var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: B Hamanowicz / Miedź Legnica

Raport z klubów I ligi: Sześciu graczy odchodzi z Miedzi, przybywa trzech. Cetnarski blisko Stomilu. Kallaste i Kristo w Tychach

Autor: Bartosz Adamski
2019-06-20 16:03:37

Mnóstwo działo się w ostatnich kilku dniach w klubach I ligi, co sprawia, że nasz najnowszy raport jest bardzo obszerny. Najważniejsze informacje? Wiele zmian w Miedzi Legnica, skąd odchodzi m.in. Anton Kanibołocki oraz Omar Santana, a bliski tego jest również Rafał Augustyniak. W zastępstwie za Augustyniaka sprowadzony został już Krzysztof Danielewicz. Stomil Olsztyn pozyska zaś Mateusza Cetnarskiego. Do GKS-u Tychy trafili z kolei Ken Kallaste z Korony Kielce oraz Dario Kristo z Widzewa Łódź.

"Danielewicz, Mijusković i Hewelt w Miedzi"

Krzysztof Danielewicz oraz Nemanja Mijusković zostali nowymi zawodnikami Miedzi Legnica. Danielewicz związał się ze spadkowiczem z Ekstraklasy dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny rok. 27-letni czarnogórski obrońca podpisał natomiast trzyletni kontrakt.

Do Miedzi trafił także 22-letni bramkarz Mateusz Hewelt z rezerw Evertonu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Miedź Legnica

***

"Weinzettel testowany w Miedzi, sześciu zawodników odchodzi"

Tobiasz Weinzettel rozpoczął treningi przed nowym sezonem z Miedzią Legnica. 23-letni bramkarz wiosną znajdował się w kadrze Wisły Kraków.

Miedź ponadto poinformowała, że Rafał Augustyniak przebywa na testach medycznych w jednym z rosyjskich klubów, zaś Anton Kanibołocki, Aleksandar Miljković, Artur Pikk, Borja Fernandez, Paweł Zieliński i Omar Santana opuszczą Legnicę.

 

 

 

 

 

 

Źródło: Miedź Legnica

***

"Kallaste i Kristo trafili do GKS-u Tychy"

Ken Kallaste oraz Dario Kristo zostali nowymi piłkarzami GKS-u Tychy. 30-letni estoński lewy obrońca związał się z klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2020 roku, z zawartą możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Chorwat podpisał zaś roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

 

 

 

 

 

Źródło: GKS Tychy

***

"Możdżeń przeniesie się do Izraela?"

Mateusz Możdżeń z Zagłębia Sosnowiec może trafić do Hapoelu Ra'anana - donosi Krzysztof Srogosz z Eurosportu. Hapoel to 10. zespół ligi izraelskiej.

 

 

 

Źródło: Twitter

***

"Kraczunow zawodnikiem Zagłębia"

Płamen Kraczunow został nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. 30-letni Bułgar podpisał ze spadkowiczem z Ekstraklasy roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

 

 

 

Źródło: Zagłębie Sosnowiec

***

"Dwóch zawodników Bytovii w Chojniczance"

Andrzej Witan oraz Bartosz Wolski zostali nowym piłkarzami Chojniczanki Chojnice. 29-letni bramkarz podpisał dwuletni kontrakt, 22-letni pomocnik związał się roczną umową z opcją przedłużenia. Obaj występowali ostatnio w Bytovii Bytów.

 

 

 

 

 

 

Źródło: Chojniczanka Chojnice

***

"Cetnarski blisko Stomilu"

Jak informuje Janekx89, Mateusz Cetnarski jest bliski podpisania kontraktu ze Stomilem Olsztyn. 30-letni pomocnik minione pół roku spędził w drugoligowym Górniku Łęczna, dla którego zagrał w sześciu spotkaniach.

 

 

 

Źródło: Twitter

***

"Kudła opuszcza Zagłębie Sosnowiec"

Dawid Kudła rozwiązał za porozumieniem stron swój kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec. 27-letni bramkarz przebywa obecnie na testach w Górniku Zabrze.

 

 

 

Źródło: Zagłębie Sosnowiec

***

"Duriska zawodnikiem Olimpii"

Lukas Duriska został nowym zawodnikiem beniaminka Fortuna I ligi, Olimpii Grudziądz. 26-letni pomocnik w poprzednim sezonie w barwach drugoligowego Ruchu Chorzów zagrał w 25 spotkaniach, w których strzelił dwa gole.

Źródło: Olimpia Grudziądz

***

"Siemaszko i Remisz w Stomilu"

Artur Siemaszko i Rafał Remisz zostali nowymi zawodnikami Stomilu Olsztyn. Pierwszy z nich w poprzedniej rundzie grał w GKS-ie Tychy. W tym czasie wystąpił w sześciu meczach w I lidze. Remisz zaś w poprzednim sezonie jako piłkarz GKS-u Katowice zagrał w 19 spotkaniach Fortuna I ligi, w których strzelił jednego gola.

 

 

 

 

 

 

Źródło: Stomil Olsztyn

***

"Bojdys przeniósł się do Jastrzębia"

26-letni obrońca Michał Bojdys, który w poprzednim sezonie grał w ROW-ie 1964 Rybnik, podpisał kontrakt z GKS-em Jastrzębie. Bojdys będzie piłkarzem pierwszoligowca do 30 czerwca 2021 roku.

 

 

 

Źródło: GKS Jastrzębie

***

"Dungel wypożyczony ze Stali do MFK Rużomberok"

Peter Dungel został wypożyczony na rundę jesienną ze Stali Mielec do słowackiego MFK Rużomberok. 25-letni słowacki pomocnik wiosną w barwach Stali zanotował jeden ligowy występ.

Źródło: 90minut.pl

***

"Kupczak opuszcza Niecieczę"

Mateusz Kupczak odchodzi z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Kontrakt 27-letniego pomocnika nie został przedłużony.

Źródło: Bruk-Bet Termalica Nieciecza

***

"Borecki i Zejdler odchodzą z Chrobrego"

Michał Borecki i Łukasz Zejdler nie będą piłkarzami Chrobrego Głogów w nowym sezonie. Kontrakt Boreckiego wygasa z końcem czerwca i nie zostanie przedłużony, a umowa z Zejdlerem została rozwiązana za porozumieniem stron (trafił już do Widzewa Łódź).

 

 

 

Źródło: Chrobry Głogów

***

"Pakulski trafi na wypożyczenie do Chrobrego"

Według informacji Janekxa89 Dawid Pakulski trafi na wypożyczenie z Zagłębia Lubin do Chrobrego Głogów. 20-letni pomocnik w minionym sezonie zagrał w 16 meczach Ekstraklasy, w których strzelił jednego gola.

 

 

 

Źródło: Twitter

***

"Sobol wraca do Lecha"

Lech Poznań zdecydował się skrócić wypożyczenie Huberta Sobola do Warty. 18-letni napastnik zagrał wiosną tylko w jednym ligowym spotkaniu.

Źródło: Warta Poznań

***

"Góral opuszcza Stomil"

Stomil Olsztyn poinformował, że wygasło wypożyczenie Michała Górala z Legii Warszawa. 19-letni napastnik w minionym sezonie I ligi rozegrał 23 mecze i zdobył cztery gole.

Źródło: Stomil Olsztyn

***

"Jaroszek i Mazurkiewicz na dłużej w Jastrzębiu"

Bartosz Jaroszek i Oskar Mazurkiewicz podpisali nowe kontrakty z GKS-em Jastrzębie. Umowa Jaroszka obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 roku, zaś Mazurkiewicza o rok krócej.

 

 

 

 

 

 

Źródło: GKS Jastrzębie

***

"Janicki zostaje w Warcie"

Pomocnik Robert Janicki związał się nową umową z Wartą Poznań. 22-latek pozostanie przy Drodze Dębińskiej na kolejne dwa lata.

 

 

 

Źródło: Warta Poznań

***

"Igaz i Odyjewski przedłużyli kontrakty z GKS-em Tychy"

Adrian Odyjewski i Marek Igaz podpisali nowe umowy z GKS-em Tychy. Pierwszy z nich związał się dwuletnim kontraktem, drugi zaś rocznym.

 

 

 

Źródło: GKS Tychy

***

"GKS Jastrzębie testuje dwóch graczy"

W poniedziałek GKS Jastrzębie wznowił treningi przed nowym sezonem. W grupie trenujących zawodników znaleźli się testowani pomocnicy Daniel Liszka (Górnik Zabrze) i Jakub Siedlecki (Wisła Sandomierz).

Źródło: GKS Jastrzębie

***

"Japończyk będzie trenował ze Stomilem"

Mamoru Tsuchiya rozpocznie przygotowania do nowego sezonu ze Stomilem Olsztyn. To 22-letni Japończyk, który ostatnio grał w czwartoligowym Lubuszaninie Drezdenko.

Źródło: 90minut.pl

***

"Dwóch Francuzów sprawdzanych w Tychach"

20-letni francuski obrońca Florian Pfertzel z rezerw Ajaccio sprawdzany jest obecnie w GKS-ie Tychy. Pfertzel zanotował 17 występów w piątej lidze francuskiej i zdobył jednego gola. Na testach przebywa także Mathieu Scalet z rezerw Śląska Wrocław.

GKS poinformował ponadto, że wygasający z końcem czerwca kontrakt Piotra Giela nie zostanie przedłużony.

Źródło: GKS Tychy

***

"Trzech zawodników testowanych w Chojniczance"

Karol Chmulak (junior Śląska Wrocław) i środkowy pomocnik Andrzej Kaszuba (Radunia Stężyca) przebywają na testach w Chojniczance Chojnice. Pierwszy z nich ma 19 lat, zaś 24-letni Kaszuba wystąpił w 23 meczach III ligi w minionym sezonie.

Źródło: Chojniczanka Chojnice

***

"GKS Bełchatów sprawdza pięciu graczy"

Pięciu zawodników rozpocznie przygotowania do nowego sezonu GKS-u Bełchatów. Sprawdzani przez beniaminka I ligi będą 22-letni pomocnik Patryk Serafin, 24-letni pomocnik Mateusz Marzec, 21-letni pomocnik Adrian Małachowski, 25-letni pomocnik Michał Kuczałek i 18-letni napastnik Maciej Mas.

Źródło: GKS Bełchatów

***

"Stomil sprawdzi dwóch młodych zawodników"

19-letni Karol Landowski z rezerw Lechii Gdańsk oraz 20-letni Maciej Kaczorowski z trzecioligowego Pelikana Łowicz będą testowani w Stomilu Olsztyn.

Źródło: 90minut.pl

***

"20-letni bramkarz na testach w Niecieczy"

20-letni bramkarz Damian Pawelski przejdzie testy w Bruk-Becie Termalice Nieciecza. W obecnym sezonie reprezentuje barwy Unii Janikowo, dla której wystąpił w 31 spotkaniach IV ligi.

Źródło: Bruk-Bet Termalica Nieciecza

***

"15-latek trenuje z Miedzią"

15-letni bramkarz Adrian Sandach wziął udział w środowym treningu pierwszoligowej Miedzi Legnica. Ostatnio przebywał na wypożyczeniu z Mrągowii Mrągowo do KKP Korona Kielce U-15.

Źródło: 90minut.pl

***

"Dariusz Mazur ponownie prezesem Wigier"

Dariusz Mazur ponownie został nowym prezesem Wigier Suwałki. Zastąpi on na tym stanowisku Sylwestra Cimochowskiego. Mazur sprawował już tę funkcję od 29 marca 2011 roku do 22 marca 2018 roku.

 

 

 

Źródło: Wigry Suwałki

***

"Rachwał w sztabie szkoleniowym GKS-u Bełchatów"

Patryk Rachwał od nowego sezonu będzie członkiem sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny GKS-u Bełchatów. W minionym sezonie 38-latek zagrał w sześciu meczach w II lidze.

Źródło: GKS Bełchatów

***

"Trzy nowe osoby w sztabie Stali"

Daniel Wojtasz, Grzegorz Żmija i Damian Skiba zostali włączeni do sztabu szkoleniowego Stali Mielec. Wojtasz i Skiba będą asystentami trenera. Żmija z kolei będzie sprawował funkcję trenera bramkarzy Stali.

Źródło: Stal Mielec

***

"Rydel trenerem bramkarzy Zagłębia"

Sławomir Rydel został nowym trenerem bramkarzy Zagłębia Sosnowiec. Wiosną tego roku pełnił taką funkcję w Pogoni Siedlce.

Źródło: Zagłębie Sosnowiec

***

"Z akademii Śląska do sztabu GKS-u Tychy"

Tomasz Horwat został włączony do sztabu szkoleniowego GKS-u Tychy, w którym będzie pełnił funkcję asystenta Ryszarda Tarasiewicza oraz analityka. 38-latek ostatnio pełnił funkcję koordynatora Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

Źródło: GKS Tychy


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się