przy Leszku Ojrzyńskim mogą przypomnieć sobie swoje najlepsze lata gry w piłkę.   

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się