var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Filip Słomski

Robak nie dogadał się ze Śląskiem i też odchodzi. Ma przejść do Miedzi

Autor: Bartosz Adamski
2019-06-18 20:34:08

Mamy początek przygotowań, a sytuacja kadrowa w Śląsku, zwłaszcza wśród napastników, nie jest szczególnie dobra. Odejścia Arkadiusza Piecha można było się spodziewać, bo notorycznie zawodził w poprzednim sezonie, ale Marcina Robaka władze wrocławskiego klubu próbowały zatrzymać. To się ostatecznie nie udało i wicekról strzelców minionego sezonu Ekstraklasy wróci do rodzinnego miasta i zagra w Miedzi Legnica.

Szykuje się kolejna duża przebudowa w Śląsku Wrocław przed sezonem. Właśnie potwierdzone zostało odejście Marcina Robaka, co powoduje, że WKS opuszcza już siódmy zawodnik tego lata. Nowych zawodników do linii ofensywnej jednak nie widać.

A sytuacja z przodu robi się nieciekawa. O ile do pożegnania Arkadiusza Piecha nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń i zupełnie temu ruchowi się nie dziwimy, o tyle rozstanie z Robakiem najprawdopodobniej nie przejdzie bez echa, zastąpić go będzie bardzo trudno. Mówimy bowiem o zawodniku, który w dwóch ostatnich sezonach strzelał odpowiednio 18 oraz 17 goli. Tak skutecznego i regularnego napastnika Śląsk w ostatnich latach nie miał.

Mimo wszystko postanowiono się z nim rozstać, ponieważ doświadczony napastnik dobija już do 37. roku życia. Deklaruje jednak, że jest w stanie w dalszym ciągu grać na najwyższym poziomie. Zresztą widać to było w minionym sezonie. Podejrzewamy, że jeszcze przez rok-dwa spokojnie gwarantowałby przynajmniej 10 bramek.

 

 

 

Włodarze klubu z Oporowskiej chcą jednak odmłodzić skład, dlatego nie zatrzymywali za wszelką cenę Robaka.  Teraz muszą szukać nowego snajpera, bo zostali tylko z Danielem Szczepanem i Piotrem Samcem-Talarem w kadrze. Pierwszy z nich zaliczył na razie osiem meczów w Ekstraklasie, drugi całe trzy minuty. Wzmocnienia są zatem niezbędne.

Prawdopodobnie jednak Śląsk sprowadzi tylko jednego napastnika, najpewniej zagranicznego, ponieważ trener Vitezslav Lavicka zadowolony jest z postępów, jakie czyni Szczepan. Ma dostawać teraz coraz więcej szans. Z drugiej strony nowy zawodnik to zawsze duża niewiadoma, a poleganie tylko na 24-latku byłoby bardzo ryzykowne. Strzelał gole regularnie dla GKS-u Jastrzębie, ale było to na poziomie III i II ligi. Na najwyższym szczeblu ciągle jest bez trafienia.

Sytuacja z Robakiem jest o tyle ciekawa, że zdaniem prowadzących profil Ultras Silesia na Facebooku kapitan zespołu zadeklarował kilka tygodni temu w rozmowie z jednym z fanów pozostanie w stolicy Dolnego Śląska na kolejny sezon. Wydaje się jednak, że trzeba traktować to z przymrużeniem oka. Teraz Robak pożegnał się z wrocławskimi kibicami na Facebooku.

Najprawdopodobniej trafi zaś teraz do Miedzi Legnica, z którą podpisze dwuletni kontrakt. Jako pierwszy informację tę podał portal tulegnica.pl, a potem potwierdził ją Janekx89. Od parafowania umowy dzielić mają go tylko testy medyczne.

Bez wątpienia byłby to hit transferowy w I lidze i jasne potwierdzenie, że Miedź nie zamierza tkwić na zapleczu Ekstraklasy dłużej niż jeden sezon. Na razie zbytnio się nie osłabia i wygląda po prostu na głównego kandydata do awansu.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się